Oči z toho bolely, tři body však Kohouti vydřeli

Úvodní strana » Archiv » Oči z toho bolely, tři body však Kohouti vydřeli

Na Zlín to letos Olomouc umí. V minulém utkání ho porazila 6:3, tentokrát na domácím půdě 2:1. Hanáci si tak do tabulky připsali důležité tři body a i nadále zůstávají ve hře o postup do play-off. V zápase šla do vedení Olomouc zásluhou dorážky Kvocha. Ve třetí třetině zvýšil Karel Veselý, ale Medvědi hned po 18 vteřinách odpověděli brankou Šojdra. Dramatickou koncovku ale nakonec Kohouti zvládli a zvítězili.

5. kolo České sledge hokejové ligy, 10.1.2009, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - ZAS Zlín
2:1
(1:0, 0:0, 1:1)

Branky a přihrávky: 12. Kvoch (Veselý J., Keller), 46. Veselý K. (Stodola, Fojtík) - 46. Šojdr (Palát).

Rozhodčí: Cik, Novotná.

Vyloučení: 5:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 124.

Průběh zápasu: 2:0, 2:1.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Keller, Kvoch, Fojtík - Geier (C), Stodola, Veselý K. (A) - Havlík (A), Veselý J., Staněk - Žíla. Trenér: Martin Brix. Asistent: Radomír Brix.

Sestava ZAS Zlín: Molek - Hábl (C), Šojdr - Julina, Palát, Stodůlka, Sigmund, Herink (A), Štít, Derka. Trenér: David Vrbka.

Na zápas Olomouce proti Zlínu se vypravilo poměrně slušné množství fanoušků. Zapisovatel jich napočítal 124. Dostavil se i kotel olomouckých fans s bubny. Hráči jim ale příliš hokejové krásy nenabídli. Obě mužstva věděla, jak je duel důležitý, a tak se snažila vyvarovat jakýchkoliv chyb. Hrálo se se zabezpečenými obranami. Ve 12. minutě se ovšem Olomouc dočkala vedoucí branky. Po buly se ke střele dostal Jaromír Veselý. Jeho ránu Molek jen vyrazil a pro neobsazeného Tomáše Kvocha nebylo problémem doklepnout puk zblízka do sítě ? 1:0.

Olomouci vlila branka krev do žil. Ale brzy si uvědomila, že musí hrát zodpovědně. To se jí dařilo až na určité momenty. Bojovalo se o každý kousek ledu. Chvíli měl navrch Zlín, chvíli zase Olomouc. Chyběla ovšem střelba, a tak se diváci ve druhém dějství gólu nedočkali.

Nejzajímavější tak byla dvacetiminutovka třetí. Ve 46. minutě poslal z rohu puk před branku Jan Stodola. Před Molka si najel Karel Veselý a lehkou tečí usměrnil puk do branky ? 2:0. Medvědi si v tu chvíli vyžádali oddechový čas, což se jim vyplatilo. Uběhlo totiž jen 18 vteřin a nedůslednosti v olomoucké defenzivě potrestal po Palátově asistenci Radim Šojdr ? 2:1. Pro Hanáky to byl pochopitelně šok.

Domácím s přibývajícím časem docházely síly. Zlín toho využíval místy až k drtivému náporu. Ale nedostatek sil domácí hráči vynahradili bojovností. Nevypustili jediný souboj. V osmačtyřicáté minutě měl velkou šanci Palát, puk odražený od zadního mantinelu střílel do poloprázdné branky, ale Hulín ho vychytal. Snad tisíci procentní tutovku měl ve třiapadesáté minutě na holi Šojdr. Dostal přihrávku mezi kruhy a před sebou měl téměř prázdnou branku. Šojdr měl času tolik, že se mohl zeptat Hulína, kam to chce. Ale zlínský bek trefil puk tak špatně, že letěl k levé tyči na natahujícího se Hulína. Šojdrovi tak nezbylo nic jiného, než obrátit oči v sloup.

V závěru zkusil Zlín i hru bez brankáře. Olomouc byla schopna vyhodit jen do středního pásma. Čelila velkému tlaku soupeře, ale zuby nehty se ubránila. Důležité body tedy zůstaly na Hané. O play-off si to rozdá Olomouc za 14 dní doma s Českými Budějovicemi.

Ohlasy po utkání:

David Vrbka (trenér ZAS Zlín): Nestříleli jsme, nestříleli jsme, nestříleli jsme. O ničem jiném to nebylo. Kdybychom více stříleli, mohl ten zápas vypadat úplně jinak. Měli jsme tam velkou šanci na konci, ale nedali jsme to, protože se nedíváme, když střílíme. Někteří. V žádném případě jsme nebyli nervózní. O nervozitě to nebylo. Spíš to bylo o neschopnosti vystřelit a dát gól. Řekl bych, že šanci na postup do play-off jsme už úplně ztratili a zklamání to určitě je.

Martin Brix (trenér APA VČAS Olomoučtí Kohouti): Výsledek bereme, výkon špatný. Historie se ale neptá. Tři body jsou doma a to jsme potřebovali. Zlín hrál oproti nám výborně, my jsme herně zklamali. Štěstí stálo při nás a naše vůle po vítězství byla o fous větší než u soupeře, a tím pádem jsme zvítězili my. Ta výhra nám psychicky pomůže. No a uvidíme, jak na tom bude za 14 dní psychicky soupeř z Budějovic. Teď ztratil body a prakticky jsme ve srovnatelné situaci.