Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Kohouti v prvním přípravném duelu remizovali se Zlínem

Úvodní strana » Archiv » Kohouti v prvním přípravném duelu remizovali se Zlínem

Nerozhodně skončilo první přípravné utkání sledge hokejistů Olomouce v nové sezóně. Na ledě PSG arény remizovali s domácím Zlínem 1:1. O úvodní gól se postaral v první třetině Zdeněk Hábl. Za hosty srovnal v posledním dějství Jan Stodola. Zápas se hrál netradičně 3 x 20 minut hrubého času. Samostatné nájezdy na konci duelu zvládli lépe Medvědi. Z pěti penalt proměnili tři, Hanáci žádnou.

Přípravné utkání, 28.8.2008, PSG aréna Zlín
3 x 20 min. hrubého času

ZAS Zlín - APA VČAS Olomouc
1:1
(1:0, 0:0, 0:1)

Branky a přihrávky: 18. Hábl - 53. Stodola (Fojtík).

Rozhodčí: Wesley, Hradil.

Vyloučení: 0:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 15.

Průběh zápasu: 1:0, 1:1.

Sestava Zlín: Matoušek (od 32. Molek) - Julina Pavel, Šojdr - Hábl, Palát, Stodůlka, Sigmund, Herink (C). Trenér: David Vrbka.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín (od 33. Voženílek) - Fojtík E., Veselý K., Staněk, Mlčák, Keller, Havlík (A), Geier (C), Žíla, Stodola, Kvoch. Trenér: Martin Brix.

Oba kluby se před zápasem dohodly na netradičním hracím modelu. Každá ze tří třetin se hrála dvacet minut hrubého času. Olomoucký trenér Brix, pro něhož byl přípravný duel se Zlínem premiérou na střídačce, neordinoval svým svěřencům žádnou složitou taktiku. Chtěl především prostřídat všechny hráče na všech postech. Při každém přerušení se hráči vyměnili, takže si každý vyzkoušel, jaké to je být obráncem, centrem nebo křídlem. "Nervózní jsem ze svého prvního utkání na střídačce nebyl, protože o nic nešlo. Bylo to v pohodě," uvedl kouč Brix po skončení duelu.

Od úvodních minut byl k vidění rychlý hokej, hra se přelévala ze strany na stranu. Před brankou soupeře však více nebezpečí vyvolávali žluto-modří. Do šancí se dostávali především díky svým rychlým kombinacím a přesným křižným přihrávkám přes olomoucké obranné pásmo. Medvědům však nevycházela koncovka. Hanáci se dostávali na dostřel Matouška, který odchytal první půlku zápasu, spíše sporadicky. Několik nadějných možností ke skórování si ovšem vytvořili.

Prvního gólu utkání se dočkali domácí. V 18. minutě dostal Zdeněk Hábl přesný pas mezi kruhy, po hrubce olomoucké obrany si najel až těsně před Hulína a pod jeho betonem zakončil - 1:0. Ve druhém dějství vystřídala obě mužstva gólmany, do zlínské klece najel Molek, do olomoucké Voženílek. Kohoutům se následně zásluhou dorážky Mlčáka podařilo vyrovnat, ale rozhodčí puk v síti neviděl a rozpažil. V přátelském duelu však hosté spornou situaci neřešili.

Hru na straně hostů tvořili zejména dvě nové posily, Erik Fojtík a Tomáš Kvoch. Několikrát dobře najeli do pásma soupeře, ovšem nedařilo se jim efektivněji zakončit. Puk ze své sítě musel Molek lovit až ve třetí dvacetiminutovce. Bývalý zlínský kapitán Erik Fojtík vystřelil z kruhu, strážce domácí kasy puk pouze vyrazil před sebe, kde stál nachystaný Jan Stodola. Ten ránou po zemi nedal Molkovi šanci. Oba týmy si poté vytvořily ještě několik příležitostí ke skórování, ale buď kralovali gólmani anebo duněl mantinel za oběma klecemi.

Pozápasové samostatné nájezdy zvládli lépe hráči Zlína. Síť za Voženílkem napnuli Šojdr, Hábl a Herink. Na opačné straně se střelci v nejlepším světle zrovna nepředvedli. Olomouc ani jednou neskórovala. Přátelské utkání tedy skončilo remízou 1:1, penalty výhrou Ševců 3:0."Dnes jsme zkoušeli různé věci, hlavně aby si hráči vyzkoušeli všechny posty, takže není co hodnotit," řekl po utkání trenér Brix. Zítra čeká Hanáky další přípravný zápas proti polskému týmu IKS Atak Elblag. "Myslím, že zítra se už bude jednat o generálku na mistráky, takže nastoupíme, pokud možno, v plné síle. Točit sestavu už nebudu," nastínil plány olomoucký kouč.