Pardubice zdolaly Olomouc s čistým kontem

Úvodní strana » Archiv » Pardubice zdolaly Olomouc s čistým kontem

Po vyrovnaném začátku se v 5. minutě mohl dostat do dobré pozice Motyčka, jenže on na přihrávku adresovanou Kubešem před branku nedosáhl. O minutu později mohl otevřít skóre olomoucký Pabst, jehož střelecký pokus na poslední chvíli Boček vyškrábl lapačkou mimo tři tyče. Další dobrý zákrok musel domácí gólman vytáhnout ze svého repertoáru, Večerek byl před ním zcela sám, Boček zamezil otevření gólového účtu ramenem. V 11. minutě se prosadily Pardubice, přestože byl Pavel Kubeš atakován Večerkem, dokázal vystřelit od modré, poslal puk přesně k pravé tyči a Černoch nedokázal zakročit ? 1:0. Navýšit vedení mohl osamocený Michalec, kterému nahrál před branku obloučkem Kubeš, ale brankáře neprostřelil.

Na začátku druhé části zakončoval rychlou kombinaci domácích do odkryté části branky Hering, gólman Černoch zasáhl hokejkou. V první šanci z pravé strany Kubeš ještě brankáře nepřekonal, ve 25. minutě už se mu to povedlo. Pavel Kubeš z předbrankového prostoru protlačil kotouč za gólmana ? 2:0. Kubeš mohl brzy zkompletovat hattrick, po chybě Nováka jel tváři v tvář proti Černochovi, jenž vytáhl parádní zákrok lapačkou. Ještě blíže byl ke gólu Richard Buhr, který mířil z levé strany do horní části branky a kotouč orazítkoval tyč.

Ve třetí části Mustangové skórovali stejně jako ve druhé po pěti minutách hry, po přihrávce od Kubeše navýšil na rozdíl tří branek z pravé strany Lukáš Kořínek ? 3:0. Olomouc měla možnost přesilovky, ale tu si neužila dlouho, jelikož byla také vyloučena. Při hře čtyři na čtyři ve 37. minutě Pavel Kubeš zkompletoval hattrick, když uklidil puk do branky po nahrávce od Doležala k pravé tyčce ? 4:0. V oslabení se vydal rychle do útoku po levé straně Hering, dostal se před obránce a svou střelou orazítkoval vzdálenější tyčku. Zápas završila šarvátka v rohu kluziště šestnáct vteřin před koncem, po které zamířil předčasně do kabiny Radim Mikuš.

Karel Veselý (trenér SOHO Olomoučtí Kohouti): ?Zápas se mi hodnotí špatně, protože jsme měli v první třetině tři vyložené šance, nedali jsme gól a pak jsme dostali gól, který vlastně nikdo ani neví, jak padl, že tam prošlo nahození od modré. Třetinu, po které jsme měli vést 3:1, jsme prohráli 1:0. Od druhé třetiny byly Pardubice bezkonkurenčně lepší, nevím, co se stalo.  Odstoupil nám obránce, který si úplně rozmlátil o mantinel sledge, zlomila se mu a už nemáme náhradní, takže nemohl hrát. Od druhé třetiny byly Pardubice lepší a mohly nám dát ještě dalších pět branek.?

Michal Tereska (trenér SHK Mustangové AUTO IN): ?Věděli jsme, že to bude strašně těžký zápas, protože Olomouc je pro letošní sezonu značně posílená o slovenské reprezentanty a chtějí sahat vysoko. Pro nás to byl boj o udržení pozice a udržení slušného náskoku na druhém místě. Čekalo se, že to bude od první minuty pěkný hokej, což si myslím, že se podařilo a bylo na co koukat. Samozřejmě v momentě, kdy se nám podařilo dát první gól, jsme se trochu uklidnili. Přidali jsme druhý a už bylo znát na olomoucké straně trochu nervozity a my jsme hráli relativně v klidu. Ve třetí třetině jsme zapojili zbytek kádru a dohráli to