Olomouc nezískala ani bod a je předposlední

Úvodní strana » Archiv » Olomouc nezískala ani bod a je předposlední

Ani bodu, ani gólu se nedočkali sledge hokejisté Olomouce ve třetím kole ČSHL. Kohouti se ztrapnili v Českých Budějovicích, kde prohráli 0:2. Daleko lepší výkon sice předvedli v Kolíně, na silné Středočechy to však nestačilo a podlehli jim také 0:2. Olomouc spadla až na předposlední místo tabulky. Soutěž vede se třinácti body Kolín.

Ostuda na jihu Čech: Olomouc prohrála s posledním!
Na totální neplodnost v koncovce doplatili olomoučtí sledge hokejisté v utkání 3. kola ČSHL. Českým Budějovicím podlehli 0:2 po brankách Klímy a Davida. Kohouti byli lepší, více se hrálo na polovině Jihočechů, ale v koncovce se jim nedařilo. Rozhodčí navíc neuznal ve druhé třetině regulérní branku Jaromíra Veselého, minutu před koncem trefil Fojtík břevno.

3. kolo České sledge hokejové ligy, 15.11.2008, ZS Jidřichův Hradec

SKV B.B. Budweiser Kings (Č. Budějovice) - APA VČAS Olomouc
2:0
(1:0, 1:0, 0:0)

Branky a přihrávky: 14. Klíma (Hornich), 26. David.

Rozhodčí: Karlín - Hamr, Grochal.

Vyloučení: 4:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 35.

Střely na bránu: 12:17.

Průběh zápasu: 2:0.

Sestava České Budějovice: Švec - Kalina, Klíma, Podhradský - Rumplík, Málek, David, Dvořák, Hornich. Trenér: Petr Málek.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - K. Veselý (A), Kvoch, Keller - Staněk, Havlík (A), Geier (C), Fojtík, Žíla, Stodola, J. Veselý. Trenér: Martin Brix.

Olomoučtí začali úvodní dějství velmi špatně. Už ve druhé minutě ujel Kvochovi Málek, ale gólman Hulín vyjel ze své kasy a Málkovu šanci zlikvidoval. Poté se hrálo především ve středním pásmu. Olomouc se snažila kombinovat, přes dobře bránící Jihočechy se jí to nedařilo. Naopak ve 14. minutě se poprvé radovaly Budějovice. Po přečíslení tří na jednoho se do úniku dostal Zdeněk Klíma a propálil Hulína ? 1:0.

O chvíli později se strhla ve středním pásmu menší mela, to si Karel Veselý vyřizoval účty s Málkem. Rozhodčí je oba potrestal vyloučením. Hanákům se i nadále nedařila kombinace, využít toho mohl těsně před první sirénou Hornich, ale Hulín ho vychytal.

Ve druhém dějství Olomouc zlepšila pohyb, téměř celou dobu se hrálo v útočném pásmu hostů. Z ojedinělého útoku se ovšem zase prosadili domácí. Zatímco Hulín ležel u své pravé tyče,David objel branku a zasunul touš za čáru ? 2:0. Pro Kohouty to byla celkem velká rána do jejich již tak sraženého sebevědomí.

Chvíli před koncem druhé třetiny ale přišel kontaktní gól. Jaromír Veselý vystřelil ze záporného úhlu a Švec si srazil puk pod sebou do brány. Rozhodčí ovšem rozpažil. Jeho rozhodnutí sice vyvolalo na hostující střídačce vlnu protestů, ty však byly samozřejmě zbytečné. "I kdyby nám ten gól uznali, prohráli bychom 2:1. To, že rozhodčí pískali nějaké to procento domácím, na to se nemůžeme vymlouvat. Tady jde o to, že jsme podali špatný výkon, a to je příčina porážky," řekl k celé situaci trenér Olomouce Brix po zápase.

Nejlepší výkon předvedla Olomouc až ve třetím dějství. Jihočechy téměř vůbec nepouštěla z pásma, ovšem v koncovce byli hosté jaloví. V šestačtyřicáté minutě zkoušel střílet Geier z mezikruží, Švec kotouč vyrazil k najíždějícímu Stodolovi, jemuž před prázdnou svatyní soupeře přeskočil puk hokejku. Právě tato situace by  mohla demonstrovat celé utkání.

Deset minut před koncem se opět domácí Budweiser dostal do brejku. Klíma však svůj samostatný únik nepřetavil ve třetí branku. Hulín své spoluhráče podržel. Ze závěrečného tlaku už Olomouc vytěžila jen břevno, které nastřelil Fojtík. Budějovice díky chytré hře a naprosto bídnému výkonu Kohoutů získali první body v sezóně. Hanáci odjeli s ostudou.

Ohlasy trenérů:
Petr Málek (trenér Českých Budějovic):
Je to sláva. Po takové době vyhrát. Je to dobrý, ale je to jen první vítězství. Zase tolik to neznamená. I když pro nás osobně jo. Ale chtělo by to i zítra, abychom se dostali znovu do hry. Uvidíme. Zápas byl výborný. Hokej se mi líbil. Bylo to dost kontaktní, vyhrocené. Ale to k tomu patří. Je fajn, že jsme si takhle zahráli, doufám na obou stranách. Naší taktikou nebylo hrát na brejky. My jsme se spíše báli brejků z olomoucké strany, proto jsme tak trochu víc hlídali ta zadní vrátka. No a nám to prostě párkrát vyšlo. Dobře že tak. Kluci jsou nadšeni, povzbuzeni. Vlilo jim to vítězství do žil adrenalin, mnoho sil.

Martin Brix (trenér Olomouce): Ostudou není výsledek, ale bohužel ten strašný výkon, který jsme předvedli. Vstoupili jsme do utkání jako jasní vítězové, a to se vymstilo. Soupeř hrál to, co potřeboval. Naše podcenění soupeře se nám krutě nevyplatilo. Nejvíc mě zklamalo právě to podcenění, a taky v prvních dvou třetinách špatný přístup, špatné bruslení a pohyb, žádná střelba. Prostě byl to kompletně špatný výkon. Doufám, že se kluci vyspí. Zítra bude nový den, nový zápas a jiný soupeř. Liga je vyrovnaná, může to skončit jakkoliv.

Kohouti nestačili ani na Kolín
Ani jeden gól nebyl dopřán olomouckým Kohoutům ve třetím kole České sledge hokejové ligy. Olomouc prohrála v Kolíně ve vyrovnaném zápase 0:2. O obě branky domácích se postaral Zdeněk Šfaránek, který byl zároveň vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Na straně Hanáků přebral cenu Stanislav Havlík. Mora kvůli dvěma porážkám spadla až na předposlední místo tabulky, naopak Kolín jde do čela.

3. kolo České sledge hokejové ligy, 16.11.2008, ZS Kolín

SK Draci Kolín - APA VČAS Olomouc
2:0

Branky a přihrávky: 19. Šafránek (Raul), 26. Šafránek (Dobruský, Pabst).

Rozhodčí: Kratochvíl - Hulierová, Špringl.

Vyloučení: 1:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 30.

Střely na bránu: 21:17

Sestava Kolín: Boček - Kubeš (C), Šafránek (A), Buhr (A), Dobruský, Pabst, Hron, Buhr, Raul, Obořil, Novák, Najbrt. Trenér: Stanislav Tejkal.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - K. Veselý (A), Kvoch, Keller - Staněk, Havlík (A), Geier (C), Fojtík, Stodola, J. Veselý. Trenér: Martin Brix.

Hned po úvodním buly se do obrovské šance dostal kolínský Šafránek, jeho samostatný únik ale v deváté vteřině gólem neskončil. Kolínský útočník netrefil klec. V páté minutě se stejná situace opakovala. Tentokrát se vytáhl Hulín. Hrálo se bojovné utkání. Oběma týmům nechybělo nasazení. Hanákům se podařilo přestát úvodní tlak soupeře, hra se poté srovnala. Chvíli před koncem první třetiny mohli jít do vedení Kohouti. To Boček chybně rozehrál, ale hosté jeho hrubky využít nedokázali. Naopak z protiútoku se prosadil z pravého kruhu bombou k levé Hulínově tyči Zdeněk Šafránek a Kolín vedl ? 1:0.

I ve druhém dějství pokračoval na obou stranách atraktivní hokej. Jak Kolín, tak i Olomouc se snažily kombinovat a divákům se zápas musel líbit. V šestadvacáté minutě nahodil puk na kolínskou svatyni Staněk a gólman Boček si rámem málem srazil puk do vlastní sítě. Měl štěstí, touš nakonec za čáru nedoklouzal. A navíc mu jeho spoluhráči udělali radost, protože z protiútoku se prosadil zblízka ránou pod břevno opět Zdeněk Šafránek ? 2:0. Na konci prostřední dvacetiminutovky hráli domácí téměř minutu dlouhou přesilovku pět na tři. Olomouc se ale ubránila.

Olomouc šla do třetí třetiny s cílem srovnat, ale v koncovce byla jalová. Její střelecké trápení ji celý víkend neopustilo. Kolín už nebyl tak často u puku, ale když už se parta okolo Pabsta a Šafránka ke kotouči dostala, stálo to za to. V jednu chvíli mohl na 3:0 zvýšit opět Šafránek, ale ten nedosáhl na Kubešovu střílenou přihrávku. Tři minuty před koncem trefili Draci tyčku. Kohouti následně zkusili chvíli hru se šesti bruslaři bez gólmana, k úspěchu to ovšem nevedlo. Hulín se musel vrátit do klece, protože soupeř vybojoval buly v útočné třetině. A gólman Olomouce poté stihl ještě jeden excelentní zákrok proti dalšímu samostatnému nájezdu Šafránka. Kolín nakonec získal tři body za výhru 2:0 a v tabulce se posunul na první místo.

Stanislav Tejkal (trenér Kolína): Jsme spokojeni s výsledkem, ale byl to vydřený zápas. Olomouc hrála velmi dobrý hokej. Spoléhali jsme na brejky, koncovka především Zdeňka Šafránka je však zatím málo zubatá. Nečekali jsme, že bychom mohli být na prvním místě tabulky. Hodně zápasů ale bylo vydřených. I třeba včera. Vyhráli jsme sice nad Zlínem 6:1, ale bylo to o prsa. Chtěli bychom v tabulce co nejvýš. Se šesti body z víkendu jsme maximálně spokojeni. V play-off nám to může pomoci, protože v prvním kole pak třeba nechytneme Karlovy Vary.

Martin Brix (trenér Olomouce): Byl to úplně jiný zápas, než včera. Bohužel, dnes lepší tým nevyhrál. Chyběly tomu branky. Musíme více trénovat, zlepšit účast na trénincích. A taky samozřejmě trošku na těch trénincích pozměníme program. Zlepšili jsme dnes nasazení a bojovnost. To je to, co tomu včera chybělo. Dnes to vedlo k tomu, že jsme alespoň hráli dobrej hokej. Už známe výsledky tohoto kola. Myslím, že to ještě bude zajímavé a liga může dopadnout jakkoliv.