Sledge hokejisté jednou vyhráli a jednou prohráli

Úvodní strana » Archiv » Sledge hokejisté jednou vyhráli a jednou prohráli

11. a 12. září se na zimním stadionu v Olomouci konalo 1. kolo České sledge hokejové ligy. Odehrály se celkem čtyři zápasy, z toho dva hrála domácí Olomouc. Nejprve v sobotu dopoledne dokázala porazit K. Vary, ale v neděli už nestačila na Zlín.

Olomouc ? Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Kohouti se do svého soupeře pustili hned od začátku. Bylo však znát, že sezóna teprve začíná. Karlovy Vary, které se od minulého roku hodně zlepšily, se ke konci první třetiny začínaly osmělovat. První gól padl až ve 22. minutě, když kotouč protlačil za brankářova záda Derka, kterému dobře přihrál Kvoch. Druhou branku Kohouti vstřelili až ve třetí třetině. Hostujícího brankáře překonal sám Kvoch, který se tak ve svém prvním zápase v olomouckém dresu uvedl gólem. Karlovy Vary si v zápase vytvořily také několik šancí, hrozily hlavně brejky. Olomouc však podržel brankář Hulín.

Branky: 21:42 Derka (Kvoch), 40:53 Kvoch (Staněk)

Vyloučení: 3:2, využití 1:0

Sestava Olomouce: Hulín, Kvoch, Veselý, Staněk, Vaverka, Hornich, Keller, Geier (C), Derka, Smékal, Sázel, Brix. Trenér: Jiří Janák

Olomouc ? Zlín 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)

Do tohoto zápasu nastoupili olomoučtí pořádně motivováni. Zlín se jim totiž ještě nikdy nepodařilo porazit a právě v tomto zápase chtěli tuto černou sérii ukončit. To se jim však nepodařilo. Na konci první třetiny se zlínští ujali vedení, které pak zvýšili hned na začátku druhé. Ve 29. minutě sice Kvoch snížil, ale při hře vabank  se zlínští dvakrát dostali do brejku a uštědřili tak Olomouci trochu krutou porážku 1:4. Série porážek od Zlína se tak  prodloužila již na 5 utkání.

Branky: 28:09 Kvoch ? 14:27 Junaštík, 15:36 Krivoš, 33:20 a 38:51 Krupička

Vyloučení: 3:4, bez využití

Sestava Olomouce: Hulín, Kvoch, Veselý, Staněk, Vaverka, Hornich, Keller, Geier (C), Derka, Havlík, Sázel, Brix. Trenér: Jiří Janák