Kolín rozstřílel Olomouc, Kvoch dostal trest ve hře

Úvodní strana » Archiv » Kolín rozstřílel Olomouc, Kvoch dostal trest ve hře

Kolínští sledge hokejisté neponechali nic náhodě a v prvním utkání série o třetí místo rozstříleli Olomouc na jejím ledě 6:3. Středočeši vedli už 4:0 po gólech Pabsta, Kubeše a dvou Raula. Kohouti potom sice snížili zásluhou Stodoly a Fojtíka. Definitivní rozhodnutí tak přišlo až v 57. minutě z hokejky Pabsta. Následné góly domácího Staňka a hostujícího Kubeše už nic neřešily. Olomouc ale přišla o svého klíčového hráče. Tomáš Kvoch po utkání napadl hlavního rozhodčího, za což mu byl udělen trest ve hře.

1. utkání o 3. místo, play-off České sledge hokejové ligy, 14.3.2009, ZS Olomouc

APA VČAS Olomoučtí Kohouti - SK Draci Kolín
3:6
(0:2, 1:2, 2:2)

Stav série: 0:1.

Branky a přihrávky: 38. Stodola (Fojtík), 42. Fojtík (Kvoch), 58. Staněk - 8. Pabst (Kubeš), 15. Kubeš, 27. Raul (Pabst, Kubeš), 32. Raul (Pabst), 57. Pabst (Raul), 60. Kubeš (Pabst).

Rozhodčí: Cik - Novotná, Kika.

Vyloučení: 2:1, navíc Kvoch (OLO) 10 min. nesp. chování a Trest ve hře, TS pro KOL,využití: 0:1, v oslabení: 0:0.

Střely na bránu: 27:19.

Diváci: 203.

Průběh zápasu: 0:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Keller, Kvoch, Fojtík - Geier (C), Stodola, Veselý K. (A) - Havlík (A), Veselý J., Staněk - Žíla. Trenér: Martin Brix, Asistent trenéra: Radomír Brix.

Sestava SK Draci Kolín: Boček - Kubeš (C), Buhr R. (A), Pabst, Hron - Raul, Dobruský, Buhr V. Trenér: Stanislav Tejkal.

Po státní hymně, při které domácí fanoušci roztáhli transparent, jehož prostřednictvím protestovali proti možnému přesunu klubu na sever Moravy, vhodil čestné buly kapitán prvoligového týmu HC Olomouc a současně patron sledge hokejistů Richard Brančík.

Do samotného utkání vstoupila daleko aktivněji Olomouc, která několika střelami ohrozila Bočka v brance hostů. Ale jak už to tak v posledních zápasech chodí, neprosadila se. Naopak hosté skórovali ze své první střely na bránu. A trefit se nemohl nikdo jiný než Robert Pabst ? 0:1. Pabst byl pro Kolín velkou posilou. Právě kvůli jeho nepřítomnosti nedokázali Středočeši přejít přes Spartu do finále.

V patnácté minutě se skóre měnilo znovu. To Pavel Kubeš obral ve středním pásmu o puk Fojtíka a svůj samostatný nájezd mazácky proměnil ? 0:2. Sedm minut uběhlo ze druhého dějství, a opět Pabst nachystal gól pro svůj tým. Po přihrávce z rohu kluziště zvyšoval už na 3:0 Jiří Raul ? 0:3. Stejný hráč se radoval i o chvíli později a o osudu utkání tedy bylo rozhodnuto ? 0:4. A domácím mohlo být ještě hůř, když hlavní rozhodčí nařídil po Kvochově faulu trestné střílení. Hostující kapitán Kubeš si však na Hulínovi vylámal zuby.

Na konci druhé periody se domácí dočkali čestného úspěchu. Po Fojtíkově přiťuknutí dotlačil zblízka puk do sítě Jan Stodola ? 1:4. Naději na vyrovnání dal olomouckým fanouškům v úvodu třetí části Erik Fojtík, když zužitkoval Kvochovu asistenci ? 2:4. Hanáci si poté vytvořili několik šancí, tu největší měl Jaromír Veselý, který z mezikruží těsně minul. Rozhodnutí přinesla šestapadesátá minuta. To sudí nejprve vyloučil Fojtíka na dvě minuty a vzápětí Kvocha na deset minut za nesportovní chování. ?V čase 55:10 hráč domácích č. 21 po odpískání odehrál puk z dosahu rozhodčích, za což jsem uložil 10 min. OT,? stálo v oficiálním zápise. Bez Kvocha  a Fojtíka současně to tedy nešlo, čehož Kolín využil ve svůj prospěch. Pátou branku přidal opět Robert Pabst ? 2:5.

Dvě minuty před koncem snížil Rostislav Staněk, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Bočkem ? 3:5. Na druhé straně uzavřel skóre na konečných 3:6 těsně před sirénou hostující Pavel Kubeš. S trochou nadsázky by se tak dalo říct, že vítězství veze z Olomouce Robert Pabst. Německý reprezentant se podílel na pěti ze šesti gólů Kolína. Středočeši tak v Olomouci hladce zvítězili a za týden budou v odvetě mít navrch.

Zajímavé věci se však děly po utkání. Tomáš Kvoch si totiž počkal na rozhodčího a při odchodu do kabin ho napadl. ?Po zápase, při odchodu rozhodčích do šatny, napadl hráč domácích v prostoru šaten nejprve hlavního rozhodčího a poté i čárovou rozhodčí. Přestal, až byl odtáhnut ostatními. Za tento prohřešek jsem uložil trest ve hře,? napsal hlavní rozhodčí do oficiálního zápisu o utkání. Kvoch tak nemůže nastoupit v dalším zápase, trest ve hře totiž znamená automatické stop na jedno soutěžní utkání.