První kolo odehráno

Úvodní strana » Archiv » První kolo odehráno

V sobotu 24.9. 2016 přivítali Olomoučtí Kohouti v úvodním zápase nadcházející soutěže sledge hokejisty Pražské Sparty. Na první zápas této sezony bylo tempo slušné a na výkonech hráčů byla vidět dobrá letní příprava. Výrazně pomohli olomouckým posily ze Slovenska díky, kterým se hra Olomouckých oproti minulé sezony zlepšila.

Ještě po dvou třetinách drželi Olomoučtí překvapivý  nerozhodný výsledek  2-2. Bohužel ve třetí třetině se projevila zkušenost hráčů Sparty, kteří při chvilkovém výpadku hráčů Olomouce odskočili na rozdíl tří branek. Zápas skončil 5-2 ve prospěch týmu z Prahy.

Tento zápas Olomoučtí hodnotili pozitivně a výkon předčil očekávání. Jen prozatímní nesehrání posilami nám zabránilo k zisku nějakých bodů ze zápasu.

SOHO Olomoučtí Kohouti - HC Sparta Praha slede hokej 2:5 (0:1,2:1,0:3)

Branky: 21. Ferenčík, 30. Stašák (Jedlička) - 12. J. Krupička (Raul, Novotný), 29. Raul (J. Krupička), 37. Raul (Z. Krupička), 39. Raul (Z. Krupička, J. Krupička), 41. Raul (Zapletal, Z. Krupička). Rozhodčí:Doleček, Cik. Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 27.

Olomouc: Černoch - Gergely, K. Veselý, Novák, Prášil, Kardoš, Jedlička, Radek Mikuš, Radim Mikuš, Ferenčík, Stašák, Večerek.

Sparta Praha: Vápenka - Z. Krupička, Raul, Zapletal, J. Krupička, Novotný, Frolík, Mekleš, Nachtigalová.

V neděli 25.9.2016 Olomoučtí Kohouti odehráli zápas s Českými Budějovicemi, kteří přijeli posílení o hráče Rakouska. Již od začátku se snažili Olomoučtí mít zápas pod kontrolou a na první pohled byla vidět zlepšená souhra celého týmu Olomouce. Domácí se brzo ujali vedení 2-0  bohužel nejlepší hráč Budějovic Rakouský reprezentant Kalegaris snížil na 2-1. Ve druhé třetině odskočili olomoučtí na rozdíl tří branek a zápas se snažili odehrát v klidu i přes snahu Budějovic a kdy opět úřadoval Kalegaris, který dalšími dvěma brankami zdramatizoval zápas. Nakonec Olomouc tento zápas zvládl a vyhrál poměrem 6-3 a zapsal si první body do tabulky letošní sezony.

V tomto zápase bych ocenil celkový výkon mužstva, kteří ukazují, že v této sezoně se bude muset s námi počítat.

Také gratulujeme  Slávu Ferenčíkovi, který vstřelil hattrick za Olomouc, Martinu Novákovi za dvě asistence a jeden vstřelený gól a nesmíme zapomenout na veterána Olomoucké sestavy Karla Veselého, který se podílel jedním gólem a jednou asistencí na výsledku zápasu.

SOHO Olomoučtí Kohouti - Motor České Budějovice 6:3 (2:1,3:1,1:1)

Branky: Ferenčík (Novák), 5. Ferenčík (Novák), 23. Jedlička (Večerek), 24. Novák, 30. K. Veselý (Prášil), 44. Ferenčík (K. Veselý) - 14. Kalegaris, 25. Kalegaris, 35. Kalegaris. Rozhodčí: Lorin, Štejců.Vyloučení: 1:2. Využití: 2:1. Diváci: 40.

Olomouc: Černoch - Gergely, K. Veselý, Novák, Prášil, Kardoš, Jedlička, Radek Mikuš, Radim Mikuš, Ferenčík, Stašák, Večerek.

Č. Budějovice: Havelka - F. Paclík, Ebendorfer, Klíma, Rumplík, V. Paclík, Kalegaris, Pachoining, Haindl