Prohra se vztyčenou hlavou

Úvodní strana » Archiv » Prohra se vztyčenou hlavou

Nesmírná bojovnost a obětavost, vyztužená obrana a excelentní výkon Libora Hulína, to byly hlavní atributy sobotního zápasu s  favoritem soutěže SHL LAPP Zlín. Kohouti neprodali svou kůži zadarmo. Vysoká prohra z minulého týdne byla zapomenuta a domácí od prvních minut ukázali soupeři, že tento zápas pro něj nebude pocházka růžovým sadem. Bojovali, nebáli se jít do osobních soubojů, hráli zejména v obraně velmi zodpovědně a dostávali se i do šancí. Téměř celý zápas byli důstojným soupeřem a na hostech byla s přibývajícím časem znát nervozita z průběhu zápasu, kdy do 43 minuty byl stav nerozhodný 0:0. Rozhodující branku vstřelil po ztrátě puku v obranné třetině Kohoutů v čase 42:47 po přihrávce Davida Paláta hostující Pavel Julina. Na jeho perfektní střelu do šibenice neměl dosud bezchybný Libor Hulín nárok. Pro domácí to byla studená sprcha, ale takový je hokej. Druhá branka při power play domácích do prázdné branky ukončila zápas. Autorem z vlastní obranné třetiny přes celé hřiště byl opět Pavel Julina. Radost i velkou úlevu bylo vidět na hráčích a trenérovi Zlína Tomáši Sedláčkovi, naopak obrovské zklamání z výsledku prožívali domácí Kohouti, kteří hráli svůj nejlepší zápas sezóny. Nakonec ale z ledu odcházeli se vztyčenou hlavou a s hrdostí nad předvedenou hrou, která se líbila i divákům, kteří v hojnějším počtu než obvykle dorazili na olomoucký zimák. Byl vidět dobrý, bojovný hokej a taková prohra s favoritem je jednoznačným úspěchem Kohoutů. Za předvedenou hru si všichni hráči zaslouží uznání a poděkování a doufáme, že ještě neřekli v play off poslední slovo. Je dobré se zmínit i o solidním výkonu rozhodčího Michala Axmana, který utkání řídil korektně a s přehledem.