Kohouti fotbalovým výsledek padli na Spartě

Úvodní strana » Archiv » Kohouti fotbalovým výsledek padli na Spartě

Krátce na to se dostal do ideální pozice nejaktivnější Sparťan utkání Jiří Krupička, tomu však scházely pouhé centimetry k tomu, aby navýšil vedení svého týmu. Vyloučení olomouckého Kardoše v 9. minutě Sparta potrestat nedokázala, což byl pro Kohouty jednoznačný impuls k zavelení ke změně hry. Ve druhé polovině úvodní třetiny se Olomoučtí jednoznačně zvedli a několikrát dokázali sparťanské obraně zatopit, k jejich smůle bez gólové tečky.

Prostřední část hry přinesla úplně jiný obraz hry, než tomu bylo v úvodní periodě. Olomoučtí na Spartu vletěli již od úvodních vteřin a Sparta měla co dělat, aby se vůbec dostala za vlastní půlku a vícekrát se musela osvobodit pouze za cenu zakázaného uvolnění. Kohouti se prezentovali tvrdou hrou, která však byla ve všech soubojích v rámci s pravidly. A právě tato skutečnost přinesla hostům další šance ke skórování. Nejaktivnější byl jednoznačně kapitán Slávo Ferenčík, který Vápenku v brance Sparty prověřil hned několika pokusy. Zkušený brankář nadále držel jednobrankové vedení svého týmu.

Třetí třetina začala stejně, jako ta druhá. Olomouc ve svém forčekingu nepolevovala, avšak to nejdůležitější, vyrovnávací branka, tomu stále chyběla. Sparťané nastolili účinnou taktiku, kdy sice nechávali olomoucké hokejisty hrát v útoku, nicméně nedovolovali jim vytvářet si ideální pozice, ze kterých by dokázali Vápenku ohrozit. Ke konci třetiny se hra vyrovnala a minutu a půl před koncem dokonce mohl vedení Sparty navýšit Jan Frolík. To se mu nepovedlo, a tak si Sparta z tohoto utkání odnáší všechny body po hubeném vítězství 1:0.

Karel Veselý (trenér SOHO Olomoučtí Kohouti): ?Ze všeho nejdřív bych rád poděkoval svým hráčům. Výsledek rozhodně neodpovídá předvedené hře, nějaké body jsme si odvézt zasloužili. Sparta zahrála to co měla, a to jí přineslo vítězství v tomto utkání. Ještě jednou děkuju klukům, že zápas odehráli, tak jak měli", chválí své svěřence Veselý, avšak poukazuje na neproměňování šancí, ?Nedali jsme nějaké šance a rozhodl jeden jediný gól a je mi hrozně líto, že ačkoliv si mí kluci body za předvedenou hru rozhodně zasloužili, tak si je dnes neodvezou,? uzavírá trenér hostů.

Jiří Krupička (kapitán HC Sparta Praha: ?Olomouc je hodně bruslařský tým, i když možná ne tak technicky zdatný, ale jejich bruslení výrazně eliminovalo naše snažení. První půle přinesla vyrovnanou hru, avšak v dalším průběhu jsme se dostali do včerejší utopie a Kohouti nás přebruslovali. Díky svému důrazu a tvrdosti i herně přehrávali, a to nám neumožňovalo se dostat více do hry,? hodnotí hru svého týmu kapitán Krupička. ?Vstřelení dalších branek nám nedovolovala důrazná olomoucká obrana. Přistupovali rychle jak k puku, tak k hráčům a zřídka kdy nám umožnili jednoduchou rozehrávku. Nějaké šance jsme tam nakonec měli, ale na vstřelení dalších branek to nestačilo, vítězství si ale ceníme,? dodává kapitán Krupička.