Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Rozpačitý vstup do sezóny

Úvodní strana » Archiv » Rozpačitý vstup do sezóny

Rozpačitý vstup do sezóny

           V prvním zápase v Ostrově s karlovarskými Žraloky i přes respekt z nabuzeného soupeře, toužícímu potvrdit loňské prvenství v lize, bojovali Kohouti s maximálním nasazením s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Perfektně plnili taktické pokyny trenéra Karla Veselého, který zažíval debut v roli kouče na střídačce. Především důsledná obrana a excelentní výkon brankáře Libora Hulína dávaly po první třetině bez branek velkou naději. Kohouti Žraloky zle trápili a přesto, že se domácím dařilo roztáčet pekelný kolotoč v obranné třetině hostů, skórovat se jim nepodařilo. Ve druhé třetině se přece jen projevila větší sehranost domácích, kteří si vytvářeli další a další šance. Nakonec olomoucká hráz povolila a Jiří Forgo výstavní střelou prostřelil Hulína, který si sice na kotouč sáhl ? přesto - 1:0. Další nedůslednost v obraně Kohoutů, kdy si útočník Jiří Berger dělal v jejich třetině prakticky co chtěl, byla potrestána. Berger si našel pohodlnou pozici ke střelbě, a i když byl nejprve zastaven Pabstem, dojel ztracený kotouč a přes clonící hráče prostřelil Hulína z levého kruhu - 2:0. Komentář trenéra Veselého k této situaci opravdu nejde publikovat. Kohouti se však nevzdali a vytvořili si sporadické, ale přece jen šance. Po jedné z nich trefil Bernhard Hering tyčku karlovarské brány. Bohužel však veškerá snaha vyzněla naprázdno a tak se po střele opět v tomto zápase výborně hrajícího Jiřího Bergra, musel červenat i jinak vynikající Libor Hulín. Žonglování s pukem by ocenili možná v cirkuse Berousek, nikoliv však Hulínovi spoluhráči, protože po střele a jejímu odrazu do vzduchu, si lapačkou srazil olomoucký golman puk za záda - 3:0. Trochu nešťastná branka pro Hulína. Kohouti chtěli v závěru alespoň zkorigovat výsledek, což se jim po oddechovém čase podařilo. Přišla individuální akce Bernharda Heringa, který minutu a čtvrt před koncem zápasu alespoň kosmeticky zmírnil výsledek na 3:1. Nicméně přes prohru odjížděli Kohouti s dobrým pocitem z předvedené hry, nedali svoje peří zadarmo. Hrál se dobrý, rychlý hokej i přes rozumnou tvrdost (pouze jedno vyloučení) velmi slušný, což ocenili nejen soupeři, ale i diváci.

S vědomím, že mohou hrát s kýmkoliv v lize vyrovnanou partii, přijeli Kohouti v neděli do Neratovic na utkání se Spartou Praha. V tomto utkání se však Kohouti dostali do role, na kterou dosud nebyli zvyklí. Museli tvořit hru, místo bránění a spoléhání se na brejkové příležitosti. Kohouti si sice vytvářeli mnoho šancí, fyzicky na tom i díky letní přípravě a poctivému tréninku nebyli vůbec špatně, ale něco tomu chybělo. A tak Sparta, kdy v první třetině prakticky nevystřelila na Hulínovu branku, nakonec vytěžila z minima maximum. Důsledné bránění útočného hrotu Kohoutů - Bernharda Heringa, po změně taktiky i Roberta Pabsta a využité šance po individuálních akcích a chybách v obraně, spojené s nevyužitými příležitostmi Kohoutů - ke gólům měli blízko jak Hering, tak Novák, Bejvl, Černoch i Pabst a chybělo jen trochu štěstí, nakonec vyústilo v konečný výsledek 3:0 pro Spartu Praha.

I přes rozladěnost, zklamání a únavu však Kohouti rozhodně neskládají pařáty a do dalších zápasů za tři týdny v domácím prostředí půjdou znovu s odhodláním navázat na úspěch z minulé sezóny. Přijďte je všichni 18. a 19. října povzbudit na olomoucký zimák. Budou to potřebovat.

Autor: Pavel Večeřa

SKV SHARKS KARLOVY VARY - SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 18. Forgo (M. Geier), 25. Berger (Hrbek), 43. Berger ? 44. Hering (Pabst).

Rozhodčí: Matas.

Vyloučení: 1:0.

Bez využití.

Diváků: 26.

SKV Sharks Karlovy Vary: B. Mach ? Hrbek, J. Berger, Forgo, M. Geier, Lindák, Wágner, Janko, Kovářík, Schneider..

SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín ? Staněk, Prášil, Černoch, Novák, Bejvl, Pabst, Rozkopal, Hering.


HC SPARTA PRAHA SLEDGE HOKEJ - SOHO OLOMOUČTÍ KOHOUTI 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Záluský (Zikmund), 25. Záluský, 31. Z. Krupička.

Rozhodčí: Bergmann, Hladík.

Vyloučení: 4:2.

Bez využití.

V oslabení: 1:0.

HC Sparta Praha sledge hokej: Vápenka ? Zapletal, J. Krupička, Raul, Z. Krupička, Záluský, Žižka, Frolík, Novotný, Zikmund.

SOHO Olomoučtí Kohouti: Hulín ? Staněk, Prášil, Černoch, Novák, Bejvl, Pabst, Rozkopal, Hering.

Převzato z www.sledgehokej.cz


zveřejněno v sobotu 27.09.2014 | » fotogalerie

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek