Kohouti získali proti favoritům bod

Úvodní strana » Archiv » Kohouti získali proti favoritům bod

Jediný bod si do tabulky České sledge hokejové ligy připsali v prvním kole Olomoučtí Kohouti. Na domácím ledě dokázali uhrát bezbrankovou remízu se Spartou, podlehli jí až na nájezdy. Druhý den nestačili na Karlovy Vary. Prohráli o gól 2:3. Další zápas čeká na svěřence trenéra Brixe v říjnu ve Zlíně.

Olomouc podlehla Spartě po nájezdech
Ani jedna branka nepadla v úvodním vystoupení olomouckých sledge hokejistů na domácím ledě. Zápas se Spartou skončil po 60 minutách 0:0 a proto o vítězi rozhodovaly nájezdy. Ty se lépe povedly Pražanům, rozhodující a zároveň jediný gól vstřelil Petr Bejvl.

1. kolo České sledge hokejové ligy, 13.9.2008, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - HC Sparta Praha
0:1
po sam. nájezdech
(0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)

Branky a přihrávky: Rozhodující nájezd Bejvl.

Rozhodčí: Cik, Novotná.

Vyloučení: 4:5, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 108.

Průběh zápasu: 0:1.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Veselý K. (A), Kvoch, Keller, Veselý J. - Staněk, Stodola, Fojtík - Geier (C), Havlík (A), Žíla - Mlčák. Trenér: Martin Brix.

Sestava HC Sparta Praha: Vápenka - Zapletal (A), Krupička J., Synek, Krupička Z. (C), Zikmund, Bejvl, Würtherle, Záluský, Žižka R. Trenér: Karel Žižka.

Posílená Olomouc se do loňského vicemistra pustila bez respektu a od úvodních minut se nastěhovala před jeho branku. Obě nové tváře v dresu Kohoutů, Tomáš Kvoch i Erik Fojtík, se snažili prokličkovávat obranou Pražanů a střílet. Když se dostali do zakončení, jejich pokusy pochytal jistý Vápenka. Rozhodčí nasadil od začátku přísný metr a nekompromisně trestal. To se občas nelíbilo hráčům ani lavičce Sparty, která dávala hlasitě najevo svou nevoli. ?Rozhodčí mě překvapil, že si na mě přišel stěžovat. Já jsem mu ale slušně říkal, že si dělá srandu, protože jeden a ten samý zákrok byl jednou dovolený a podruhé nedovolený. I od nás tam byly fauly. Proto jsem na něj křičel, ať si nedělá srandu, ať to vezme vážně,? vyjádřil se k sudím po utkání trenér Sparťanů Karel Žižka.

První vážnější příležitost si ve 13. minutě vypracoval Stodola, kterého vyslal do brejku Fojtík. Vápenka však Stodolovu ránu v pohodě chytil. V 18. minutě mohl domácí poslat do vedení Fojtík, který ovšem z úhlu minul. Hned po 52 vteřinách druhé třetiny jel Kvoch téměř sám na Vápenku, bekhendovou střelou však trefil jen spodek betonů sparťanského gólmana. V polovině utkání mohli jít do vedení hosté, Zdenek Krupička se protancoval až ke střele a trefil tyč Hulínovy svatyně. Hulín v zápase neměl mnoho práce, daleko víc v pohotovosti musel být právě Vápenka.

Na začátku třetího dějství vyšel Spartě jediný brejk celého zápasu. Obraně ujel Zdenek Krupička, zmrzlý Hulín ho však bravurně vychytal. S přibývajícím časem se Olomouc více a více držela v útočné třetině, ale nedokázala si vypracovat vážnější příležitost. Sparta vše vsadila na obranu a spoléhala na nájezdy.

Ty také přišly na řadu. ?Kdo pojede na nájezdy jsem promýšlel během posledních třech minut a neměl jsem moc problémů to vymyslet. I když se to moc nevyplatilo,? řekl po utkání k nájezdům trenér Kohoutů Brix. V první sérii se rozjeli Fojtík za Olomouc a Zapletal za Spartu. Ani jeden nedal. Do druhé série nasadila Sparta dalšího neklasifikovatelného hráče, Petra Bejvla. Ten proměnil, zatímco olomoucký Geier ne. Ve třetí sérii se jel už jediný nájezd, domácí J. Veselý neproměnil, což znamenalo, že si Sparta odveze z Hané dva body. Domácí Kohouti tak poprvé v historii dokázali proti Pražanům bodovat.

Ohlasy trenérů po zápase:
Martin Brix (Olomouc):
Je to trošku škoda. Měli jsme víc ze hry. Výkon byl ale dobrý, takže myslím, že máme na čem stavět. Výhra byla na dosah, takže to trochu mrzí. Ale myslím, že bod je dobrý vstup do sezóny. Zítra doufám, že rozhodneme v základní hrací době a nebudeme muset jezdit nájezdy.

Karel Žižka (Sparta): Bylo to naše úplně první utkání v sezóně. Nehráli jsme žádné přáteláky. Hodnotil bych to tak, že chlapci podali docela spolehlivý výkon, snažili se. I když soupeř byl lepší, podařilo se nám udržet výsledek 0:0, což byl náš cíl. Na nájezdy jsme si potom více věřili než v té hře. Proto to tak dopadlo.

Olomouc podlehla Varům o gól
O jedinou branku podlehli olomoučtí sledge hokejisté mistrovským Karlovým Varům v prvním kole České sledge hokejové ligy. Na domácím ledě prohráli 2:3. O góly Olomouce se postarali Fojtík s Kvochem, za Žraloky se dvakrát trefil Berger, jednou Geier.

1. kolo České sledge hokejové ligy, 14.9.2008, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - SKV Sharks Karlovy Vary
2:3
(1:2, 0:1, 1:0)

Branky a přihrávky: 10. Fojtík (Geier L.), 46. Kvoch (Geier L.) - 8. Berger (Hrbek), 13. Berger (Geier M.), 25. Geier M. (Frous).

Rozhodčí: Štreit, Cvrček.

Vyloučení: 0:5, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 73.

Průběh zápasu: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Veselý K. (A), Kvoch, Keller, Veselý J. - Staněk, Stodola, Fojtík - Geier L. (C), Havlík (A), Žíla - Mlčák. Trenér: Martin Brix.

Sestava Karlovy Vary: Janoušek - Hrbek, Frous (A), Berger J. (C), Geier M., Janko, Lindák, Jeřábek, Kašpar. Trenér: Jiří Berger st.

Od úvodních minut byla k vidění vyrovnaná partie. Hanáci současného mistra vůbec nešetřili, větší brankové příležitosti si však vytvářeli Karlovarští. V osmé minutě se dočkali první branky. Hrbek našel na modré najíždějícího kapitána Jiřího Bergra, který vypálil. Gólman Hulín si sice sáhl na kotouč lapačkou, gólu ovšem zabránit nedokázal.

Uběhla minuta a Žraloci mohli zvýšit. Hulín se nestihl přesunout ke své pravé tyči, ale Janko trestuhodně netrefil z úhlu prázdnou brankou. A jak už to tak v hokeji chodí, nedáš - dostaneš. V desáté minutě ujela karlovarské obraně dvojice L. Geier s Fojtíkem. Janoušek Geierovu střelu sice ještě vyrazil, ale na dorážku Erika Fojtíka z bezprostřední blízkosti byl krátký - 1:1.

Vzápětí mohl na druhé straně rychle odpovědět osamocený M. Geier, jeho zakončení však postrádalo přesnost. V čase 12:15 se už Západočeši radovali. Po Geierově asistenci rozvlnil síť za Hulínem opět ostrostřelec hostů Jiří Berger.

I nadále se hrál rychlý hokej plný kombinací na obou stranách. Hra se přelévala ze strany na stranu. Chvíli měla navrch Olomouc, další čas byli v útočné třetině zase Žraloci. Ti v pětadvacáté minutě dokázali udeřit z rychlého brejku. Přečíslení Michala Geiera s Frousem přineslo třetí gól. Trefil se prvně jmenovaný.

Olomouc však zápas nezabalila a i nadále se snažila hrát aktivně. Rozhodčí vylučoval faulující hosty, což se soupeři samozřejmě nelíbilo. Vary měly navíc na střídačce pouze dva hráče, takže úbytek sil byl na jejich výkonu znát.

Po pěti minutách třetího dějství se Hanáci dočkali snížení. L. Geier vyslal kupředu Tomáše Kvocha, který si popotáhl touš a ránou pod víko skóroval - 2:3. Kohouti se snažili srovnat, měli i nějaké šance. Do té největší se dostal Fojtík, ale zcela sám před Janouškem nezakončil přesně. Mora se nakonec nedostala ani k závěrečnému power-play, Sharks zvládli poslední dvě minuty na jedničku a z Hané si odvážejí všechny body. Olomouc může být spokojena se svým výkonem. Vždyť po loňských ostudných vysokých prohrách odvedla velký kus práce.

Hosté po zápase podali protest proti výkonu rozhodčích. "SKV Sharks Karlovy Vary vznáší protest proti nevyváženému výkonu rozhodčích utkání a požaduje nezávislé přezkoumání videozáznamu," je uvedeno se v zápise o utkání. "Každej brečí jak umí," vyjádřil se k protestu po utkání domácí trenér Brix. "To bylo okaté, co rozhodčí pískali," nebral si servítky kouč Žraloků Jiří Berger starší.

Martin Brix (Olomouc): První dvě třetiny jsme hráli prachmizerně. Poslední třetinu jsme využili toho, že soupeři došly síly, zatlačili jsme ho, ale bohužel to ke gólům nevedlo.

Jiří Berger st. (K. Vary): Byli jsme určitě lepší, ale nespokojenost vládne s rozhodčími. Ti tlačili Olomouc jen aby remizovali nebo vyhráli. To mohli rovnou písknout trestné střílení. Zasloužili jsme si vyhrát, byli jsme oslabení a já jsem se svými kluky spokojen, že to dotáhli do vítězného konce.