Kohouti vybojovali další vítězství

Úvodní strana » Archiv » Kohouti vybojovali další vítězství

Po vysoké výhře Olomouckých Kohoutů v Pardubicích se očekával tuhý boj. Domácí čekali s čím hosté vyrukují, aby odčinili porážku z předešlého dne. K překvapení všech však více ze hry měli domácí a dostali Pardubice pod tlak. Opět úřadovali německé posily, když úvodní gól vstřelil po nahrávce Karla Veselého Berhard Hering. Pardubičtí však zjevně nebyli ve své kůži a snad jen Kvochova střela dokázala brankáře Hulína probrat z dosavadní nudy. Naopak se opět prosadil Berhard Hering a po samostatném úniku dokázal zavěsit pod víko (viz. fotogalerie). V další třetině se obraz hry změnil a hosté zvýšili tlak a napadání, což vyústilo v kontaktní gól na 2:1. Autorem byl ve 20. minutě hostující Lukáš Štěpánek. Domácí se však nevzdali, naopak zvýšili iniciativu a podařilo se jim odskočit na rozdíl dvou branek. Objektivně však branka padla po přihrávce rukou, což hosté okamžitě reklamovali u rozhodčího. Po intervenci s kapitánem Karlem Veselým, který v rámci fair play uznal chybu, rozhodčí gól neuznal. Následná diskuse s trenérem Kohoutů Jiřím Břízou už stav utkání nezměnila. Pardubičtí se ještě snažili přivést z Olomouce nějaké body, ale brankář Libor Hulín byl nepřekonatelnou překážkou. Ani Pavel Kubeš a zejména ve stoprocentní šanci Marek Michalec ho nedokázali překonat. V posledním dějství měl velkou šanci opět Berhard Hering, který nevyužil chybu pardubické obrany. Nakonec hostům nestačila ani více než minutová power play a tak Olomoučtí Kohouti si mohli vychutnat druhé vítězství v řadě nad favorizovanými Pardubicemi. Doufejme, že stávající forma vydrží a dočkáme se play off. Za výkon v prvním dvouzápase si ji Kohouti určitě zaslouží.