Senzace! Olomouc vyhrála třetí rozhodující zápas a bere bronz!

Úvodní strana » Archiv » Senzace! Olomouc vyhrála třetí rozhodující zápas a bere bronz!

Překvapení je na světě. Olomoučtí sledge hokejisté dokázali nemožné a otočili sérii o třetí místo. Ve třetím rozhodujícím zápase, který se hrál v Kutné Hoře, porazili domácí Draky 3:0 po dvou trefách víkendového kanonýra Stodoly a jedné Fojtíka. Kohouti tak nečekaně berou bronz, zatímco Kolín se musí spokojit s nepopulární čtvrtou příčkou.

3. utkání o 3. místo, play-off České sledge hokejové ligy, 22.3.2009, ZS Kutná Hora

SK Draci Kolín - APA VČAS Olomoučtí Kohouti
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)

Konečný stav série: 1:2.

Branky a přihrávky: 7. Stodola (Geier), 16. Fojtík (Kvoch), 36. Stodola (Kvoch).

Rozhodčí: Kratochvíl - Hollerová, ?.

Vyloučení: 5:4, využití: 0:1, v oslabení: 0:0.

Střely na bránu: 23:26.

Diváci: 12.

Průběh zápasu: 0:3.

Sestava SK Draci Kolín: Boček - Kubeš (C), Hron, Buhr R. (A) - Dobruský, Pabst, Novák, Buhr V. Raul, Glier. Trenér: Stanislav Tejkal.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Kvoch, Fojtík, Keller - Geier (C), Stodola, Veselý K. (A) - Havlík (A), Veselý J., Staněk - Žíla. Trenér: Martin Brix. Asistent trenéra: Radomír Brix.

Olomouc se nečekaně probudila. A v pravý čas. Jen ten největší optimista totiž předpokládal, že by Hanáci po bídných výkonech v semifinále a v prvním utkání o třetí místo mohli otočit sérii s Kolínem. Do středních Čech jeli jako outsider, hráči se spíše těšili na sobotní večerní zakončení sezóny. Ale všechno bylo jinak. Kohouti museli jít s radostí v sobotu brzy spát, aby si odpočinuli před nedělním rozhodujícím zápasem. Do něj už mohl zasáhnout Tomáš Kvoch, který si odpykal svůj trest.

Hosté vstoupili do zápasu o mnoho lépe než o den dřív. Trenér Brix vymyslel speciální taktickou variantu. Úspěšnou obrannou dvojici Fojtík ? J. Veselý nechal pohromadě a Tomáše Kvocha poslal už od úvodních minut do útoku. Právě Kvoch využil ušetřených sil a aktivním forčekingem rozbíjel rozehrávku soupeře. V sedmé minutě se Kohouti dočkali první gólové radosti. Geier přihrál Janu Stodolovi do prostoru mezi kruhy a olomoucký kanonýr se nemýlil ? 0:1.

Už o pár minut později mohlo být srovnáno. Do rychlého brejku si najel Robert Pabst, ale poprvé v zápase rozezvučel za Hulínem břevno. Vzápětí musel kluziště opustit kolínský Michal Hron kvůli zranění ruky. Hron už do zápasu nezasáhl. Pro Draky to byla ztráta, neboť jim chyběli hráči na střídání. V patnácté minutě se hrubostí provinil Kubeš a Olomouc dokázala vyloučení kolínského kapitána gólově potrestat. Kvoch našel Erika Fojtíka a ten obloučkem skóroval pod břevno ? 0:2.

Kohouti v tu chvíli začali věřit, že by na bronz dosáhnout mohli. A to byla chyba. Draci si totiž do konce úvodní periody vytvořili několik stoprocentních tutovek. Ale hokejový pánbůh odjel zřejmě na dovolenou, takže se skóre neměnilo. Hosty navíc podržel několika famózními zákroky gólman Hulín a také jeho levá tyčka po dalším pokusu Němce Pabsta.

Ve druhé třetině byla hrstka diváků svědkem festivalu neproměněných šancí Tomáše Kvocha. Ten několikrát uháněl úplně sám na Bočka, ale nepřekonal ho. Naopak obrana Olomouce se poučila ze závěru první třetiny a soupeře téměř vůbec nepouštěla do brejků. Výkon Erika Fojtíka na postu levého obránce byl excelentní. Jediný gól padl do sítě domácích v šestatřicáté minutě. Kvoch nahodil puk před bránu, kde zůstal neobsazený Jan Stodola. Ten lehkou tečí poslal touš za Bočkova záda a připsal si zároveň pátou trefu víkendu ? 0:3.

Tento stav už neunesl trenér hostů Stanislav Tejkal, který se radši přesunul na stavební plošinu vedle ledu a vytahoval z krabičky jednu cigaretu za druhou. I přesto svým svěřencům na polokrytém zimáku hlasitě radil, jak mají hrát. Z jeho tváře se dalo vyčíst všechno možné, spokojenost to však rozhodně nebyla.

Kolín se snažil udeřit na začátku třetí třetiny. Soupeř ale svou precizní obranou nepouštěl Draky do zakončení. A když už někdo střílel, stál v brance výborný Hulín. Zuby si na něm vylámal Pabst a po něm i Raul. V obou případech se kolínští hráči dostali těsně před olomouckou kasu, přesto nedokázali skórovat. Podobné věci však byly k vidění i na druhé straně. Kvoch měl dvakrát na hokejce definitivní pojistku, ale pokaždé selhal.

Hanáky to nakonec mrzet nemuselo. Hulín čisté konto udržel, Olomouc tedy v Kutné Hoře porazila Kolín 3:0. Po závěrečné siréně tak mohly propuknout oslavy. Bronzové medaile jsou pro Kohouty velkým úspěchem, zvlášť po vzpomínce na dramatický postup do play-off nebo Vánoce strávené na posledním místě tabulky.