Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Sledge hokejisté Olomouc poráží Kometu na krancyklech v přípravě na nastávající sledge hokejovou ligu

Úvodní strana » Archiv » Sledge hokejisté Olomouc poráží Kometu na krancyklech v přípravě na nastávající sledge hokejovou ligu

Sledge hokejisté Olomouc poráží Kometu na krancyklech v přípravě na nastávající sledge hokejovou ligu

Minulou středu, 12. září 2012 proběhla v brněnské Galerii Vaňkovka v rámci projektu ,,Na kole dětem,, štafeta v jízdě na krankcyklech. (Spinningových kolech poháněných rukama).

Sledge hokejisté Olomouc, všichni vozíčkáři, se po jízdě štafety na krankcyklech a výhře v rámci projektu Zimák v pohybu nad Á-čkem HC Olomouc, rozhodli posunout pomyslnou laťku svých možností do vyšších ligových sfér a pokusili se změřit své síly i s extraligovým týmem Komety Brno.

Nevíme zda hráči A týmu Komety Brno byli zaneprázdněni, nebo se zalekli možné porážky a tak vyslali do závodu pouze svou juniorku. Mladí Brňáci měli ve své pětici fyzicky dobře připravené hráče, kteří byli navíc instruováni o zvláštnostech jízdy na krankcyklech i asistentem trenéra Janem Mikešem, bývalým hráčem HC Olomouc, který loňskou sezonou ukončil svou bohatou aktivní hokejovou kariéru právě na Hané. Ten věděl  od svých bývalých spoluhráčů z Olomouce, kteří se zúčastnili štafety v Olomouci o síle týmu sledge?krankcyklistů. Sebevědomí a nadšení čišelo z mladíků Komety proudem jistě také proto, že měli možnost na krankcyklech trénovat.

Dotaz: ,,Co myslíte, zvítězíte nad sledge hokejisty?,,
Odpověď jednoho z hráčů Komety: ,, Jasně, nejméně o 4 kilometry....,,

Juniorka Komety odvedla zodpovědnou a hektickou práci, na posledních úsecích štafety začala mocně finišovat, dotahovala se na své soupeře a zkracovala neustále náskok, který si sledge hokejisté vytvořili v první části závodu. Přesto jim sledge hokejisté ujeli o necelé 2 km a zvítězili.

Asi za vše hovoří odpověď, kterou pronesl po závodu jeden ze zúčastněných sledge hokejistů Karel ,,Karlos,,Veselý, na dotaz ihned po dojezdu štafety.

Dotaz: ,, Jak se nyní cítíte, když  jste zvítězili a porazili svého soupeře skoro o 2 kilometry?,,
Karlos: ,,No,, ?fuuuu? trošku nucený úsměv?..,, ,,jak se cítím?,,?Jak se asi může cítit člověk v padesáti?,,

A to sledge hokejisty ještě čekala další štafeta se soupeřem opravdu excelentním - hráči Gambrinus ligy FC  Zbrojovky Brno.

O tomto soupeři se olomoučtí sledge hokejisté dověděli sice až na poslední chvíli, ale neodmítli. Věděli, že po absolvování závodu budou mít jen pouhou hodinu na regeneraci a nabrání nových sil do další štafety, přesto souhlasili.

Slovy jednoho ze zúčastněných sledge hokejistů Libora ,,Tatouška,,Hulína:

,,?jasně že pojedeme za hoďku znovu, protože v rámci takové akce, se přece na nějakou únavu nekouká. Výhra nebo prohra zde není podstatná, protože my chceme v rámci této akce ukázat, že všichni mohou sportovat. A měli by?Hlavně děti?děti by se měli vést k pohybovým aktivitám, nejen odcvičit povinnou hodinku v tělocviku a potom už jen sedět u PC. Při podobných sportovních nebo kulturních akcích se také stírají rozdíly a náhledy lidí na handicapované. Při těchto akcích zdraví i handicapovaní dokazují, že mohou  mezi sebou soutěžit naplno. Naplno bez šetření jeden druhého, zodpovědně a v rámci fair play. Důležité je ukázat lidem, že sport je sbližující, nezná hranic, soupeřů a není omezen ani věkem,,?

Před závodem samotným, kterého se zúčastnila i posila momentálně působící v prvoligovém týmu FC Zbrojovka Brno, fotbalový záložník Lamine Fall ze Senegalu, bylo vidět na hráčích Zbrojovky sice napětí, ale sebevědomí jim nescházelo, když prohlásili: ,,Ano, myslíme že vyhrajeme,,..a? nevyhráli!

Rozjetí a opravdu atraktivním soupeřem nabuzení olomoučtí sledge hokejisté neponechali nic náhodě. Nezaváhali, od prvních minut štafety až do konce neustále zvyšovali tempo svých jízd a tento duel vyhráli s velkým náskokem 3,7 kilometru.

A jak prohlásil po vyhodnocení obou štafet Karel ,,Karlos,,Veselý :

?,, teď už nám nezbývá než vyzvat a porazit někoho z KHL..a když vyhrajeme, vyzvat i některý tým  NHL? stejně nemají co dělat když mají výluku?,,

Doufáme tedy, že tak jako se daří olomouckým sledge hokejistům na krankcyklech, bude se jim dařit i v nastávající sezoně, která pro ně začíná po dvouleté přestávce již tento víkend, sobotním zápasem v Českých Budějovicích.

zveřejněno ve středu 19.09.2012 | » fotogalerie

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek