Z mlhy Kohouti nevytěžili ani bod

Úvodní strana » Archiv » Z mlhy Kohouti nevytěžili ani bod

SKV Karlovy Vary - APA VČAS Olomouc 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
          Oba dva týmy předvedly velice dobrý výkon, K. Vary ho však dokázaly korunovat i několika góly. Hned v první minutě propadl olomouckým bekům J. Berger, jeho střelu však gólman Hulín zlikvidoval. O dvě minuty později se ale domácí radovali. Keller se totiž na modré srazil s Geierem, toho využil rychlý J. Berger a z nájezdu nedal Hulínovi šanci. Za minutu mohli hosté srovnat, J. Veselý se dostal se Staňkem do úniku, jejich zakončení však náhradní gólman M. Geier vystihl. V 7. minutě už Olomouc srovnala. Hornich nahodil kotouč od modré, gólman kvůli mlze nic neviděl a pustil puk do své svatyně. V 11. minutě se Kohouti dostali ve vlastním oslabení do útočného pásma, závar před bránou však vyřešil domácí gólman. Minutu před koncem 1. třetiny si slabší chvilku vybrala olomoucká obrana, když nechala před vlastní bránou tři volné hráče, Hulín ale vše vyřešil. Do druhé třetiny již nastoupila gólmanská jednička K. Varů. V 19. minutě chyboval Keller, J. Berger se dostal do samostatného úniku, střelu vyrazil Hulín. V jednadvacáte minutě znovu prověřoval Hulína J. Berger, který pálil zpoza dvou obránců, Hulín nadvakrát lapil. V téže minutě poslal nepřesný rozhodčí na trestnou olomouckého Geiera za hákování. Je jistě velice zajímavé, jak se dá hákovat se sledge hokejovou holí? Ve 23. minutě se svým obranným zákrokem blýskl Brix, který zblokoval úplně volného Hrbka. Ve 29. minutě byl před bránou úplně volný Keller, místo střely však nepřesně přihrál a z protiútoku padl gól, který ze samostatného nájezdu dal J. Berger. Ve 30. minutě mohl srovnat Hornich, Janoušek však jeho pokus vyrazil. Ve 37. minutě pak znovu skóroval J. Berger, který překonal Hulína. O 3 minuty později využili domácí přesilovku, když se z nulového úhlu trefil znovu J. Berger.

Branky: 2:17, 28:51, 36:50, 39:09 J. Berger - 6:49 Hornich
Vyloučení: 2:3, využití 1:0
Sestava Olomouce: 1 Hulín, 3 K. Veselý, 4 J. Veselý, 5 Staněk, 6 Vaverka, 7 Hornich, 8 Keller, 9 Havlík, 10 Geier (C), 11 Derka, 13 Omámík, 15 Brix, trenér: Jiří Janák.

HC Sparta Praha - APA VČAS Olomouc 7:0 (2:0, 2:0, 3:0)
          V tomto zápase si olomoucká obrana i útok vybraly dovolenou. Již od začátku byla po většinu času v útočném pásmu pražská Sparta, svůj tlak dokázala poprvé využít v 8. minutě, když od modré vystřelil Kovář a Hulín máchl lapačkou jen naprázdno. O 20 vteřin později poslal Pražany do trháku Chadraba, jehož střelu tečoval Hornich. Teprve v 18. minutě se Kohouti dostali do šance, když po závaru v útočném pásmu pálil Keller. Jenže potom přišly slavné chvíle Krupičky. Neprve v 19. minutě zvýšil na 0:3, o šest minut později přidal další gól a v 38. minutě zkompletoval svůj hattrick. Mezitím se ještě před olomouckou bránou po chybě Derky ocitnul Chadraba a Zapletal trefil břevno. Ve 40. minutě se alespoň o čestný gól pokoušel J. Veselý, jeho střelu kryl gólman Vápenka. Ve 41. a 43. minutě pak olomouckou zkázu dokonali Kvoch s Chadrabou. Napřed prvně jmenovaný ujel obráncům a poté Chadraba chladnokrevně zakončil po kličce Hulínovi.

Branky: 7:10 Kovář, 7:29 a 42:07 Chadraba, 18:58, 24:29, 37:52 Krupička, 40:13 Kvoch