Stodola dal hattrick a Olomouc si vynutila třetí zápas!

Úvodní strana » Archiv » Stodola dal hattrick a Olomouc si vynutila třetí zápas!

Tak to čekal málokdo. Olomoučtí Kohouti dokázali překvapit a v Kolíně ve druhém utkání o třetí místo zdolali domácí Draky 3:1. Lví podíl měl na vítězství útočník Hanáků Jan Stodola, který vstřelil hattrick. Zítra v Kutné Hoře se tak od 11:30 odehraje třetí rozhodující utkání. Pokud by v něm Olomouc uspěla, mohla by se radovat ze senzačního bronzu. Favoritem ovšem bude opět Kolín.

2. utkání o 3. místo, play-off České sledge hokejové ligy, 21.3.2009, ZS Kolín

SK Draci Kolín - APA VČAS Olomoučtí Kohouti
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)

Stav série: 1:1.

Branky a přihrávky: 28. Pabst (Dobruský) - 18. Stodola (Veselý K.), 34. Stodola (Geier), 59. Stodola (Staněk).

Rozhodčí: Kratochvíl - Hollerová, Tasch.

Vyloučení: 0:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:1.

Střely na bránu: 20:16.

Diváci: 73.

Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3.

Sestava SK Draci Kolín: Boček - Kubeš (C), Hron, Buhr R. (A) - Dobruský, Pabst, Novák, Buhr V. Raul, Glier. Trenér: Stanislav Tejkal.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Fojtík, Keller - Geier (C), Stodola, Veselý K. (A) - Havlík (A), Veselý J., Staněk - Žíla. Trenér: Martin Brix. Asistent trenéra: Radomír Brix.

Málokdo očekával, že by série mezi Olomoucí a Kolínem měla mít třetí pokračování. Zvlášt, když v sestavě Hanáků nemohl nastoupit Kvoch, jenž si odpykával disciplinární trest. Pořadatelé v Kolíně tak nachystali slavnostní vyhlášení a předávání medailí za třetí místo. K ceremoniálu však nakonec senzačně nedošlo. Olomoučtí Kohouti předvedli ve středních Čechách soustředěný, disciplinovaný a týmový výkon podpořený skvělým Hulínem mezi tyčemi. Několikrát jim také pomohlo štěstí. A to všechno dalo v součtu vítězství v poměru 3:1. Jinými slovy ? o držiteli bronzových medailí se rozhodne až ve třetím zápase. Ten je na programu v neděli 22. března od 11:30 v Kutné Hoře.

Kolín vstoupil do zápasu proti oslabené Olomouci ve velkém stylu. Svého soupeře zavřel v útočné třetině, hned ve třetí minutě mohl skórovat Pabst. Jenomže kotouč se klouzal po brankové čáře velmi pomalu a Hulín ho nakonec vyrazil. Draci byli i nadále lepším týmem, ale Olomouc se dokázala z ojedinělé šance prosadit. V osmnácté minutě našel Karel Veselý najíždějícího Jana Stodolu, který střelou z levého kruhu překonal Bočka poprvé ? 0:1.

Hanáci vycítili šanci, ale Kolín hrál i nadále svou kombinační hru. Spoléhal však především na brejky a z jednoho z nich srovnal. Radek Dobruský s Robertem Pabstem ujeli a druhý jmenovaný prostřelil Hulína do horní poloviny branky ? 1:1. Když Olomouc inkasuje, většinou se totálně sesype. To se stalo i tentokrát, ale hosté se štěstím přečkali tlak Kolína. Naopak to překvapivě byli oni, kdo po pěti minutách udeřil. Ve vlastním oslabení se puk odrazil od Geiera k neobsazenému Janu Stodolovi, který ránou zblízka vrátil Kohoutům vedení.

Divácky nejméně atraktivní byla třetina třetí. Hosté se nestyděli vyhazovat na zakázaná uvolnění. Dávali si pozor především na defenzivu a nehnali se bezhlavě dopředu. Středočeši chtěli i nadále spoléhat na rychlé brejky, ale soupeř to moc dobře věděl a snažil se tomu zabránit. Domácí mohli srovnat v 53. a následně 56. minutě. Nejprve byl úplně sám před Hulínem Dobruský, ale gólman Olomouce předvedl neskutečný zákrok lapačkou. Ve druhém případě měl snad hodinu času na zakončení Raul. Zcela sám před Hulínem však zkolaboval a z gólmana Hanáků udělal hvězdu.

Poměrně slušné množství diváků tak čekalo na dramatický závěr. Ten se nakonec nekonal, protože se hosté prosadili potřetí. Fojtík poslal do brejku Staňka. Ten ještě nezakončil, ale dorážející Jan Stodola se už radoval. Nejen, že tímto gólem rozhodl, ale také zkompletoval svůj hattrick. V olomouckém mužstvu v posledních letech nevídaná věc! Kohouti tedy odvrátili kolínský mečbol a v neděli se bude v Kutné Hoře začínat za stavu 0:0.