Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Ostuda ve Zlíně - Olomoučtí Kohouti morální vítězové

Úvodní strana » Archiv » Ostuda ve Zlíně - Olomoučtí Kohouti morální vítězové

Ostuda ve Zlíně - Olomoučtí Kohouti morální vítězové

Před úvodním hvizdem si rozhodčí pozval oba kapitány s tím, že výstroj olomouckých Karla Veselého a Berharda Heringa neodpovídá pravidlům. Kapitáni se však dohodli, že v utkání mohou nastoupit a rozhodčí toto akceptoval a zápas zahájil. Utkání začalo ve vysokém tempu, hosté spíše odolávali obrovskému tlaku domácího Zlína. Již v prvních minutách došlo k ostrému střetu Karla Veselého s domácími, po kterém se olomoucký útočník těžce sbíral z ledu. Již v čase 3:19 byl vyloučen Berhard  Hering na dvě minuty za držení, nepříjemné oslabení však Kohouti díky obětavosti a bojovnosti přežili a nepustili domácí do větší šance. V čase 3:26 všem na stadiónu PSG Zlín zatrnulo, když Jaromír Veselý inkasoval tvrdou ránu zblízka do krčního chrániče, ale naštěstí i když byl otřesen, mohl pokračovat. Domácí pokračovali ve velkém náporu, díky dobře fungující obraně a skvělému Liboru Hulínovi jejich snaha vyšla naprázdno. Těsně před koncem první třetiny v čase 13:42 byl za napadení opět vyloučen Berhard Hering. Následující přesilovka byla ve znamení obrovského tlaku Zlína, při kterém stálo štěstí na straně Libora Hulína v brance. Druhá třetina začala výborně pro Kohouty, když Karel Veselý a Martin Novák po spolupráci vyslali Berharda Heringa do samostatného úniku, ve kterém se německý reprezentant nemýlil a s přehledem skóroval 1:0 pro hosty. Zlínští po inkasované brance znervóznili a Kohouti zvýšili svou aktivitu a dostávali se i do šancí. Jednu z nich měl i dnes vynikající Karel Veselý. Postupně se stupňovala snaha domácích o vyrovnání, proti byl Libor Hulín. V čase 23:16 však kapituloval po velké skrumáži před jeho brankou, kdy téměř nikdo na stadionu nevěděl, jak se puk do branky dostal. Autorem gólu byl zlínský Peter Štít. Domácí za chvíli (26:54) zmrazil po sólovém úniku opět Berhard Hering a zvýšil na 2:1 pro Kohouty. Konec druhé třetiny si už hosté pohlídali. Nikdo ovšem netušil, k jakému trapnému konci zápas spěje. Po přestávce upozornilo vedení domácího týmu i přes dohodu před zahájením utkání na neodpovídající výstroj Karla Veselého a Berharda Heringa. Po velmi emotivní debatě mezi hráči a trenéry Kohouti nenastoupili k závěrečné třetině i s vědomím, že utkání mohou kontumačně prohrát. Objektivně nutno konstatovat, že i domácí hráči byli rozhodnutím vedení svého klubu šokováni a chtěli utkání dohrát. Ani fanoušci nebyli zrovna nadšeni a dali to najevo. Nicméně utkání, které bylo velmi atraktivní a dle vyjádření většiny zúčastněných se hrál dobrý hokej, získalo pachuť něčeho nezdravého, což může celému českému sledge hokeji jen uškodit. Škoda.

Autor: Pavel Večeřa

Pro objektivitu a větší informovanost uveřejňujeme doslovný přepis zápisu z utkání:

Před začátkem utkání byl upozorněn rozhodčím Pavlem Hradilem hostující kapitán Veselý K. o nevyhovující sledgi (chybějící ochranná hrazda na přední části sledge), oba - (přeškrtnuto - pozn.) a rozhodčí Hradil se dále domníval, že sledge hráče č.6 je krátká. Oba kapitáni se dohodli, že hostující hráč č. 4 Veselý K. hráč č. 6 Hering můžou v utkání nastoupit.

Před začátkem poslední části hry vznesl vedoucí domácího týmu Julina P. protest proti sledgi hráče Olomouce č. 4 Veselého K. (délka sledge + ochranná hrazda) a hráče Olomouce č. 6 Heringa (délka sledge). Rozhodčí Hradil přeměřil za přítomnosti obou trenérů sledge zmíněných hráčů. Sledge hráče č. 4 Veselého K ? délka 78 cm + Heringa- délka 68 cm. S měřením seznámil oba trenéry a sdělil hostujícímu trenérovi, že oba kontrolovaní hráči nesmějí nastoupit do poslední části hry z důvodů nevyhovujících sledgí.

Po uplynutí přestávky mezi 2. A 3. Třetinou hráči Olomouce nenastoupili na ledovou plochu a v utkání odmítli pokračovat. Utkání skončilo po odehraných 30minutách stavem 1:2 ve prospěch Olomouce.

zveřejněno v neděli 03.11.2013 | » fotogalerie

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek