Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Sledge hokejisté Olomouce remizovali se Zlínem

Úvodní strana » Archiv » Sledge hokejisté Olomouce remizovali se Zlínem

Pouze jedinou branku vstřelili olomoučtí sledge hokejisté v Písku, kde se o víkendu uskutečnila 1. část 3. kola České sledge hokejové ligy. Ta jim však přinesla cenný bod za remízu se Zlínem. Den předtím Kohouti podlehli Karlovým Varům.

Olomouc ? Karlovy Vary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Kohouti se do Karlových Varů pustili hned od začátku a vytvořili si soustavný tlak. Ve 4. minutě vysunul Kvoch do útočného pásma Hornicha, ten však nezakončil. Vary trpělivě vyčkávaly a vzápětí trestaly. Kohouti zbytečně ztratili kotouč v útočném pásmu, z toho těžil Marek Schneider, který se dostal do brejku a po zemi chladnokrevně zakončil. Olomoučtí sledge hokejisté se však z gólu rychle vzpamatovali a znovu si vytvořili velký soustavný tlak. Ten korunoval v 10. minutě útočník J. Veselý svou střelou do pravé šibenice Konyovi branky, ale duchapřítomný karlovarský obránce stihl kotouč rukavicí vyboxovat. V 16. minutě prověřoval Konyu dobrou střelou od mantinelu Kvoch, ale nebyl úspěšný. O dvě minuty později chytře přihrál před bránu Hornich, Derkovi se však nepodařilo gólmana Varů zblízka překonat. Tlak Olomouce sílil, ale většinu střel zblokovali beci Varů. Ve 32. a 34. minutě vyrobili olomoučtí obránci dvě hrubky, které málem z brejků potrestal Jiří Berger, Hulín však v bráně čaroval. Minutu a půl před koncem se naskytla možnost srovnat. Karlovarský T. Berger fauloval, Olomouc stáhla brankáře a hrála power play 6 na 4. Ze zoufalého tlaku už ovšem branku nevytěžila a Karlovy Vary se tak mohly radovat z vítězství, i když Olomouc hrála lépe. Chyběly však góly.

GÓLY: 5:37 Marek Schneider (Jiří Berger)

VYLOUČENÍ: 39:01 Hrbek, 43:25 T. Berger (bez využití)

SESTAVA OLOMOUCE: 1 Hulín, 2 Kvoch, 3 K. Veselý, 4 J. Veselý, 5 Staněk, 7 Hornich, 8 Keller, 9 Havlík, 10 Geier (C), 11 Derka (A), 14 Holušová, 15 Brix, trenér: Janák

Olomouc ? Zlín 1:1 (0:0, 0:1, 1:0)

Od úvodních minut se hrálo ve vysokém tempu. Na začátku utkání se do tlaku dostal Zlín, ovšem nevyužil jej. V 10. minutě začala olomoucká obrana stávkovat, ale gólman Hulín svůj tým podržel několika obtížnými zákroky. Ve 14. minutě byl sporně vyloučen olomoucký Derka. Neunesl tíhu okamžiku a vynadal rozhodčímu Pelantovi. Derka mohl být rád, že dostal pouze 2 minutový trest, ale trenér Janák ho již stejně na led neposlal. V 19. minutě nebezpečně střílel Brix. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, hrál se kvalitní hokej. Ve 26. minutě střílel od modré zlínský Zapletal, Hulín nic neviděl, mávnul lapačkou a kotouč nádherně chytl. Ve 30. minutě se však Medvědi dočkali, když se trefil Krupička. Ovšem hned 3 minuty po zahájení 3. třetiny vybojoval u mantinelu kotouč Karel Veselý, nahrál Geierovi, a ten z ostrého úhlu trefil. Dvě minuty před koncem se v obrovské šanci řítil sám na gólmana Molka Hornich, ale trefil pouze boční konstrukci.

GÓLY: 33:18 Geier (K. Veselý) ? 29:13 Krupička (Herink)

VYLOUĆENÍ: 13:16 Derka, 27:51 K. Veselý ? 17:55 Krupička, 30:08 Pavel Julina (využití 0:1)

Kohouti tedy znovu prohráli s Karlovými Vary, když na bránu prošlo minimum střel, všechny ostatní zblokovali obránci. Podruhé v historii však získali bod v moravském derby se Zlínem za remízu 1:1. Další kolo ČSHL se uskuteční 5. a 6. února v Poděbradech.

zveřejněno v sobotu 15.01.2005

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com