Kohouti se odrazili ode dna

Úvodní strana » Archiv » Kohouti se odrazili ode dna

Sobotní duel s pardubickými Mustangy byl dlouho vyrovnaný, hrála se otevřená partie. Domácím se podařilo vstřelit úvodní gól po střele kapitána týmu Martina Nováka. Můžeme také prozradit, že Martin Novák byl povolán reprezentačním koučem Jiřím Břízou na víkendový mezinárodní turnaj v Hannoveru, takže kromě Milušky Švendové máme v týmu opět reprezentanta. Navíc Kohouti o víkendu hráli bez tradičních německých  posil Benharda Heringa a Roberta Pabsta. Hubené vedení Kohouti dlouho úspěšně bránili i díky výbornému výkonu hostujícího brankáře Martina Kudely. Hrál se rychlý hokej a Mustangové postupně získávali převahu a přes bojovnost Kohoutů se jim podařilo vstřelit vyrovnávací gól. Víceméně všichni věřili, že utkání dospěje k samostatným nájezdům, avšak 5 minut před koncem 3. třetiny Mustangové rozhodli druhým gólem za značného přispění domácích obránců. V závěru už Kohouti na vyrovnání neměli. Opět chybělo trochu štěstí. Výsledek 1:2 však mrzel hráče domácích více, než kdyby prohráli 0:5.

Jen pár hodin poté nastoupili Kohouti k zápasu s českobudějovickými Kings. V trochu polních podmínkách šternberského zimního stadionu, ačkoliv se pořadatelé maximálně snažili a s rozhodčími Axmanem a Bubelou, který pískal svoje premiérové utkání sledge hokeje, dali Kohouti zapomenout na svoji prohru ze soboty. První třetina byla trochu ještě rozladěná z obou stran, ale postupně se domácí dostávali do tempa. Hrálo se tvrdě, místy až příliš. Kohouti však v úvodu přežili téměř dvouminutovou přesilovku hostů 5:3 a to jim paradoxně velmi pomohlo. Začali hrát jako kompaktní tým, vytvářeli si mnoho šancí a bylo jen otázkou času, kdy vstřelí branku. Kromě opět výborného výkonu brankáře Martina Kudely je nutno kromě celého týmu ocenit i nestárnoucího Libora Geiera, který svou rozvahou a čtením hry dostával své spoluhráče do šancí a v případě konfliktu, zejména po likvidačním zákroku na Martina Nováka a následné odplatě Martina Brixe ve druhé třetině nabádal ke klidu. Kohouti byl jednoznačně lepší, ale již tradičně si skoro rozhodnuté utkání zkomplikovali pár minut před koncem. Nicméně vítězství uhájili a zaslouženě získali 3 cenné body. Přehled zápasů, včetně branek uvádíme níže.

Je vidět, že letošní sledgehokejová liga je velmi vyrovnaná a máme se tedy i vzhledem k ostatním výsledkům soupeřů ještě na co těšit.

Doufejme, že svoji formu Kohouti potvrdí i 8.11.v souboji se Zlínem.

Přijďte je podpořit.

SOHO Olomoučtí Kohouti- SHK Mustangové Pardubice

1:2

Branky a nahrávky: 22. Novák (Stodola) ? 37. Kubeš P. (Motyčka), 40. Michalec (P., Kvoch)

SOHO Olomoučtí Kohouti: Kudela ? Veselý J., Staněk, Brix, Černoch, Novák, Stodola, Rozkopal, Német, Geier.

SHK Pardubice: Boček ? Kubeš, Kvoch, Buhr V., Michalec, Kubeš, Chudomský, Horníček, Hýbner, Kolek, Buhr R., Kořínek, Motyčka, Doležal.

Rozhodčí: Cik, Novotná

SOHO Olomoučtí Kohouti - SHK KINGS České Budějovice

3:2

Branky a nahrávky: 24. Geier, 25. Novák (Staněk), 37. Staněk (Novák) ? 35. Kalina (Rumplík), 42. Rumplík (Klíma)

SOHO Olomoučtí Kohouti: Kudela ? Veselý J., Staněk, Brix, Černoch, Novák, Stodola, Német, Jedlička, Geier

SHC Kings České Budějovice: Havelka (Novický) ? Meixner, Hornich, Podhradský, Klíma, Kalina, Rumplík, Paclík J., Habeler, Krejcik, Weil, Kocnar, Paclík V.

Rozhodčí: Bubela ? Axman