Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Olomoučtí sledge hokejisté vyhráli turnaj ve Studénce

Úvodní strana » Archiv » Olomoučtí sledge hokejisté vyhráli turnaj ve Studénce

Olomoučtí sledge hokejisté vyhráli turnaj ve Studénce

Zajímavého úspěchu dosáhli sledge hokejisté Olomouce. Po roce a půl se poprvé představili v ostrých zápasech a hned dokázali zvítězit na klubovém turnaji Studénka open 2011. K triumfu Kohoutům výrazně dopomohly dvě posily, sparťan Zdeněk Krupička a útočník Kolína Petr Bejvl. Hanáci nasbírali ve třech zápasech celkem 8 bodů a odvezli si pohár za první místo.

Olomoucký sledge hokejový klub se v loňské sezóně musel z důvodu nedostatku hráčů odhlásit z ligové soutěže. Mužstvo však dál trénovalo, zapracovalo do týmu nováčky a v sobotu 12. března se zúčastnilo klubového turnaje Studénka open 2011.

Kromě Olomouce na něm startoval finalista letošního ročníku ze Zlína, domácí Studénka a České Budějovice. Kohouti si nejprve poradili se silným Zlínem v poměru 5:4 po samostatných nájezdech. Zlínští přitom v utkání vedli už 4:1, přesto na vítězství nedosáhli. V dalším měření sil porazila Olomouc Studénku 4:1 a stejným výsledkem skončil i duel proti Jihočechům.

Sestavu Olomouce doplnili v rámci hostování dva zkušení sledge hokejisté z oddílů, kleré na turnaji nestarovaly. Sparťan Zdeněk Krupička a kolínský Drak Petr Bejvl výrazně dopomohli k celkovému prvenství.

"S turnajem jsme spokojeni. Po dlouhé době jsme si zahráli a díky výpomoci Zdeňka Krupičky a Petra Bejvla jsme do hry mohli poslat i naše nováčky, kteří si poprvé vyzkoušeli zápas,"hodnotil vedoucí olomouckého mužstva Miloslav Smékal.

"S vítězstvím jsme vůbec nepočítali, je to taková třešnička na dortu. Příští sezónu bychom ale chtěli opět hrát ligu, ovšem to už bude úplně jiná úroveň," prozradil.

Konečné pořadí

1. Olomouc 8 bodů
2. Zlín 7 bodů
3. Studénka 3 body
4. České Budějovice 0 bodů

Zápasy na turnaji

SHK LAPP Zlín - APA VČAS Olomouc 4:5 po s. n.
Poločasy: 3:1, 1:3 - 0:1
HRÁNO 2 x 20 minut čistého času.
Branky a nahrávky:
4. Mach (Hábl), 5. Palát (Hábl), 15. Hábl (Palát), 23. Hábl (Palát) - 11. Bejvl (Krupička), 26. Krupička (Bejvl), 35. Krupička, 37. Krupička, rozh. náj. Krupička.Rozhodčí: Bříza, Rožánek. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35. Střely na branku: 16:14. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1, 4:5.

Zlín: Molek ? Julina, Mach, Zikmund, Hábl, Palát, Stodůlka, Šnajdar, Herink, Kardoš.

Olomouc: Hulín - Veselý K. (C), Smékal, Veselý J., Bejvl - Stodola, Havlík (A), Rozkopal, Černoch Michal, Přecechtěl, Černoch Marek, Krupička.

HC KES Studénka - APA VČAS Olomouc 1:4
Poločasy: 0:2, 1:2
HRÁNO 2 x 15 minut čistého času.
Branky a nahrávky: 18. Kudrna (Mlčák, Staněk) ? 10 Krupička (Stodola), 15. Krupička (Bejvl), 23. Veselý J. (Veselý K.), 28. Krupička. Rozhodčí: Rožánek, Žídek. Vyloučení: 3:4. Využití:0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 36. Střely na branku: 7:11. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Studénka: Minster - Fojtík, Keller - Staněk, Mlčák, Kudrna, Žák, Krajča, Pečinka, Večeřa.

Olomouc: Hulín - Veselý K. (C), Smékal, Veselý J., Bejvl - Stodola, Havlík (A), Rozkopal, Černoch Michal, Přecechtěl, Černoch Marek, Krupička.

APA VČAS Olomouc - B.B. Budweiser Kings České Budějovice 4:1
Poločasy:
4:0, 0:1
HRÁNO 2 x 15 minut čistého času.
Branky a nahrávky: 3. Krupička (Bejvl), 7. Stodola (Bejvl), 10. Bejvl (Veselý J.), 13. Veselý J. (Bejvl) - 26. Klíma (Ruha). Rozhodčí: Bříza, Rožánek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 28. Střely na branku: 8:14. Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Olomouc: Hulín - Veselý K. (C), Smékal, Veselý J., Bejvl - Stodola, Havlík (A), Rozkopal, Černoch Michal, Přecechtěl, Černoch Marek, Krupička.

České Budějovice: Matoušek - Klíma, Rumplík ? Kalina, Geier L., Ruha, Martin.

zveřejněno v sobotu 12.03.2011 | » fotogalerie

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek