Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Parahokejová liga začíná

Úvodní strana » Archiv » Parahokejová liga začíná

Parahokejová liga začíná

PŘÍJEZD:

Jedny z prvních slov staro-nového trenéra Libora byly: ?Pích sem gumu o bránu!? Možná si mnozí z Vás říkají, že se zřejmě jedná o nějaký parahokejovýsleng. Nikoliv! Naši cestu do nové sezóny pozdržel defekt na pneumatice. Ovšem díky pospolitosti a vzájemné pomoci, jsme mohli nakonec vyrazit směle ku Praze.

Jelikož první utkání začínalo až v 16:30 středoevropského času, jeli jsme se nejprve ubytovat do hotelu Chodov. Popsal bych jej, jako funkční ubytování, které Vám poskytne postačující prostředí na přespání na jednu noc.

Po obědě a přivítání se s druhou, slovenskou polovinou týmu a následné siestě jsme se vydali k nové Škoda Icerink aréně.

Kromě dvaceti metrového, betonového nájezdu pro invalidy, ze kterého jsem měl skličující pocit, jako bych jím byl hnán na porážku, nelze tomuto stadionu cokoliv vytknout. Vlastně, -- kdyby prostor šatny byl větší, taky bychom se asi nezlobili, ale jinak paráda! S výstavbou zimních stadionů by se Olomouc mohla nechat Pražany inspirovat.

HC Sparta Praha sledge hokej x SOHO Olomoučtí Kohouti

Začalo se klasickým zopakováním taktiky od trenéra, kterou si přeje, abychom dodržovali. Následovalo rozbruslení a jde se na to! Už od prvních vteřin obě mužstva nastolila celkem vysoké tempo. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ovšem byla to favorizovaná Sparta, kdo první udeřil. A tak v čase 4:28 bylo skóre 1:0 pro domácí celek. Ve zbytku třetiny byla hra v celku vyrovnaná, s lehčí olomouckou, překvapivou převahou na puku.

O přestávce jsme se všichni ujišťovali navzájem, že pokud setrváme ve hře, jakou předvádíme a přidáme na důrazu, vyrovnání nás určitě nemine.

A taky, že jo! První minuty druhé třetiny, jsme na ně vlétli, jako Kohout do kurníku na Slepice. Jednoznačně překvapení domácí nevěděli, kde jim hlava stojí. Využili toho dvaja naši bratia. Svojí bojovností a důrazem připravil, Miro, Slávovi lákavou nabídku, které se tento kanonýr zhostil na výbornou. V čase 18:05 se tak stav utkání změnil na 1:1.

Tento gól nás velice povzbudil. Rád bych vyzdvihl, že nás pouze neuchlácholil, ba naopak dodal všem našim hráčům impuls a nastartoval celé mužstvo k ještě většímu tempu.

I když jsme opět měli převahu, sparťané také občas dokázali překvapit střelou z dálky, se kterou si ovšem vždy náš gólman bravurně poradil.

Náš tlak až do konce druhé třetiny neustával, ovšem byl vždy zastaven obrem v bráně domácích. Co však naše urputnost přinesla, byla dvou minutová přesilová hra.

Třetí třetina tak začínala s výhodou, v podobě počtu mužů na ledě, pro Olomouc. S ubíhajícím časem se v utkání přitvrdilo, a tak jsme mohli vidět nemálo zákroků na hranici pravidel. I přesto, že jsme měli několik dobrých příležitostí, nepodařily se nám proměnit v tolik vytoužený gól. Jako kdyby svou klec domácí gólman opět začaroval. A tak se šlo na nájezdy.

Z každého mužstva bylo vybráno pět hráčů. Bohužel se nám nepodařilo proměnit ani jeden nájezd a tak jsme podlehli na nájezdy. Konečný stav tak byl 2:1 pro domácí.

Po příjezdu na hotel, při společné večeři jsme se takřka jednohlasně shodli, že k vytouženým třem bodům nám chybělo, jak se lidově říká ?trochu toho pokakanýho štěstíčka?. Samotnou večeři raději nebudu komentovat. Protože přes dobrý salát a výborně zpracované maso vše ubyla suchá rýže. Nepovedenou přílohu však zachraňoval velký výběr piv, který mnohým z nás dopomohl ke kvalitní ?regeneraci?.

Ten kdo nespal s Kargym na pokoji se zřejmě i dostatečně vyspal na nadcházející zápas proti Pardubicím. O kterém jsme věděli, že bude ještě těžší, než ten se Spartou.

SHK Mustangové AUTO IN x SOHO Olomoučtí Kohouti

Přesně dle očekávání v prvních minutách udávali tempo hry domácí mustangové. Ovšem díky správnému plnění rolí každého z olomouckých hráčů se stav zápasu neměnil. Bylo tomu tak, také díky jistotě v podání brankáře kohoutů. V probíhající deváté minutě však Miloš Večerek využil protiútoku, a tak se nám skóre poprvé v zápase změnilo 1:0 pro hostí. Tato branka ovšem na tlaku ze strany domácích nic nezměnila. Proto jsme mohli být svědky vyrovnání pardubického kapitána. Stav 1:1 vydržel až do konce třetiny.

O přestávce jsem díky tomuto stavu pomýšleli na uhrání velmi dobrého výsledku a odvezení si z Pardubic i nějakého bodu.

Díky této motivaci se v úvodu druhé třetiny poměr sil na ledě vyrovnal. Bohužel z naší strany přes kvalitní kombinace nepřicházela žádná střela.

Ve dvacáté minutě zřejmě imaginárně fauloval Miroslav Kardoš, loktem. Proto jsme se museli bránit ve čtyřech. Bohužel neúspěšně. A tak díky využité přesilovce, šli domácí poprvé v zápase do vedení.

Po vstřelené brance jsme měli, ve snaze vyrovnat, více ze hry. Gól, ale bohužel nepřicházel. Ba naopak! Byli to opět domácí, kdo udeřil. Díky stavu 3:1 byli ve vetší pohodě.

Ovšem zbytečný faul jednoho z mustangů, nám naskytl další příležitost se znovu nadechnout. A taky že ano. Rozkaz trenéra kohoutů zněl jasně: ?Střílejte a nahazujte puk co nejvíc na bránu!? Hostující Radim Mikuš si vzal trenérovi slova k srdci a zařídil tak jedním takovým nahozením snížení stavu na 3:2. Ačkoliv to byl velice šťastný gól, zařídil nám tak opět naději!

Vítr z plachet nám však hodně rychle vzal skórující pardubický kapitán, který navrátil mustangům pocit bezpečí. Za stavu 4:2 pro domácí celek, skončila první třetina.

Hned v úvodu třetí třetiny Pardubice svůj náskok ještě zvýšily. Stav zápasu 5:2 pro domácí, díky skvělému brankáři hostí, zůstával až do čtyřicáté minuty. Ve které měli začít lítat čepice a perníky na ledovou plochu, protože domácí kapitán završil hattrick. 6:2 na světelné tabuli nesvítil ani minutu, to když po krásné akci Olomouckých kohoutů vsítil bránu kanonýr Slávo Ferenčík, 3:6 z pohledu hostí.

I když v závěru zápasu vyvinula Olomouc na Pardubice tlak, skóre se již neměnilo.

ZÁVĚR:

Celý víkend, přestože jsme získali pouhý bod, bych hodnotil spíš kladně a optimisticky. Protože jsme předvedli velice kvalitní a vyrovnanou hru, proti celkům, které v minulé sezóně byli na třetím a druhém místě.

Autor článku: David Buriánek


zveřejněno v pondělí 08.10.2018

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek