Kohouti jsou po 1. kole druzí

Úvodní strana » Archiv » Kohouti jsou po 1. kole druzí

V sobotu a v neděli 16. a 17. října se na zimním stadionu v Poděbradech uskutečnila druhá část 1. kola České sledge hokejové ligy. Kohouti si jeli pro dvě vítězství. To se jim však nepodařilo, ale i přesto se posunuli v tabulce na 2. pozici za Zlín.

Olomouc ? České Budějovice 1:1 (0:0, 1:0, 0:1)

V sobotu večer se Olomouc utkala s loňským mistrem Českými Budějovicemi. Zápas začal lehkou převahou Jihočechů. Ve 2. minutě nebezpečně z pravé strany střílel Klíma, ale olomoucký gólman Hulín byl pozorný. Kohouti se dostali do tempa v polovině první třetiny. V 7. minutě se dostal sám před budějovického brankáře Staněk, ale kotouč mu sjel z hokejky. V 10. minutě si pro puk vyjel riskantně do pole Hulín, ale situaci s bravurou vyřešil. V té samé minutě ujel olomoucký Kvoch obráncům, ale trefil pouze brankářovu masku. Ve 25. minutě zaspala obrana Olomouce. Budějovice se dostali do přečíslení 2 na nikoho, ale Hulín tuto situaci vyřešil na výbornou. Hned z protiútoku střílel na branku Kvoch, kotouč se odrazil od zadního mantinelu přímo na hokejku Hornicha a ten u pravé tyče dorazil. Kohouti se tak radovali z první branky. Poté Hulín zlikvidoval několik šancí Budějovic, ale v 38. minutě střílel Kalina, obránce Brix se snažil jeho střelu zblokovat, ale puk nešťastně odrazil do vlastní brány.

Góly: 21:34 Hornich (Kvoch) ? 37:15 Kalina (Vokůrka)

Vyloučení: 3:4, bez využití

Olomouc ? Kolín 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

V neděli dopoledne hrála Olomouc s Kolínem. Kohouti byli favority a tuto roli také potvrdili. Hned od začátku byl Kolín pod tlakem. V 5. minutě prověřoval kolínského gólmana Kvoch. V 6. minutě ujeli obraně 2 hráči Kolína, Brix s Hulínem vše bezvadně vyřešili. O pár vteřin později prověřoval brankáře Kolína od modré Veselý. V 8. minutě střílel mimo kolínský Chadraba. V 11 minutě už však Olomoučtí dokázali skórovat, když Derkovi přihrál Hornich.. V 19. minutě projel Kvoch přes celé hřiště, dostal se až ke střele, kterou však brankář zlikvidoval. Ve 24. minutě se podařilo Kolínu vstřelit vyrovnávací gól. Sám autor, Martin Němec, se však přiznal, že branky dosáhl v rozporu s pravidly a gól tudíž nebyl uznán. Zde je ovšem na místě pochválit Martina Němce za toto krásné sportovní gesto. O minutu později se radoval z gólu Staněk po nádherné akci a přihrávce Kvocha. Ve 27. minutě projel přes celé hřiště znovu Kvoch a tentokrát se nemýlil. Ve 34. minutě se trefil znovu Derka po přihrávce Kvocha. Ten se radoval o 3 minuty později, když mu nahrál Hornich. Ve 43. minutě potom uzavřel skóre na konečných 6:0 Staněk.

Góly: 10:58 Derka (Hornich), 24:37 Staněk (Kvoch), 26:15 Kvoch, 33:01 Derka (Kvoch), 36:48 Kvoch (Hornich), 42:02 Staněk (Derka)

Vyloučení: 1:2, bez využití

Sestava Olomouce: Hulín, Kvoch, Veselý, Staněk, Hornich, Vaverka, Keller, Havlík, Geier, Derka, Smékal, Brix. Trenér: Janák