Olomouc vyhrála ve Zlíně, nasázela mu půltucet branek

Úvodní strana » Archiv » Olomouc vyhrála ve Zlíně, nasázela mu půltucet branek

Více než rok čekali Olomoučtí Kohouti na tříbodové vítězství v České sledge hokejové lize. Dočkali se až nyní. V den nástupu rudo-oranžové moci do jednotlivých krajů porazili Zlín vysoko 6:3. Hattrickem se blýskl Libor Geier, dva góly vstřelil Tomáš Kvoch, jeden přidal Jan Stodola. Hanáci se díky tomu posunuli v tabulce právě před Zlín.

2. kolo České sledge hokejové ligy, 18.10.2008, PSG aréna Zlín

ZAS Zlín - APA VČAS Olomouc
3:6
(1:3, 1:1, 1:2)

Branky a přihrávky: 14. Šojdr, 34. Stodůlka (Hábl), 58. Palát (Hábl, Julina) - 8. Kvoch (Staněk), 16. Geier, 19. Stodola, 33. Geier, 43. Geier (J. Veselý), 44. Kvoch (Fojtík).

Rozhodčí: Řezníček, Bublák.

Vyloučení: 0:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 40.

Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

Sestava Zlín: Matoušek (od 43. Molek) - Šojdr, Hábl (C), Julina, Stodůlka, Palát, Sigmund, Štít, Herink (A), Šafář. Trenér: David Vrbka.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín (od 60. Voženílek) - Keller, Veselý K., Kvoch - Staněk, Geier, Stodola, Havlík, Fojtík, Veselý J. Trenér: Martin Brix.

Olomoučtí začali utkání s vysokým nasazením a obrana Zlínských se měla co ohánět. A už v 8. minutě se Hanáci dočkali první branky. Po vyhraném buly se k puku dostal Tomáš Kvoch a střelou k tyči otevřel skóre utkání ? 1:0. Po obdržené brance se domácí začali probouzet. Ve 13. minutě se jim ještě puk za Hulínova záda nepodařilo dostat, o minutu později ale olomoucký gólman poprvé inkasoval. Po levé straně unikl Radim Šojdr a střelou pod víko srovnal ? 1:1.

Remízový stav však trval jen pár desítek vteřin. Libor Geier od červené nahazoval touš, jenž k úžasu všech olomouckých i zlínských příznivců přeskočil Matouška, a Mora opět vedla ? 1:2. V poslední minutě se ještě dokázal prosadit Jan Stodola, který propálil vše, co mu stálo v cestě ? 1:3.

V druhé třetině byl již vidět vyrovnanější souboj, než nám nabídla třetina první. Domácí se všemi silami snažili o vstřelení branky, jejich pokusy však odvracela dobře pracující obrana Hanáků. Ve 33. minutě hrubě chyboval ve vlastním obranném pásmu Šojdr a nabídl tak Olomouckým přečíslení 3 na 1. Z první střely J. Veselý sice netrefil zlínskou klec, avšak v následné skrumáži před Matouškem se nejlíp zorientoval kapitán hostů Libor Geier a svým druhým gólem v utkání zvýšil na 1:4.

Stejně jak při první brance Mory Ševci nečekali s odpovědí dlouho. V téže minutě unikli všem hostujícím bekům Hábl se Petrem Stodůlkou. První jmenovaný si vychutnal Hulína a přesnou přihrávkou vybídl svého spoluhráče ke skórování ? 2:4. Olomoucký trenér Martin Brix si okamžitě po obdržené brance vzal time-out, ve kterém vysvětlil hráčům svou představu hry v následujících minutách.

Po druhé přestávce se dal očekávat tlak a snaha Zlínských o vyrovnání. Nakonec ale všechnu snahu domácích utnul ve 43. minutě Libor Geier, který nejen že se mohl radovat ze vstřeleného hattricku, ale také že čtvrtým přesným zásahem Mory vyhnal Matouška, jenž působí i v reprezentaci, na střídačku ? 2:5.

V kleci Ševců jej nahradil Molek, který hned po svém nástupu okusil pravé olomoucké točo. Erik Fojtík se vysmekl domácím obráncům a sám unikl na nového muže v poli. Na poprvé jej neprostřelil. Při druhém pokusu raději volil pas na lépe postaveného Tomáše Kvocha, který nekompromisně zakončil ? 2:6.

Po dvou vstřelených brankách se z hřiště vytratila útočná síla Kohoutů a slovo měli opět domácí. Obrovskou šanci ke snížení měl Šojdr, ale Hulína nepřekonal. Snížení Ševců tak přišlo až v 58. minutě. Olomoucká obrana opět zaváhala a nabídla soupeři přečíslení 2 na 1. Hábl zase v roli nahrávače tentokrát servíroval puk Davidu Palátovi, jenž prázdnou neminul ? 3:6.

V poslední minutě došlo ještě k taktickému střídání hostujících gólmanů. Libor Hulín, jenž v duelu předčil reprezentačního gólmana Matouška, přepustil místo v brance Mory na pár posledních vteřin Voženílkovi.

Ohlasy po utkání:

Petr Julina (vedoucí mužstva ZAS Zlín): Dnešní výkon týmu byl o 100 % horší oproti výkonu ze zápasu se Spartou. Brankář dnes tým moc nepodržel, ale stává se to. Jednou nepodrží obrana, jednou útok, dnes to byl gólman. Olomouc hrála dobře a jednoznačně si vítězství zasloužila.

Martin Brix (trenér APA VČAS Olomoučtí Kohouti): Výkon mužstva byl dnes slušný. První a třetí třetinu jsme hráli hodně dobře, zatímco druhou třetinu nás soupeř přehrával. Do utkání jsme šli s cílem získat tři body, což se nakonec podařilo.