Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Olomouc na úvod sledge hokejové ligy zdolala oslabené České Budějovice

Úvodní strana » Archiv » Olomouc na úvod sledge hokejové ligy zdolala oslabené České Budějovice

Olomouc na úvod sledge hokejové ligy zdolala oslabené České Budějovice

Motor přijel do Olomouce s pouhými šesti hráči v poli, za to však s výborným brankářem Ossimitzem, který svůj tým od začátku držel skvělými zákroky. Kohouti měli od začátku zápasu jasnou převahu a soupeře nepustili v první třetině ani k jediné střele. Sami však nebyli sto se prosadit až do konce 14. minuty, kdy z dorážky otevřel skóre Miroslav Stašák.

Ve druhé třetině se Motoru začalo dařit více a osmělil se i k několika útočným akcím, které musel likvidovat brankář Černoch. Útočná snaha ale vyústila v několik chyb a Olomouci se dvakrát v krátkém čase naskytlo přečíslení dva na jednoho. To první řešil Večeřek přihrávkou na Pabsta, ale Ossimitz se bleskově přemístil a gólu zabránil, v tom druhém olomoučtí hráči zamířili nepřesně.

Skóre se tak měnilo až dvaadvacet vteřin před druhou sirénou a opět to byl Miroslav Stašák, kdo se dokázal prosadit. Před Ossimitzovou brankou vznikla nepřehledná situace, v níž se nejlépe zorientoval právě olomoucký útočník, který tak poslal svůj tým do dvoubrankového náskoku.

Poslední třetina se nesla v poklidném duchu, olomoučtí hráči už se snažili spíše držet nabytý náskok, zatímco Budějovicím začínaly docházet síly. Čtyři minuty před koncem se hostům naskytla poslední šance se zápasem něco udělat, když byl dvěma minutami za napadení potrestán Ferenčík, domácí si však oslabení uhlídali, a naopak sami několikrát zahrozili. Gól ale padl až minutu před koncem, když Ossimitze prostřelilMartin Novák.

?Jsme rádi, že jsme vyhráli, ale to vítězství bylo takové vydřené.Měli jsme strašně moc šancí a dlouho se nám nedařilotyto šance proměnit. Takže jsme rádi, ale s tou koncovkou nejsme moc spokojení,? hodnotil utkání kapitán domácího týmu, Martin Novák.

?Myslím si, že to byl dobrý zápas od obou stran, aspoň tedy z našeho pohledu. Nastoupila nám půlka týmu, ta druhá má pracovní povinnosti, tak jsme očekávali, že to bude mnohem ostřejší ze strany Olomouce. Bylo ale docela znát, že my už za sebou máme turnaj ve Zlíně, zatímco Olomouc ještě neměla ani jeden odehraný zápas, což bylo k našemu prospěchu. A hlavně nás podržel gólman,? řekl po zápase hostující kapitán, Zdeněk Klíma.

Sestava SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch (Lepáček) ? Večeřek, Kardoš, Novák, Jedlička, Mikuš, Pabst, Ferenčík, Stašák, Korman, Gergerly.

Sestava Motor sledge České Budějovice: Ossimitz ? Švec, Butscher, Klíma, Haindl, Kalina, Schichler.

zveřejněno v sobotu 23.09.2017

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek