Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

V oslabené sestavě na Karlovy Vary

Úvodní strana » Archiv » V oslabené sestavě na Karlovy Vary

Žraloci měli z úvodní patnáctiminutovky více, čemuž odpovídal i vstup do utkání. K první příležitosti se dostal domácí Wágner, jehož střelu zlikvidoval Černoch v olomoucké brance. Na druhé straně vyzkoušel Machovu pozornost Stašák. Skóre se neměnilo ani po velké příležitosti Kovaříka, jenž narazil jen na připravenou lapačku hostujícího brankáře. Tlak domácích Sharks nakonec přeci jen v úvodní zásah vyústil. Václav Kovařík našel v čase 7:13 u levé tyčky nehlídaného Josefa Jeřábka, jemuž stačil puk pouze posunout do odkryté klece. Neplechu v olomoucké třetině dělala především dvojice Wágner a Geier, nicméně ani oni po několika příležitostech nepřidali druhou branku a první část tak vyzněla příznivěji pro žraloky.

Také druhou třetinu začali lépe Karlovarští, ihned se usadili v olomouckém pásmu. Pohlednou individuální akcí si vypracoval prostor ke střele Geier, nicméně tu dokázala hostující obrana zablokovat. V dresu kohoutů byl vidět Miroslav Stašák. Hostující bek se pokoušel o vyrovnání, v cestě mu však stál Machův beton. V polovině 21. minuty měl Bohumír Mach další práci, střelou ho prověřil Haas. Překonat fantoma v domácí kleci se nepovedlo ani Radimu Mikušovi, znovu byla na konci celé olomoucké akce Machova lapačka. Druhá perioda tak změnu stavu nepřinesla.

Třetí třetina začala velmi divoce, především zásluhou Sharks. Deset vteřin po vhazování se ke střele dostal Jiří Berger. Jeho pokus však skončil na tyči. Ani střela Lukáše Karafiáta z mezikruží gólem neskončila, Černoch si z nebezpečným pukem poradil. Po další akci už ovšem gólman Olomouce kapituloval. Michal Geier přejel sám téměř celé kluziště a nekompromisní střelou vymetl pavučiny v horním rohu svatyně hostů. Při chuti byl kohout Stašák, kterému ale nepřálo štěstí a především Mach, jenž vychytal i další pokus slovenského hráče ve službách Olomouce. Ve 41. minutě přidali žraloci třetí zásah, postaral se o něj z mezikruží Jiří Berger. A Sharks stále neměli dost. Definitivní podobu výsledku dali o čtyřicet jedna vteřin později, pod tento gól se opět podepsal Jiří Berger
Karlovarští Sharks tak zvládli první utkání v hlavní hale KV Areny, v nových dresech dokázali porazit kohouty z Olomouce 4:0. Velký podíl na výsledku měl domácí brankář Bohumír Mach, který udržel čisté konto.
Branky:8. Jeřábek (Kovařík, Geier), 35. Geier, 41. Berger, 42. Berger. Rozhodčí: Mariánus - Borovec, Špulák. Vyloučení: 2:0 Bez využití:  Diváků: 53

Miroslav Hrbek (Karlovy Vary):</b> Důležité je, že jsme zvítězili. Tři body jsme potřebovali. Začátek sezony se nám nepovedl, máme díry v defenzivě. Olomouc dobře začala, jsme rádi za potřebné tři body.

Karel Veselý (Olomouc): Bylo nás málo, chyběli čtyři hráči ze Slovenska. Trápí nás marodka, ještě tři hráči z Olomouce nám chyběli, takže musel nastoupit i trenér, který nebyl půl roku na ledě. Myslím, že jsme tu neudělali ostudu, Vary nás potěšily, protože nechaly hrát všechny kluky. Pokud by hrála jen jejich první pětka, asi by to dopadlo jinak. Obě mužstva si zahrála hokej, byl to perfektní zápas. My jsme měli smůlu, alespoň jednu branku jsme si zasloužili, bohužel z toho byla jen tyč. Karlovým Varům přeji vítězství, my jsme s výkonem spokojeni.

zveřejněno v sobotu 04.11.2017

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com