Kohouti na Spartu nestačili, přesto podlehli jen o branku

Úvodní strana » Archiv » Kohouti na Spartu nestačili, přesto podlehli jen o branku

Po dvou vítězstvích proti Pardubicím v prvních dvou kolech nastoupili sledge hokejisté Olomouce v domácím prostředí proti Spartě. Hanákům v sestavě chyběli klíčoví hráči Pabst a Hering, tudíž ofenzivní fáze nebyla vůbec optimální. Pražané vstoupili do zápasu aktivněji a už v páté minutě mohli jít do vedení. Jiří Krupička v nadějné pozici nechal vyniknout brankáře soupeře. Tři minuty před první přestávkou to už vypadalo, že se Sparta bude radovat z vedoucí branky, ale sudí, kteří celou situaci dobře viděli, rozpažili.

Ve druhé části toho Sparťané předvedli mnohem více, na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Nejaktivnější byla dvojice Raul ? Zdeněk Krupička, která nejvíce zahrozila v devatenácté minutě. V přečíslení dvou na nikoho předložil první jmenovaný kotouč svému spoluhráči, Krupička ale trestuhodně netrefil. Pražané měli i v dalším průběhu prostředního dějství plno šancí, radovali se však až v jeho závěru. Na konci dvojnásobné přesilové hry se štěstím dostal puk do domácí klece Jan Zapletal.

Ani třetí část nepřinesla výraznější změnu v nastoleném trendu. Hosté byli stále aktivnější, ale stejně jako v předchozích minutách utkání zahazovali jednu příležitost za druhou. Na začátku jednačtyřicáté minuty tak mohlo přijít potrestání. Po zaváhání ve středním pásmu se na Vápenku řítil Brix úplně sám, ale v obrovské šanci nestřílel přesně. Závěr utkání si už pražský celek pohlídal, soupeře porazil nejtěsnějším možným rozdílem 1:0.

Třetiny 0:0, 0:1, 0:0

Branky a nahrávky: 30. Zapletal (Krupička J.). Rozhodčí: Novotný, Novotná.Vyloučení: 8:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Průběh utkání: 0:1.

Zdroj: HC Olomouc Autor: Miroslav Fantal