Krutá prohra Kohoutů

Úvodní strana » Archiv » Krutá prohra Kohoutů

Dosud největší porážku za poslední dvě sezóny utrpěli Olomoučtí Kohouti na domácím ledě v sobotu 8. 11. s opět favorizovaným týmem Zlína. Při tradičním vyhroceném moravském derby chtěl Zlín oplatit Kohoutům loňské vyřazení v semifinále play off, a to se mu po výborném kolektivním výkonu podařilo na 100%.  Po celkem zajímavém úvodu, kdy se hrál velmi otevřený hokej, přišly dva téměř identické góly hostů. Po chybách ve vlastní obranné třetině a ztrátě puku při rozehrávce byli útočící hráči Zlína sami před brankářem Kudelou a pohodlně skórovali. Tato situace se během utkání několikrát opakovala. Když minutu před koncem první třetiny skóroval vynikající hostující Joppa a stejný hráč v 19. minutě zvýšil na 4:0, bylo prakticky po zápase, který se proměnil ve střeleckou exhibici hostů. Kohoutům v sobotu nevycházelo vůbec nic. Chybující obrana a bezzubý útok, kdy dlouhé minuty nebyli schopni Kohouti alespoň ohrozit branku Molka. Snaha prosazovat se individuálně neměla úspěch a spíše přispěla k většímu zmatku ve hře domácích. Proti sehranému, fyzicky a takticky připravenému týmu Zlína, neměli tentokrát Kohouti nejmenší šanci a šlo už jen o výši skóre, které naštěstí neskončilo dvojciferným výsledkem. Jediný gól Roberta Pabsta už nedokázal příliš zmírnit pachuť debaklu. Soupeř byl tentokrát lepší. Nezbývá než toto utkání hodit za hlavu a poučit se z chyb. Doufejme, že Kohouti naváží na solidní výkony ze začátku sezóny a o účast play off se ještě poperou. Důležité budou domácí zápasy 29. a 30. 11 s obhájci titulu Karlovými Vary a Spartou Praha.