Olomouc podlehla Mustangům v domácím prostředí o pět branek

Úvodní strana » Archiv » Olomouc podlehla Mustangům v domácím prostředí o pět branek

Olomoučtí sledge hokejisté nebodovali ani ve svém šestém letošním zápase. V duelu sedmého kola totiž padli na domácím ledě s mužstvem Pardubic po výsledku 0:5. Kohouti prohrávali již po první třetině o tři branky, v druhé části dostali ještě další dvě. Nejvíce domácí hráče trápil svou aktivitou pardubický Pavel Kubeš, který si připsal čtyři body.

Pardubičtí sledge hokejisté přijeli na Hanou v pozici favorita, před zápasem zaujímali čtvrté místo v tabulce. Navíc šlo o zajímavé střetnutí také z toho důvodu, že se oba týmy spolu potkaly v historii vůbec poprvé.

Hned od úvodních minut na ledě vládli sledge hokejisté Pardubic a domácí brankář Hulín musel být neustále na pozoru. První branku utkání vstřelil už v šesté minutě pardubický David Motyčka, který dostal prostor před gólmanem Kohoutů a nemýlil se.

Skóre se poté dvakrát měnilo ve čtrnácté minutě. Nejdříve se po několika šancích prosadil nejproduktivnější hráč Východočechů Pavel Kubeš, o malý okamžik později zvyšoval na 3:0 pro hosty Tomáš Kvoch.

V prostřední části duelu měli první velkou šanci na skórování Hanáci, domácí kapitán Karel Veselý si však v souboji jeden na jednoho neporadil proti pardubickému brankáři Bočkovi. To však byla výjimečná příležitost pro domácí, neboť Pardubičtí byli rychlejší i techničtější a nepouštěli Kohouty do šancí.

Druhou trefu v zápase si poté ve 28. minutě připsal Pavel Kubeš, který se nejlépe zorientoval v hloučku hráčů před olomouckým brankovištěm a poslal puk přesně do domácí sítě. Téměř o minutu a půl později si puk do vlastní sítě srazil Michal Černoch, gól byl připsán Marku Michalcovi.

Závěrečná část zápasu nepřinesla již žádnou branku, přestože za Pardubické měl velkou šanci Jiří Kubeš, za domácí se naopak do dvou slušných příležitostí dostal opět kapitán Veselý. Olomouc tak ani v šestém utkání nevybojovala žádný bod, a stále jí tak patří poslední místo v tabulce. Pardubice po výhře na Hané zůstávají čtvrté s deseti body.

Další zápas Kohouti odehrají v neděli 4. listopadu znovu proti pardubickému celku, tentokráte se však představí na stadionu v Chocni.

7. kolo, sobota 3.11.2012, Zimní stadion Olomouc

APA VČAS Olomouc - SHK Pardubice 0:5

Třetiny 0:3, 0:2, 0:0.

Branky a nahrávky: 6. Motyčka (Kubeš P., Michalec), 14. Kubeš P. (Motyčka), 14. Kvoch (Kubeš P.), 29. Kubeš P. (Kvoch), 30. Michalec. Rozhodčí: Novotná, Cik. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Diváci: 27. Průběh utkání: 0:5.

APA VČAS Olomouc: Hulín ? Veselý K. (C), Havlík (A), Stodola, Veselý J., Černoch Mi., Novák, Rozkopal, Prášil, Geier.

SHK Pardubice: Boček ? Kubeš P. (C), Kvoch, Buhr V., Štěpják, Michalec, Kubeš J., Chudomský, Horníček, Hýbner, Motyčka, Kolek, Buhr R.