První semifinále zvládly lépe Vary, Olomouc se ale dlouho držela

Úvodní strana » Archiv » První semifinále zvládly lépe Vary, Olomouc se ale dlouho držela

Překvapení se nekoná. V úvodním semifinálovém duelu play-off České sledge hokejové ligy se radoval obhájce titulu. Karlovarští Žraloci trpělivě útočili, až se dočkali. V Olomouci vyhráli 4:1 a v sérii se tedy ujali vedení. O osudu utkání rozhodl čistý hattrick Michala Geiera mezi 35. a 39. minutou. Čtvrtý gól Žraloků přidal Jiří Berger. Čestný úspěch Hanáků zaznamenal v 54. minutě Tomáš Kvoch. Odveta se hraje za tři týdny na západě Čech.

1. semifinále České sledge hokejové ligy, 7.2.2009, ZS Olomouc

APA VČAS Olomoučtí Kohouti - SKV Sharks Karlovy Vary
1:4
(0:0, 0:3, 1:1)

Stav série: 0:1.

Branky a přihrávky: 54. Kvoch - 35. M. Geier (Nejedlý), 38. M. Geier (J. Berger), 39. M. Geier (J. Berger), 53. J. Berger (Hrbek).

Rozhodčí: Cik - Kika, Novotná.

Vyloučení: 7:6, navíc J. Berger (KVA) trest DKU (2 x 10 min.), využití: 0:2, v oslabení:0:1.

Střely na bránu: 16:19

Diváci: 102.

Průběh zápasu: 0:4, 1:4.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Keller, Kvoch, Fojtík - L. Geier, Stodola, K. Veselý - Havlík, J. Veselý, Staněk - Žíla. Trenér: Martin Brix. Asistent: Radomír Brix.

Sestava SKV Karlovy Vary: Janoušek - Hrbek, J. Berger, M. Geier, Nejedlý, Janko, Lindák, Jeřábek, Forgo. Trenér: Jiří Berger st.

V úvodních minutách prvního semifinálového souboje mohla zhruba stovka olomouckých nadšenců sledovat vyrovnaný hokej s výbornou defenzívou na obou stranách. První větší šance přišla až v jedenácté minutě z hole Michala Geiera. Jeho střelu z mezikruží zastavila konstrukce Hulínovy branky. V první třetině toho moc k vidění nebylo. Obě mužstva se spíše rozehřívala do další třetiny.

Tu začala Olomouc přesilovkou, ve které se ale hostující gólman Janoušek nečelil žádným vážnějším příležitostem. A jelikož i další minuty nenabízely pohledný hokej, museli si diváci počkat na první branku až do 35. minuty. Nejedlý našel na levém křídle Michala Geiera, který nabral na rychlosti a tváří v tvář Hulínovi skóroval pod horní tyč ? 0:1. Karlovarští byli v tu chvíli na koni a o tři minuty později v přesilové hře zvýšili na 0:2. Střelcem branky byl opětMichal Geier, jenž za necelou minutu vstřelil další branku a zkompletoval tak během 234 sekund čistý hattrick ? 0:3. I přes tři rychlé branky se ale Kohouti nevzdávali a ještě před přestávkou mohli snížit. Havlík, Keller ani Fojtík ale v závěrečném tlaku nevyzráli na karlovarského Janouška.

Na začátku poslední periody byli častěji u puku opět domácí. Šanci ke zkorigování výsledku měl ve 43. minutě Havlík. Po Fojtíkově nahrávce zpoza branky sám před Janouškem neuspěl. Na druhé straně se o pět minut později blýsknul strážce olomoucké branky Hulín. Geierův pokus vytáhl pomocí helmy mimo svou klec. Poslední desetiminutovku začali Kohouti zřejmě největší šancí v celém utkání. Dvojice J. Veselý - Fojtík postupovala na jediného obránce. Druhý jmenovaný při stoprocentní šanci vymrštil kotouč pouze do Janouškovy lapačky. A když chvíli na to neuspěl ve vyložené šanci ani Kvoch, musel přijít trest. Jiří Berger se po Hrbkově vyhraném buly dostal ke kotouči a z levého kruhu poslal puk přímo do levé šibenice Hulínovy branky ? 0:4. Když už bylo utkání téměř rozhodnuté, dočkali se gólové radosti i Hanáci. Tomáš Kvoch plachtící střelou z dálky rozvlnil síť za Janouškem ? 1:4. V 55. minutě si slabou chvilku vybral kapitán hostů Jiří Berger, když nejprve z trestné lavice úmyslně odehrál kotouč a při následném odchodu do kabin již s osobním desetiminutovým trestem odhodil svou hokejku do mantinelu, za což obdržel během pár sekund druhý osobní trest, což v součtu znamenalo vyloučení do konce utkání. Žraloky to ale mrzet nemuselo, důležité první vítězství série si z Olomouce odvezli.

Ohlasy trenérů:
Martin Brix (trenér Olomouce):
Do utkání jsme vstoupili až příliš bojácně, asi jsme se soupeře zalekli a hráči neplnili taktické pokyny. Co je bohužel nejhorší, hráli prakticky bez nasazení, žádný srdíčko, které zdobilo naše minulá utkání v základní části. První třetina byla oboustranně nervózní a nedalo se na to dívat. Ve druhé Vary využily našich obrovských chyb, aby se pohodlně dostali do vedení a i přes naši dominanci v závěru se jim to podařilo udržet. Výsledek je pro nás až příliš krutý, vzhledem k vyrovnané hře. Tým na postup určitě má, ale musí dát do toho maximum, v poslední třetině jsme dostávali soupeře často pod tlak, jenže jsme selhali střelecky i z těch nejvyloženějších šancí. Každopádně nehážeme flinty do žita.

Co říkáš na vyloučení Jiřího Bergera do konce utkání?
Tohle byla od něj hloupost, naprosto zbytečná záležitost, vyloženě jeho chyba za stavu 1:4, kdy už bylo rozhodnuto. Nechal se vyprovokovat opět mizerně pískajícím sudím. Teď jenom čekáme, jestli se potvrdí trest i na jeho neúčast v příštím utkání.

A jak bys ty zhodnotil výkon sudích?
Obehraná písnička, máme nejhoršího rozhodčího v lize. Marně si lámu hlavu, jestli je horší Cik nebo Pelant. Taky by mě zajímalo, jestli to dělá schválně, nebo jestli pískat neumí.