Na Spartu tentokrát Kohouti neměli

Úvodní strana » Archiv » Na Spartu tentokrát Kohouti neměli

V neděli 27.10. přijela změřit své síly na olomoucký zimák pražská Sparta. Sebevědomý, zkušený tým, podpořený účastí  tří reprezentantů (Zdeněk Krupička, Jiří Raul, Michal Vápenka) budil respekt. Přesto však Kohouti dlouho vzdorovali a po první třetině, ve které navázali na výkon proti Pardubicím, drželi nadějný stav 0:1. Zdálo se zápas bude nadále dramatický.

Proti však byl Zdeněk Krupička a zejména Jiří Raul, který ve druhé třetině během 5 minut zaznamenal hattrick a prakticky rozhodl zápas. Kohouti v té chvíli byli totálně psychicky na dně a zdálo se, že tentokrát pro ně utkání skončí debaklem. Kupodivu však v poslední části hry zlepšili hru a taky Michal Černoch, který se otřepal ze šoku v druhé třetině, svůj tým opět podržel. Přece jen se však projevila únava a rozladěnost z průběhu zápasu a Kohouti ještě dvakrát inkasovali.

V tomto zápase je však nutno vyzdvihnout bojovný výkon mladého Radka Jedličky, který svou snahu korunoval jediným gólem Kohoutů v zápase. Byl to jeho vůbec první ligový gól a navíc reprezentačnímu brankáři Michalu Vápenkovi, který nestačil na jeho šikovnou technickou střelu, a to se cení. Svým gólem rozjásal celou střídačku a trochu vylepšil dojem z jinak nepovedeného utkání. Největší radost však udělal své mamince ? fyzioterapeutce kohoutů Milušce Švendové a ukázal, že roky tréninku přinášejí ovoce, což je příklad zejména pro nové a začínající hráče.

Průběh utkání: 7:15 Sparta 0:1 J. Krupička (J. Zapletal)

21:15 Sparta 0:2 Z. Krupička

22:31 Sparta 0:3 J. Raul

26:06 Sparta 0:4 J. Raul (M. Zikmund)

26:33 Sparta 0:5 J. Raul (M. Zikmund, Z.Krupička)

40:36 SOHO OLO 1:5 R. Jedlička (K. Veselý)

42:33 Sparta 1:6 Z. Krupička

Autor: Pavel Večeřa