Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Poprvé na domácím ledě v nové sezoně

Úvodní strana » Archiv » Poprvé na domácím ledě v nové sezoně

A jak zazněl povel, tak se také hrálo! Musím uznat, že karlovarští se ostrého tempa zápasu absolutně nezalekli. Dokázali nám vzdorovat a předváděli nám, že s námi chtějí hrát vyrovnanou partii. To vše ovšem do první branky. Kdy Miloš Večerek vybídl olomouckého kapitána, který Před vstupem na led byla vštípena taktika všem svěřencům, vojevůdcem Tatoušem. ve své koncovce byl nekompromisní! A tak se nám v čase 4:08 měnilo skóre poprvé 1:0 pro domácí. Hra až do konce první třetiny byla v celku vyrovnaná, s šancemi na obou stranách, s pomyslnou převahou olomouckých parahokejistů.

Tak jako tomu bylo i v první třetině tak i ve druhé se stav měnil ve čtvrté minutě. Mohli jsme být svědky krásného pasu na jednoho z nejrychlejších hráčů, ne-li nejrychlejšího v lize, slovenského sprintera Miloše. Ten se oproti předešlým zápasům poučil a bylo tak vidět na jeho koncovce, že přesně ví, co chce udělat. Slovy olomouckého srdcaře Pepína: ?Šup, šup, šup?, si Večerek pohrál s bezmocným golmanem a rázem byl stav utkání 2:0 pro domácí. A to byl asi ten moment zápasu, který položil karlovarské žraloky na hřbetní ploutev. Jedna akce střídala druhou. Přesně tak krása střídala nádheru, a tak na sebe další branka nenechala dlouho čekat. A byl to opět kapitán, kdo mohl za změnu čísla na světelné tabuli. Využitá přesilovka! Ze střely Radka Jedličky byl golman hostí vedle jak ta jedle. 3:0.

Říkáte si, sakra, co ten kapitán parakohoutů zobe? Že mu to dnes šlape jak hodinky a vše mu vyjde na výbornou? Pokud budete číst až do konce, vše se dozvíte!

Taktovka dirigenta Tatouše dosti důrazně apeluje na uklidnění hry a nehnání se poblázněně za každým pukem. Dobře věděl, co říká. Vypadalo to jako by si většina hráčů řekla:?Když to tam může takhle sázet Jedle, tak já si chci taky urvat kus žvance z bodové nadílky?! Skóre se však neměnilo až do konce 2. třetiny.

A tak další branka padla, pochopitelně až ve třetí třetině. Byl to Pabst, který nám předvedl kousek ze svého krámku parahokejového umění. 4:0!

O necelých deset minut později se otevřel další nový krámek, se skvělou poziční hrou, Radim Mikuš! Kudy? Jak? Dobře ty?! 5:0 pro domácí.

Snad aby se nevysvítili ty samé diody na tabuli, stav se opět změnil. No a kdo jiný než nemilosrdný ?šutér? (pro vysvětlenou z anglického shoot, ne jako kámen) No to zas bylo dělo! Opravdu nechápu, jak se mohl, tak skvěle náš kapitán ustřelovat, pardon trefovat. 6:0!A všichni vášnivý ornitologové se mohou radovat! Kohouti nasázeli Varům kanára. S tímto stavem se utkání dohrálo.

Závěrem bych rád řekl, že za tak vysokou prohru nemůže ani tak karlovarský tým, který dle mého nehrál zas až tak špatně, jak se může zdát ze skóre. Může za to správná motivace kapitána Jedličky předsedou klubu. Slovy Michala Černocha:? Pokud dáš alespoň dva góly Ráďo, tak máš mé svolení chodit s Miškou (dcera předsedy) na zmrzlinu.?Do teď nevím, o co šlo kapitánovi víc jestli o tu zmrzlinu? Kdo ví? Každopádně 3+2, značí správnou motivaci.

Ještě než zazvoní zvonec, shrňme si celý příběh. Měl vše od napětí, přes boj až po jemný odstín romance. Přesně ty aspekty, které má správný příběh mít!

David Buriánek

zveřejněno v pondělí 08.10.2018

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com