Pardubický perník Kohoutům nechutnal

Úvodní strana » Archiv » Pardubický perník Kohoutům nechutnal

V sobotním duelu s pardubickými Mustangy šlo o hodně. Oba týmy si uvědomovaly, že vítězství posune jednoho z nich do šance zahrát si play off. A na zápase to bylo znát. Hrál se urputný hokej, plný osobních střetů. Již v prvních minutách měli Kohouti dvě velké šance, bohužel  však zůstalo pouze u nich. Hra byla v první třetině vyrovnaná a bylo otázkou času, kdo dá první gól. Vše podstatné se událo v závěru. Dvě minuty před koncem třetiny byl zcela nepochopitelně vyloučen Robert Pabst, který, ač byl v držení kotouče, údajně fauloval. Protesty Kohoutů však byly zbytečné, a jak se již stalo tradicí, závěr opět nezvládli. Devatenáct vteřin před koncem se rozehrávalo ve středním pásmu a po chybě hostů čtyři vteřiny před sirénou domácí vstřelili vedoucí branku. Reakci trenéra Karla Veselého nelze zveřejnit. Po přestávkovém hromobití, které se sneslo na hlavu hráčů, přišla rychlá odpověď. Dvě minuty po zahájení druhé třetiny srovnal na 1:1 Hering po asistenci Nováka a Veselého. Od té chvíle měli Kohouti navrch, vytvářeli si mnoho šancí, bohužel s nulovým výsledkem. Německá opora Bernhard Hering neměl svůj den. Minimálně šestkrát byl v samostatném úniku, ale svoje příležitosti nevyužil. Zápas mohl být rozhodnut, ale nestalo se. Trest přišel v závěrečné třetině a ta byla pro Kohouty tragická. Hosté přestali hrát, rozpadl se systém, chybovala obrana, nevyužili se šance. Na ledě hrálo jedno mužstvo - domácí Mustangové. Dva góly v 37. a 42. minutě rozhodly zápas. Kohouti na obrat neměli. Pikantní tečka přišla na závěr zápasu. Dvě minuty před koncem fauloval drsně domácí Tomáš Kvoch Bernharda Heringa. Tvrdý náraz hlavou na mantinel oplatil Hering sekáním. Paradoxně však byl vyloučen pouze Hering. V té chvíli trenérovi Veselému došla trpělivost i nervy. Po hlasitém monologu k výrokům rozhodčích si vysloužil nejen dvě minuty, ale i osobní trest. Paradoxně se tak stal nejztrestanějším Kohoutem nejen v zápase, ale pravděpodobně i v sezóně. Na vývoj utkání to už však nemělo vliv. Kohouti odcházeli z ledu poraženi a zklamáni. Zápas si prohráli sami a i teoretická naděje na play off se rozplynula. I když bojovali, jejich snaha byla marná. Přestože brankář Martin Kudela podal opět vynikající výkon, uznání za předvedenou hru a bojovnost zaslouží i Martin Brix a Marek Gergely. O urputnosti boje svědčí i zranění Bernharda Heringa, jehož krvácející bodné i sečné rány na těle si vyžádaly lékařské ošetření. Sledge hokej je tvrdý sport pro správné chlapy a na nějakou modřinu se nehledí, ale tohle bylo přece jen trochu moc. Rozhořčení trenéra a i ostatních hráčů bylo tedy více než oprávněné.

Autor: Pavel Večeřa