Olomouc nezískala ani bod a spadla na poslední místo

Úvodní strana » Archiv » Olomouc nezískala ani bod a spadla na poslední místo

Už čtyři zápasy v řadě nedokázali Olomoučtí Kohouti bodovat. Ve 4. kole České sledge hokejové ligy podlehli vysoko pražské Spartě i Karlovým Varům. Přitom proti Žralokům se Hanákům poměrně dařilo. Až do konce druhé třetiny vedli. Ovšem potom jim došly síly a prohráli. Kohouti spadli po sedmi zápasech na poslední místo tabulky.

Krupička naděloval na Mikuláše, vstřelil pět gólů
Opět bez vstřelené branky odehráli olomoučtí sledge hokejistí další duel České sledge hokejové ligy. Na Spartě prohráli 0:6, na gólovou radost už Hanáci čekají neuvěřitelných 196 minut. O pět branek se postaral kapitán Pražanů Zdeněk Krupička. Čtyřikrát se prosadil z brejku, jednou po přihrávce Bejvla. Šestý gól přidal Martin Němec.

4. kolo České sledge hokejové ligy, 6.12.2008, Tesla Arena, Praha

HC Sparta Praha - APA VČAS Olomouc
6:0
(0:0, 2:0, 4:0)

Branky a přihrávky: 32. Z. Krupička (Bejvl), 39. Z. Krupička (Zapletal), 44. Z. Krupička, 56. Z. Krupička, 58. Z. Krupička, 60. Němec (Z. Krupička).

Rozhodčí: Horáček.

Vyloučení: 3:2, využití: 0:0, v oslabení: 1:0.

Diváci: 17.

Průběh zápasu: 6:0.

Sestava Sparta Praha: Vápenka - Krupička J., Němec (A), Zapletal - Krupička Z. (C), Zikmund, Bejvl, Žižka. Trenér: Karel Žižka.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín (56. Voženílek) - Kvoch, Keller, Veselý K. (A) - Havlík (A), Veselý J., Geier (C), Žíla, Fojtík. Trenér: Martin Brix, Radomír Brix.

Olomouc nastoupila v Praze ve značně oslabené sestavě. Kvůli viróze chyběli útočníci Staněk a Stodola. Na výkonu Hanáků to však v první třetině nebylo příliš znát. Sparta si sice vytvořila menší tlak hned v prvních minutách, Olomouc ale postupně začala přebírat iniciativu a dlouho držela svého soupeře v jeho obranném pásmu. V páté minutě mohl otevřít skóre Zdeněk Krupička, který po hrubce olomoucké defenzivy uháněl osamocen na Hulína. Olomoucký gólman ho ale vychytal. Poté měl na druhé straně dobrou možnost Jaromír Veselý, ale z úhlu branku Vápenky netrefil. Minutu před koncem úvodního dějství se do samostatného nájezdu dostal Zikmund, ale v bráně opět kraloval Hulín.

Branky začaly padat až ve druhé třetině. Olomouc v ní sice byla aktivnější, více se hrálo před Vápenkou, Sparta ale těžila z přesné koncovky a rychlosti Zdeňka Krupičky. Ve dvaatřicáté minutě sklepl nechtěně Geier puk do jízdy Bejvlovi, ten si počkal právě na Zdeňka Krupičku, jenž usměrnil přihrávku do prázdné branky ? 1:0. Za sedm minut se sparťané radovali podruhé. Zdeněk Krupička ujel obraně a se štěstím překonal olomouckého gólmana ? 2:0.

Ani ve třetím dějství se obraz hry nezměnil. Olomouc byla tím aktivnějším týmem, Sparta zase tím, které dávalo branky. Hattricku se Zdeněk Krupička dočkal ve 44. minutě. A opět to bylo po samostatném brejku ? 3:0. O vítězi tedy bylo rozhodnuto. Mora se snažila alespoň o čestný úspěch, nejblíže k němu měl Fojtík, který však zcela osamocen před Vápenkou trefil jen gólmanovy betony. Čtyři minuty před koncem se Zdeněk Krupička prosadil počtvrté. Z dalšího samostatného úniku překonal Hulína a Olomouc vystřídala gólmana. Nastoupil Voženílek. Krupičku góly stále nepřestaly bavit a utkání zcela proměnil ve svou exhibici. Z dalšího úniku skóroval dvě minuty před koncem ? 5:0. V závěru se ještě prosadil po přihrávce Krupičky zblízka Martin Němec. Olomouc tedy opět na Spartě neskórovala, navíc si odváží opožděnou mikulášskou nadílku.

Ohlasy trenérů:
Karel Žižka (Sparta): Jsme sice spokojeni s výsledkem, ale ta hra hlavně ze začátku vypadala špatně. Bylo to takové rozkouskované, nesourodé. Prostě kluci byli trošku nervózní pod tíhou toho, že musí vyhrát. Na to, že střídáme jen dva hráče, to ale šlo. Soupeř byl dobrý, bohudík pro nás se netrefil dřív jak my. Zdeněk Krupička je pro nás absolutně klíčovým hráčem, proto jsem se snažil už od začátku, co jsem tady, ho usměrnit do hry, která vyhovuje mančaftu, a ne jen jemu samotnému. Abych pravdu řekl, měli jsme z Olomouce strach. Jak už jsem jel na stadion, tak jsem říkal, že mám z toho strach. Proto mě ani ta první třetina nepřekvapila. Říkal jsem si, že asi jsem měl pravdu. Díky těm dvěma gólům, které jsme pak hned za sebou vstřelili, jsme se uklidnili.

Martin Brix (Olomouc): O ten vysoký rozdíl ani nejde. Bohužel nás může mrzet, že jsme nezískali ani jeden bod, protože jsme byli lepší. Chyba byla hlavně v tom, že prostě nedáváme góly. To je jediná naše bolest. Bohužel. Kdybychom dali první gól, tak jsme těch x nula mohli třeba vyhrát my. Byli jsme opravdu daleko lepší. Krupička ubranitelný samozřejmě je, ale tlačíme se hodně dopředu a necháváme soupeři prostor pro ty brejky. Měl celkem štěstí, čtyřikrát se to k němu při těch brejcích odrazilo. Bohužel nám trochu chyběli ti hráči, co jsou nemocní, trápí nás to. Ale na druhou stranu klukům dnes nemám co vytknout. Hráli výborně.

Olomouc ve Varech dlouho vedla, nakonec vysoko prohrála
Nelichotivou sérii bez vstřelené branky prodloužila Olomouc na 201 minut. Poté se trefil Erik Fojtík. Kohouti proti loňskému mistrovi vedli až skoro do konce druhé třetiny. Teprve potom domácí Žraloci vyrovnali a ve třetí třetině přidali další čtyři góly. Karlovy Vary porazily Olomouc 7:3.

4. kolo České sledge hokejové ligy, 7.12.2008, ZS Karlovy Vary

SKV Sharks Karlovy Vary - APA VČAS Olomouc
7:3
(0:2, 3:1, 4:0)

Branky a přihrávky: 22. J. Berger (M. Geier), 34. M. Geier (Nejedlý), 39. J. Berger, 43. M. Geier (J. Berger),  44. M. Geier (Hrbek), 54. J. Berger (Hrbek), 55. J. Berger (M. Geier) - 6. Fojtík (Geier), 19. J. Veselý, 29. Kvoch (Geier).

Rozhodčí: Fagan - Danyo, Grundler.

Vyloučení: 0:2, využití: 1:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 30.

Střely na branku: 31:17.

Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3, 7:3.

Sestava K. Vary: Bozděk (21. Janoušek) - Hrbek, Frous, T. Berger, J. Berger (C), M. Geier, Nejedlý, Lindák, Forgo, Kašpar, Srb, Kovářík. Trenér: Jiří Berger st.

Od úvodních minut hýřili daleko více aktivitou Žraloci. Častěji byli nastěhováni na polovině Olomouce, ale do vážnějších brankových příležitostí se nedostávali. Když už se prokličkovali ke střele, stál v bráně pozorný Hulín. Olomouc se dočkala branky už v šesté minutě. Karel Veselý vybojoval v rohu kluziště puk, poslal ho před bránu, kde přihrávku prodloužil Geier na najíždějícího Erika Fojtíka. Ten překonal Bozděka střelou do horní poloviny branky. Minutu před koncem první třetiny se navíc prosadil i Jaromír Veselý. O gól se opět hodně zasloužil Karel Veselý, který získal za brankou puk a přihrál ho.

Vstup do druhého dějství Kohoutům nevyšel. Po nádherné kombinaci našel Michal Geier před brankou soupeře úplně volného Jiřího Bergera, který ránou pod břevno snížil na 1:2. Ovšem v devětadvacáté minutě Hanáci znovu odskočili na dvoubrankový rozdíl. Libor Geier přihrál do jízdy Tomáši Kvochovi mezi kruhy, a ten rozvlnil síť za Bozděkem potřetí.

Brankové hody pokračovaly. O pět minut později neuhlídala olomoucká obrana Michala Geiera, jenž objel bránu a mohl se Hulína zeptat, kam to chce. Asistoval mu Nejedlý ? 2:3. Minutu před koncem prostředního dějství navíc nedokázali Kohouti několikrát vyhodit puk, a Vary toho využily díky brance Jiřího Bergera ? 3:3.

Mora byla pochopitelně zaskočena, jak snadno o své vedení přišla. Žraloci byli i nadále lepším mužstvem a potvrdili to hlavně ve třetí třetině. Nejprve se hned dvakrát za sebou během necelých dvou minut prosadil Michal Geier ? 5:3. Následně mohl stejný hráč přidat další gól, ale trefil tyč. V 53. minutě ujel obraně Jiří Berger a zvýšil už na 6:3. Kohouti poté vystřídali gólmana. ten sice hned inkasoval z hole Jiřího Bergera, ale poté předvedl několik dobrých zákroků.

Vary zaslouženě zvítězily 7:3 a připsaly si do tabulky tři body. Olomouc o víkendu opět nebodovala a spadla na poslední místo tabulky.

Jiří Berger st. (K. Vary): Zápas to byl pěknej. Za stavu 1:3 jsem se už modlil, aby to nedopadlo jako v Plzni (prohra se Zlínem na nájezdy - pozn. aut.), protože kluci tam udělali dvě chyby a dostali jsme góly. Pak jsme se ale chytli a Olomouc jsme k ničemu nepustili a zaslouženě vyhráli. Ta první třetina byla velice špatná. Říkal jsem klukům, ať zvednou hlavy a uklidní se vzadu. Se čtyřmi body za víkend spokojen nejsem. Včera bychom si ale nezasloužili ani bod.

Martin Brix (Olomouc): Opět jako včera nejde o ten rozdíl ve výsledku, ale o ztracené body. Měli jsme to dobře rozehrané a vlastními chybami jsme soupeři darovali vyrovnání. Potom to už byl otevřený hokej a soupeř v něm byl lepší. Vliv na to měla i kondice. Přijelo nás tři a čtvrt a s tím se hraje těžko. Samozřejmě ty síly chyběly, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Soupeř hrál ve stejném počtu také dvě utkání, takže v tomto bych problém neviděl. Pořád máme postup do play-off ve svých rukou. Hrajeme ještě tři zápasy, musíme prostě získat devět bodů. Po tomto víkendu jsme si měli odvézt minimálně čtyři body, ale jedeme s nulou. Ty body nám budou chybět.