Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Info

Úvodní strana » Sledge hokej » Info

Olomoucký sledge hokejový tým byl díky práci několika nadšenců založen v roce 2002. Ve své první sezóně 2002/2003 se společně s ostatními týmy (Zlín a Kolín) účastnil soutěže "Český pohár ve sledge hokeji". První sezóna byla rozjezdová, klub neměl mnoho peněz a trápil ho nedostatek hráčů, proto se Olomoučtí Kohouti umístili až na třetím místě, když dokázal uhrát dvě remízy s Kolínem.

Do další sezóny 2003/2004 vstupovali Kohouti s daleko vyššími ambicemi. Mezi sledge hokejové týmy se přidaly Karlovy Vary a České Budějovice, proto se od této sezóny již mohla hrát mistrovská soutěž "Česká sledge hokejová liga". Po základní a prolínací části skončili olomoučtí sledge hokejisté na třetím místě, když je od prvního místa dělily pouze dva body. Následovalo play off, v semifinálovém utkání podlehli Kohouti po sporném gólu 32 vteřin před koncem zápasu Českým Budějovicím, a proto se utkali pouze o 3. místo s Kolínem. Poslední zápas sezóny však Kohouti zvládli na výbornou a mohli se radovat ze zisku bronzových medailí.

V další sezóně 2004/2005 měli Kohouti ještě vyšší ambice, protože do týmu angažovali kapitána reprezentace a nejlepšího střelce předchozích dvou sezón. Kohouti již měli i více hráčů, nicméně po základní části obsadili znovu až 3. místo. Ovšem v play off se ukázala opravdová síla olomouckého sledge hokeje. V semifinále Olomouc vyřadila Karlovy Vary a ve finále porazila Zlín 2:0. Kohouti tedy mohli slavit zisk mistrovského titulu, což po třech letech činnosti a přes trvalé ekonomické problémy hovoří samo za sebe. Byl to obrovský úspěch.

Do sledge hokejové rodiny přibyl v sezóně 2005/2006 nový klub, Sparta Praha a ambice Olomouckých byly znovu vysoké. Bohužel, dva klíčoví hráči odešli na začátků ročníku právě do pražské Sparty. Kohouti se protrápili ke konečnému 5. místu po základní části, skončili tedy na prvním nepostupovém do play-off. Jediným úspěchem sledge hokejistů byla "pouze" cena pro nejlepší sportovní kolektiv zdravotně postižených okresu Olomouc od krajského sdružení ČSTV. Mistrem se stala Sparta, stříbro putovalo do Karlových Varů zásluhou Žraloků a na Zlín zbyl bronz.

V sezóně 2006/2007 sice odešel z kádru Olomouce do Zlína jeden z klíčových střelců, Hanáci však získali do týmu několik nových tváří. Jednalo se především o hráče z Prostějova, kteří původně chtěli založit vlastní oddíl, ale nesehnali pro něj dostatečný počet hokejistů. Kohouti v základní části dokázali dvakrát porazit České Budějovice, jednou Kolín. Překvapivě se radovali i z výhry nad Zlínem a postoupili po roční pauze do play-off ze 4. místa. V semifinále je ovšem vyřadila pražská Sparta po dvou jednoznačných prohrách, Olomouc se už vzpamatovat nedokázala a prohrála i oba duely o bronzové medaile. Kohouti zůstali na 4. místě, třetí byl Zlín, druhé Karlovy Vary a první opět Sparta Praha.

Následující ročník, 2007/08, patřil mezi ty méně úspěšné. Před sezónou oznámil definitivní odchod do Zlína útočník Miloš Derka. Hanákům se ale podařilo získat čtyři nováčky, kteří se začali základům sledge hokeje učit. Soutěžní ročník Kohoutům ale vůbec nevyšel. Jediným týmem, který dokázali porazit, byly České Budějovice. Se všemi ostatními prohráli, což v součtu znamenalo páté místo v tabulce a tím pádem nepostup do play-off

 

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek