Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Olomouc prohrála na ledě mistrovského Zlína 0:6

Úvodní strana » Archiv » Olomouc prohrála na ledě mistrovského Zlína 0:6

Zlínští sledge hokejisté od úvodních sekund kontrolovali utkání, přes bojovnou defenzívu Hanáků se jim ale nedařilo gólově prosadit. Sólo Joppy skončilo nepřesnou střelou, na podruhé zase slovenského forvarda zastavil gólman Černoch.

Lappáci se poprvé v utkání prosadili až v 10. minutě. Střela od mantinelu propadla Černochovi skrze výstroj do brankoviště, kde kotouč do sítě pohotově dorazil Zdeněk Hábl ? 1:0. Neuběhly ani tři minuty a domácí vedli již o dvě trefy, to se ukázkovou dělovkou pod horní tyčku prosadil Marian Ligda. Zlínští chytli tempo, své šance zmařili Joppa, Ligda či Zdeněk Hábl, stejně ale šli domácí do druhé třetiny s tříbrankovým vedením. Jednapadesát sekund před sirénou svůj únik gólově proměnil Zdeněk Šafránek.

To prostřední dějství vypadalo trochu odlišně. Domácí sice měli zápas plně pod kontrolou a tvořili si šance, se spokojeností vedení o tři góly se ale nikam nehnali. Do kabin se šlo za nezměněného stavu.

Až třetí část znovu přinesla branky. Ve 33. minutě osamocen před Černochem uspěl Martin Joppa, o čtyři minuty později už to bylo 5:0. Pavel Julina svou střelou sice bránu netrefil, ovšem od hrudi vedle klece postavené Davida Paláta se touš odrazil do sítě.

Hru zpestřila rozmíška mezi Palátem a Radimem Mikušem, poté ale domácí zase našlápli. Dvě minuty před koncem na konečných 6:0 upravil ránou z první David Hábl.

?Čekali jsme, že bude Olomouc více nepříjemná. Dali jsme v první třetině tři góly, čímž jsme zlomili odpor soupeře, a bylo rozhodnuto,? věděl Tomáš Sedláček, trenér SHK LAPP Zlín.

?Zápas byl bez nějakých nervozit, Zlín podal výkon, jaký jsme čekali. Byl lepší, kvalitnější, my jsme ale bojovali a podali jsme to, co jsme chtěli. Vzadu jsme své úkoly splnili, vepředu nám chybělo trochu toho štěstí, abychom ohrozili branku. Ale já jsem s výkonem kluků spokojený, podali výkon, co jsem po nich chtěl,? hledal po utkání pozitiva Karel Veselý, kouč SOHO Olomoučtí Kohouti.

ZLÍN ? OLOMOUC 6:0 (3:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 10. Z. Hábl (D. Hábl, Šafránek), 13. Ligda (Z. Hábl), 15. Šafránek (D. Hábl, Palát), 33. Joppa (Z.Hábl), 37. Palát (Ligda, Z. Hábl), 43. D. Hábl(Julina, Šafránek)
Sestava Zlína:
Matoušek (Molek) ? Julina, Šafránek, Z. Hábl, Turic, Palát, Ligda, Joppa. D. Hábl, Stodůlka
Sestava Olomouce:
Černoch ? Gergely, Korman, Novák, Jedlička, Radim Mikuš, Večerek, Kardoš, Pabst, Radek Mikuš
Statistiky:Vyloučení:
1:2 Využití: Bez V oslabení: Bez Střely na branku: 26:0 (10:0, 8:0, 8:0) Vyhraná vhazování: 23:11

zveřejněno v neděli 22.10.2017

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com