Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Sportovně rekondiční pobyt BEZ HRANIC

Úvodní strana » Archiv » Sportovně rekondiční pobyt BEZ HRANIC

Sportovně rekondiční pobyt BEZ HRANIC

V tomto sportovním týdnu se na pobytu vystřídalo přes 50 osob z toho více jak 40 bylo handicapovaných. Máme radost, že pobytu se zúčastnilo mnoho již tradičních účastníku, ale bylo zde i několik nových tváří. Během pobytu si zúčastnění vyzkoušeli sportovní aktivity pro handicapované, mimo jiné se jednalo o florbal, basketbal, ping pong, sledge hokej, atletické disciplíny jako hod oštěpem, diskem. Všechny pohybové aktivity byly prováděny na invalidních vozících a to platilo i pro chodící účastníky. V tomto týdnu bylo také naježděno mnoho kilometrů na handbicích po okolních stezkách, které vedou v okolních Lužních lesích. Na tento pobyt se nám podařilo opatřit několik handbiků, které jsou na elektrický pohon. Díky tomuto se mohli letos zúčastnit i handicapovaní s vážnějším postižením, kterým toto bylo zatím zapovězeno.

Díky fyzioterapeutce p. Švendové, která se účastnila celého pobytu probíhali pravidelně cvičení pod jejím vedením, které byli zaměřeny na uvolnění přetěžovaného svalstva. Masáže a individuální cvičení byli dalším krokem k zlepšení fyzického stavu, které jsme mohli využít díky p. Švendové.

Po dnech vyplněných sportovními aktivitami se zúčastnění večer setkávali u ohně nebo společenských aktivitách. Vyměňovali si poznatky a názory ohledně života na vozíku.

Tento pobyt hodnotíme jako velice úspěšný a již nyní se těšíme na další rok, na již 5 ročník tohoto pobytu. Budeme přemýšlet a pracovat na tom, abychom další ročník ještě zlepšili.

Také bychom tímto chtěly poděkovat všem dobrovolníkům, kteří nám pomohli v realizaci našeho sportovního pobytu, bez kterých bychom to nezvládli.

Hlavní poděkování patří všem sponzorům, kterých by handicapovaní neměli možnost strávit týden společně s kamarády, přáteli při sportovních a společenských aktivitách.

Mezi hlavní sponzory patří: Olomoucký Kraj, Město Olomouc , Konto Bariery, Nadace Agel

Děkujeme a Vážíme si Vaší podpory a doufáme ve Vaší podporu i v dalších letech


zveřejněno v úterý 01.08.2017

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek