Úvodní strana » Archiv » Kohouti to zvládli! Po dvou napínavých soubojích jdou po roční pauze do play-off!

Nic pro kardiaky! Olomoučtí sledge hokejisté zvládli poslední dvě utkání České sledge hokejové ligy a po roční pauze si opět zahrají play-off. V sobotu porazili České Budějovice 2:0, v neděli pak sice prohráli s Kolínem 1:2 po nájezdech, ale bod jim stačil. Olomouc má na čtvrtém místě stejně bodů jako Zlín, rozhodly však vzájemné zápasy. A ty mají lepší Hanáci, vyhráli oba.

Skvělé publikum dotlačilo Kohouty ke třem bodům!

Důležité vítězství si na své konto připsali olomoučtí sledge hokejisté. V prvním utkání 6. kola České sledge hokejové ligy na domácím ledě porazili České Budějovice 2:0 a dostali se díky tomu na čtvrté místo tabulky. Za Hanáky se ve druhém dějství prosadili Geier a Stodola. Poděkování patří také divákům, kteří vytvořili skvělou atmosféru a byli tak pověstným šestým hráčem v poli. Už zítra od 17 hodin hraje Olomouc doma další zápas, tentokrát s Kolínem.

6. kolo České sledge hokejové ligy, 24.1.2009, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - SKV B.B. Budweiser Kings (Č. Budějovice)
2:0
(0:0, 2:0, 0:0)

Branky a přihrávky: 30. Geier (Fojtík, Veselý J.), 38. Stodola (Kvoch, Fojtík).

Rozhodčí: Cik, Novotná.

Vyloučení: 9:5, navíc TS pro CEB, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 108.

Střely na bránu: 14:11.

Průběh zápasu: 2:0.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Keller, Kvoch, Fojtík - Geier (C), Stodola, Veselý K. (A) - Havlík (A), Veselý J., Staněk. Trenér: Martin Brix. Asistent: Radomír Brix.

Sestava Č. Budějovice: Švec - Klíma (A), Kalina, Kovář, Hornich, Podhradský, Rumplík (C), David. Trenér: Petr Málek.

Skvělý duel plný emocí a tvrdých soubojů nabídly divákům dva týmy, které se v lásce zrovna nemají. A vzhledem k tomu, že šlo o hodně, mělo měření sil mezi domácí Olomoucí a hostujícími Českými Budějovicemi hodně okořeněnou příchuť. Na duel se vypravila i skupina olomouckých kotelníků, kteří neúnavně povzbuzovali svůj tým a neváhali ani se zapálením bengálských ohňů. Kdo v sobotu pozdě večer zavítal na olomoucký zimní stadion, rozhodně nelitoval.

Obě mužstva věděla, že jde o hodně. Ze začátku se proto hrálo velmi opatrně. První možnost ke skórovaní měly Budějovice, kterým se naskytla zhruba 50 vteřin dlouhá přesilovka pěti proti třem. Jihočeši ji ale využít nedokázali. Rozhodčí si byli vědomi toho, jak dopadly některé předchozí vzájemné zápasy, a proto velmi přísně vylučovali na obou stranách. V úvodní dvacetiminutovce se minimálně střílelo. Poměr střel na bránu 4:2 hovoří za vše. Proto se fanoušci gólu nedočkali ani na jedné straně.

Zajímavé věci se ale děly ve druhém dějství. Ve 30. minutě se v chumlu před gólmanem Švecem zorientoval nejlépe olomoucký Libor Geier, který poslal domácí do vedení. Čtyři minuty poté rozhodčí nařídili pro Budějovice trestné střílení za hození hokejky Stodoly. K penaltě se postavil Martin Hornich a za pískotu tribun svou šanci neproměnil. Hulín jeho ránu vyrazil nad. A jak se říká, nedáš ? dostaneš. V osmatřicáté minutě předvedli domácí akci, nad kterou zaplesala srdce všech přítomných. Kvoch zavezl puk do pásma, předložil ho mezi kruhyJanu Stodolovi, který krásnou ránou pod břevno zvýšil už na 2:0.

Olomouc se ve třetím dějství soustředila především na defenzivu, přesto si Budějovice vytvořily několik šancí. Hned na začátku poslední dvacetiminutovky si Hornich znovu vylámal zuby na Hulínovi po úniku od modré. Chvíli na to objel Klíma dva hráče Olomouce, ale Hulín domácí opět zachránil bravurním zákrokem. Na druhé straně dělal Švecovi největší problémy aktivní Fojtík. Švec několikrát jeho střelu vyrazil dost nepřesvědčivě, ale českobudějovická obrana mu pomohla. V posledních minutách si už Hanáci vítězství pohlídali a mrzet je nemusel ani trest pro lavičku za nesportovní chování v čase 60:00. Na ledě totiž přistály kuřecí nohy...

Ohlasy po utkání:

Martin Brix (trenér APA VČAS Olomoučtí Kohouti): Podali jsme hodně slušný výkon a to vedlo k tomu vítězství. Hráli jsme fakt dobře a já můžu klukům jenom poděkovat. Ten neproměněný nájezd zápas určitě poznamenal, ale více bylo důležité, že jsme podali zodpovědný výkon jak dopředu, tak dozadu. Nemělo to chybu. Nejlepším hráčem byl Tomáš Kvoch. No a fanoušci dnes byli luxusní, naopak zase třeba rozhodčí moc luxusní nebyl, ale s tím se musíme sami vyrovnat. Ale dnes jsme to zvládli a zaslouženě jsme vyhráli.

