Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Olomoučtí sledge hokejisté v přátelském utkání podlehli výběru Slovenska

Úvodní strana » Archiv » Olomoučtí sledge hokejisté v přátelském utkání podlehli výběru Slovenska

Olomoučtí sledge hokejisté v přátelském utkání podlehli výběru Slovenska

V neděli odpoledne se olomoučtí sledgehokejisté střetli v přátelském utkání na domácím ledě s výběrem Slovenska. Kohouti v utkání prohrávali o dvě branky, zásluhou Jana Stodoly a Jaromíra Veselého ale stav zápasu srovnali. Z výhry se nakonec radovali přeci jen hosté ze Slovenska, kteří vstřelili o jednu branku víc a z Hané si odvážejí vítězství 3:2.

Ani jeden z týmů se z počátku utkání nemohl dostat do soupeřova pásma a brankáři byli v podstatě bez práce. Až se oba celky trochu rozkoukaly, k iniciativě se začali dostávat spíše hosté ze Slovenska. Svým tlakem si vynutili dvě vyloučení, ta ale nedokázali využít.

Poté však slovenský výběr dokázal udeřit dvakrát v rozmezí tří minut. Gólový účet utkání načal povedenou forhendovou kličkou hostující útočník Peter Štít. O chvíli později na něj dokázal navázat Marián Ligda, který mířil nad Hulínův beton.

Ve druhé části byli u puku častěji znovu hosté, ale na dobrou olomouckou obranu a spolehlivého Hulína nevyzráli. A tak mohli poprvé v utkání udeřit domácí. V přesilovce si Jan Stodola vyjel z levého kruhu až před branku a střelou pod víko nedal slovenskému brankáři Hutkovi žádnou šanci

Chvíli po začátku třetí části mohli olomoučtí slegde hokejisté dokonce srovnat, při dobývání slovenské svatyně ale jen nastřelili břevno. Po pár okamžicích se už ale mohli radovat. Ve hře čtyři na čtyři se do samostatného úniku dostal Jaromír Veselý a se štěstím překonal hostujícího strážce svatyně.

Slovenská odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat. Až před brankáře Hulína si sjel Martin Jopa a přesnou střelou poslal slovenský výběr zase do vedení. Domácí se o vyrovnání poté snažili i s šesti muži v poli, ke kýženému úspěchu to ale nevedlo, a tak Olomouc v přátelském utkání podlehla Slovensku 2:3.

přát., neděle 11.11.2012, Zimní stadion Olomouc

APA VČAS Olomouc - Slovensko 2:3

Třetiny: 0:2, 1:0, 1:1.

Branky a nahrávky: 27. Stodola (Veselý K.), 34. Veselý J. ? 12. Štít (Német), 15. Ligda (Jopa, Kardoš), 37. Jopa (Ligda). Rozhodčí: Kašík, Bříza. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

APA VČAS Olomouc: Hulín - Veselý K., Černoch Mi., Rozkopal, Najbrt, Stodola, Havlík, Geier, Prášil, Veselý J., Dobruský, Tichý, Novák, Černoch Ma.

Slovensko: Hutka M. ? Német, Julenyn, Hutka J., Ligda, Jopa, Gergely, Kardoš, Štít.

 

zveřejněno v neděli 11.11.2012

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek