Skvělý vstup do sezóny

Úvodní strana » Archiv » Skvělý vstup do sezóny

Na obou týmech byla znát nervozita ze začátku sezóny, zvláště Kohouti prvních 5 minut odolávali velkému náporu Pardubic. Pak však začali na ledě kralovat posily z Německa. V čase 5:28 po spolupráci se Stodolou a Heringem vstřelil úvodní branku zápasu a celé sezóny Pabst. Po tomto gólu se Kohouti uklidnili a dostali Pardubice pod tlak a po velkých šancích v 9.a 11. minutě, kdy Stodolu vychytal brankář domácích Drahý, vstřelil druhý gól Olomouce v  čase 12:08 po samostatném úniku Hering. Čisté konto v první třetině Kohouti udrželi i díky vynikajícímu zákroku Hulína v předposlední minutě. Druhá třetina byla zpočátku ve znamení urputného boje, kdy se Pardubičtí snažili srovnat nepříznivý vývoj skóre, ale díky bojovnosti hostů se jim to nepodařilo a zvýšená tvrdost vyústila ve vyloučení R.Buhra v 9 minutě druhé třetiny. Nabídnutou šanci Kohouti využili a po kombinaci Stodoly a K. Veselého skóroval opět Hering. Domácí se však nevzdali a zvýšený tlak, kdy několikrát gólu zabránily pouze vynikající zákroky Hulína, dokázali v čase zužitkovat ve 20:23 P. Kubešem na rozdíl dvou branek. Po této brance však kupodivu měli ze hry více hosté, ale šance v 21. 22. a 23. minutě hosté neproměnili, když zejména Kellerovu střelu od modré vyrazil domácí brankář jen s velkými obtížemi. V 25. minutě byl vyloučen další hráč Pardubic D. Motyčka. Následující přesilovka však zůstala nevyužita, naopak Kvochovu střelu výborným zákrokem zlikvidoval Hulín. Ve 28. minutě bylo rozhodčím za faul D. Motyčky na unikajícího Heringa nařízeno trestné střílení, které faulovaný hráč v čase 27:26 s přehledem proměnil. Zkázu Pardubic v druhé třetině dokonal v čase 29:10 opěr Hering po nahrávce svého spoluhráče z německé reprezentace Pabsta. V třetí třetině reagovali domácí na vývoj zápasu výměnou brankáře a do branky se postavil Boček . Snahu domácích o zvrat však v čase 31:47 zmrazil po přihrávce Stodoly Hering svým pátým gólem. Domácí se však přesto pokoušeli zkorigovat hrozící debakl a díky poněkud laxní hře Kohoutů, uklidněných pětigólovým vedením se jim to i přes vynikající zákroky Hulína podařilo, když nejprve Kvoch v čase 37:08 a poté ve 39:30 Kubeš snížili na konečných 3:6 pro Olomoucké Kohouty.