Petr Málek (trenér SHC B.B. Budweiser Kings): Prostě jsme prohráli. Chtěli jsme vyhrát, hráli jsme naplno, ale bylo vidět, že nám spousta hráčů chybí. Jsou na marodce. Hráli jsme v sedmi a Olomouc nás přehrála. Puky nám neseděly, odskakovalo nám to. Udělali jsme tam pár chyb a soupeř to využil. Nerad bych spekuloval o tom neproměném nájezdu, ale bůh ví, jak by to bylo. Na zítra nebude skoro žádná příprava. Je málo času, akorát se vyspíme a zítra přejedeme. Budeme hrát jako dnes, tak snad se zadaří. Musí.

Drama do poslední vteřiny! Olomouc postupuje do play-off!

Málokdy se po utkání raduje tým, který prohraje. V neděli večer se však Olomoučtí Kohouti po prohře s Kolínem 1:2 po nájezdech radovali. Získali totiž bod, který jim zajistil postup do play-off. Nejvyrovnanější sezóna historie tak pro ně neúspěchem neskočí. Povětsným jazýčkem na vahách nebyl ani Robert Pabst, který včera ve Zlíně nehrál, dnes už ovšem ano. Hanáci se ale dokázali vzepřít osudu a vytouženou účast ve vyřazovacích bojích si zajistit.

6. kolo České sledge hokejové ligy, 25.1.2009, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - SK Draci Kolín
1:2 po SN
(1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a přihrávky: 2. Geier (Fojtík) - 24. Kubeš, rozhodující nájezd Kubeš.

Vyloučení: 4:3, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 51.

Střely na branku: 20:11.

Průběh zápasu: 1:0, 1:2.

Sestava Draci Kolín: Boček - Kubeš (C), Buhr R. (A), Pabst, Hron - Anderle, Dobruský, Buhr V., Raul, Glier, Novák, Najbrt. Trenér: Stanislav Tejkal.

Díky tomu, že se hrálo až v 17 hodin odpoledne, věděla Olomouc, že musí získat minimálně bod. Tomu podřídila vše. Hanáci vstoupili do zápasu velmi aktivně a už ve druhé minutě se dočkali gólu. Erik Fojtík přihrál z levé strany kluziště před bránu, kde puk přizvedl Libor Geiera domácí šli do vedení. Olomouc se snažila přidat i druhý gól, dobrou příležitost měl v jedenácté minutě Kvoch, ale z mezikruží přestřelil. Na druhé straně působily Kohoutům problémy rychlé výpady Kolína. Především rychlík Pabst, ale také Raul či Dobruský byli nebezpeční.

Vstup do druhého dějství se zase povedl lépe Kolínu. Ve třiadvacáté minutě sice Dobruský po Pabstově přihrávce na Hulína nevyzrál, o minutu později ale olomoucká jednička mezi tyčemi kapitulovala. Ve skrumáži se nejlépe zorientoval Pavel Kubeš a srovnal. V polovině utkání mohla jít do vedení opět Olomouc, ale Keller nedokázal dorazit puk do prázdné branky po vyražené ráně Geiera. Draci se naopak prosazovali především rychlými brejky. V kase Hanáků však seděl Hulín, který držel olomoucké naděje nad vodou.

Ve třetím dějství se hrál vyrovnaný hokej. S přibývajícím časem se domácí spíše soustředili na obranu. Věděli, že bod jim k postupu stačí. Proto se nepouštěli do zbytečných útoků. Čtyři a půl minuty před koncem se blýsknul opět Hulín, jenž vyrazil Pabstovu dělovku. Těsně před koncem se už Hanáci nestyděli vyhazovat ani na zakázaná uvolnění. A paradoxně v poslední minutě byli lepší. Dvacet vteřin před závěrečnou sirénou trefil Kvoch dokonce břevno Bočkovy svayně. Po 60 minutách tedy svítilo na tabuli skóre 1:1 a oslavy mohly propuknout naplno.

Samozřejmě se ještě musely odjezdit samostatné nájezdy. Olomouc poslala střílet Havlíka, Stodolu a Karla Veselého. Ani jeden neproměnil. Za Kolín nedali Vojtěch Buhr a Novák, trefil se pouze Pavel Kubeš. Ten tedy rozhodl o bonusovém a bezcenném bodu pro Draky.

Martin Brix (trenér APA VČAS Olomoučtí Kohouti): Vyhráli jsme, respektive jsme teda nevyhráli, ale ten bod jsme získali srdíčkem. A v ničem jiném to dnes nebylo. Bojovali jsme a vyplatilo se to. Bylo to vyrovnané utkání, zasloužená remíza. V nájezdech už o nic nešlo. Oba týmy pak nasadily ne ty nejlepší hráče. Rozhodčí pískali špatně dnes i včera. Nechápu posuzování zakázaných uvolnění. Jednou to písknou, podruhé ne. A kupodivu všechny proti nám.

Stanislav Tejkal (trenér SK Draci Kolín): V této sezóně jsou mančafty tak srovnané, že i to play-off bude velmi zajímavé. Není úplně jasný favorit. Jinak to byl dobrý zápas. Oba týmy, Zlín i Olomouc, to měly vydřené. Zlín nás smetl včera. My hrajeme abychom vyhráli. Robert Pabst jezdí teď momentálně jen na neděli, protože v sobotu nemůže z nějakých pracovních důvodů. Výkon rozhodčího se mi nelíbil, ale to nevadí. Je to takový normální průměr.