Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Sledge hokejisté předjeli na KrankCyclu áčko o čtyři kilometry

Úvodní strana » Archiv » Sledge hokejisté předjeli na KrankCyclu áčko o čtyři kilometry

Sledge hokejisté předjeli na KrankCyclu áčko o čtyři kilometry

Třetí červnovou sobotu patřil olomoucký zimní stadion akci "Zimák v pohybu". Přímo na ploše plecharény si to rozdalo sedm hokejistů "A" týmu Mory proti sedmi sledge hokejistům v jízdě na KrankCyclu, tedy speciálním stroji podobném spinningovému kolu, ovšem poháněném rukama. Z vítězství se nakonec radovali sledge hokejisté, kteří na KrankCyclu již rok trénují.

A praxe byla znát. Hokejisté áčka seděli na strojích vůbec poprvé. Nebylo tak ani velkým překvapením, že najeli méně kilometrů než sledge hokejisté. "Jsem hotový, cítím se dost těžko. Bylo to opravdu náročné, ale trénink to byl vynikající. Hlavně jsme se setkali se sledge hokejisty a trochu je podpořili. Myslím, že podobné akce jsou dobré, snad přinesou něco pozitivního," uvedl útočník HC Olomouc Radek Meidl bezprostředně poté, co odjel závod.

Sedm hráčů "A" mužstva a sedm sledge hokejistů se pravidelně střídalo, jelo se ve dvouminutových intervalech a sčítala se celková ujetá vzdálenost. Sledgemanům nakonec tachometr napočítal 30 km, hokejistům 26. Za Moru jeli kromě Meidla také Alexandr Lhostký, Tomáš Zbořil, Jiří Ondrušek a mladíci David Škůrek, Jakub Schejbal a Oldřich Heža. Za sledge hokejisty se závodu zúčastnili Tomáš Rozkopal, Miloslav Smékal, Michal Černoch, Libor Hulín, Karel Veselý, Dalibor Tichý a Petr Prášil.

"Vůbec jsem nečekal, že to bude tak náročné. Oblékl jsem se, jak kdybych šel na přehlídku. Musel jsem se poté převléct, hodně jsme se zapotili. Byla to opravdu dřina,"přiznal Meidl, kterému jízda na KrankCyclu šla asi nejlépe ze všech zúčastněných hokejistů.

To sledge hokejisté byli po odjetí závodu pochopitelně spokojení. "Výhodou bylo, že KrankCycle už známe, rok na těchto strojích trénujeme. Upřímně musím říct, že jsme si věřili. Jsme rádi, že jsme vyhráli, máme z toho radost," usmíval se sledge hokejový útočník Michal Černoch.

Hráči HC Olomouc si tak v letní přípravě vyzkoušeli už několikátou novinku. A podle slov Radka Meidla by i KrankCycle mohl být součástí tréninkového drilu v budoucnu. "Byl by to přínos, na ramena a ruce to byla zátěž. Opravdu super věc," pochvaloval si.

Sledge hokejisté si nyní užívají léta, na přelomu července a srpna je však čeká tradiční soustředění v Lanžhotě na jižní Moravě, hned poté začnou tréninky na zimním stadionu v Olomouci. A v září? Obnovený start v České sledge hokejové lize, do které již podali přihlášku!

zveřejněno v sobotu 16.06.2012 | » fotogalerie

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek