Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Zasloužený bod

Úvodní strana » Archiv » Zasloužený bod

Náročný dvojzápas čekal o víkendu olomoucké Kohouty, ale nakonec vše bylo trochu jinak.  Již při srazu v Olomouci domácí dostali zprávu, že karlovarští Žraloci pravděpodobně nedojedou kvůli poruše autobusu na D1 a tak místo zápasu, který Žraloci považovali za jasnou záležitost, absolvovali Kohouti alespoň kvalitní trénink, včetně německých reprezentantů. Zápas s Karlovými Vary se tak odložil a bude záležet na dohodě obou týmů, v jakém termínu a jestli vůbec se odehraje.

V neděli pak na vymrzlém zimním stadionu ve Šternberku nastoupili Kohouti proti ambiciózní Spartě. A škoda, že u toho nebylo více diváků, protože se bylo na co koukat. Kohouti předvedli asi nejlepší zápas této sezóny. Kolektivní, obětavý a taktický výkon proti těžkému soupeři. První třetina byla ve znamení rychlého hokeje, hra se přelévala ze strany na stranu a hrálo se zatím velmi slušně. Ve druhé třetině Kohouti na dlouhé minuty zamkli Spartu v její obranné třetině a nedovolili vůbec ohrozit Martina Kudelu v domácí brance. Nebezpečí bylo v případných rychlých brejcich hostů, ale i sporadické šance dokázali Kohouti eliminovat. Třetí třetina přinesla vše, co lze ve sledge hokeji ukázat. Hra se přiostřila, šance byli na obou stranách, ale první gól zásluhou Roberta Pabsta po skrumáži před Vápenkou vstřelili domácí. Radost však netrvala dlouho a za minutu bylo po akci Zdeňka Krupičky srovnáno na 1:1. Bojovalo se dál tvrdě, přibývalo vyloučených a hlavně protestů sparťanských hráčů. Kohouti nastřelili tyčku Vápenkovi svatyně, na druhou stranu opět výborný Martin Kudela zlikvidoval dva samostatné nájezdy Zdeňka Krupičky. Utkání tak po dramatické půlminutě v závěru 3. třetiny , kdy hosté hráli přesilovku 4:3, dospělo k samostatným nájezdům. Ani v nich však Kohouti nebyli bez šancí. Robert Pabst jen těsně minul branku a výstavní střelu Michala Černocha vyrazil Vápenka hlavou mimo branku, na druhou stranu pak Martin Kudela vychytal Zdeňka Krupičku a připsal si tak třetí skalp v zápase českého reprezentanta. Po stavu 3:3 pak nájezdem rozhodl hostující Jiří Krupička.

Kohouti rozhodně neodcházeli s poraženeckou náladou. Sehráli důstojnou partii, předvedli výborný výkon a i přes porážku byli se získaným bodem spokojen. Všichni hráči dali do zápasu všechno a za předvedou hru zaslouží uznání.

Hoši děkujem!

Autor: Pavel Večeřa

zveřejněno v neděli 30.11.2014 | » fotogalerie

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com