Kohouti dvakrát vyhráli

Úvodní strana » Archiv » Kohouti dvakrát vyhráli

Čtyři body za dvě výhry si vezou olomoučtí sledge hokejisté ze 2. části 2. kola České sledge hokejové ligy, která se uskutečnila v Karlových Varech. V sobotu nejprve porazili Kolín a v neděli vyhráli nad Českými Budějovicemi rozdílem třídy. Kohouti se tak posunuli na druhé místo v tabulce.

Olomouc ? Kolín 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Utkání začalo velkým tlakem Olomouce. Hned v 1. minutě stříleli Hornich a Kvoch. První branka padla v 6. minutě. Geier vystřelil od modré, kolínský gólman kotouč pouze vyrazil a pro Derku nebyl problém doklepnout puk do sítě. V 9. minutě předvedli nádhernou spolupráci Hornich s Geierem, ale gólman Kolína jejich úmysl vystihl. Ve 12. minutě trefil Geier po Hornichově přihrávce tyč. V 16. minutě dostal skvěle načasovanou přihrávku od Geiera Veselý a ten sám před gólmanem nezaváhal. Ve 23. minutě neproměnil Geier velkou šanci. O dvě minuty později se z dalšího gólu radoval Derka, kterému přihrál Brix. Pak se vyznamenal i kolínský gólman, když chytil několik olomouckých střel. Naopak na druhé straně se do brejku dostali 2 kolínští útočníci. Brankář Hulín očekával přihrávku, ale Němec zvolil originální zakončení, když se z téměř nulového úhlu trefil přesně k tyči. Za dalších 5 minut se však vyznamenal i brankář Olomouce Hulín, který chytil dvě nebezpečné střely Kolína. Ve 38. minutě potom jel Kvoch sám na gólmana, ale nedal. Ve 43. minutě se v obraně špatně domluvili Derka s Brixem, ale Hulín vše vyřešil.

GÓLY: 5:55 Derka, 15:16 Veselý (Geier), 24:40 Derka (Brix), 41:00 Geier (Kvoch) ? 29:36 Němec

VYLOUČENÍ: 1:2 (bez využití)

SESTAVA OLOMOUCE: Hulín, Kvoch, Veselý, Staněk, Vaverka, Hornich, Keller, Havlík, Geier (C), Derka, Brix. Trenér: Janák

Olomouc ? České Budějovice 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

V neděli ráno se Kohouti utkali s Českými Budějovicemi. Zápas začal menším tlakem Olomouce. V 1. minutě jel Hornich sám na gólmana, ale než vystřelil, obránci jej dohnali. Ve 3. minutě zachránil Hulína svým skvělým obranným zákrokem Brix. Ve 4. minutě střílel po přihrávce Staňka Kvoch a jeho střela zapadla do sítě. V 8. minutě se ve vlastním oslabení dostal ke kotouči znovu Kvoch a rozvlnil síť za brankářem Č. Budějovic. V 11. minutě unikl do brejku budějovický Klíma, ale Hulín jeho střelu lapil. Ve 12. minutě se Jihočeši dostali do tlaku, ale obrana pracovala dobře. Ve 20. minutě jel nejprve sám na gólmana Hornich, jeho střela ale skončila 2 metry nad brankou. Hned poté se ke kotouči dostal znovu Kvoch a završil svůj hattrick. Ve 24. minutě zvonila konstrukce branky za Hulínem, ale ve 27. minutě nahodil Keller kotouč od zadního mantinelu a Hornich dorazil puk do prázdné brány. O dvě minuty později se vyznamenal znovu Hulín, který chytil velmi nebezpečnou střelu. Ve 33. minutě uzavřel skóre na konečných 5:0 Hornich, kterému pěkně přihrál Kvoch.

GÓLY: 3:10 Kvoch (Staněk), 8:32 Kvoch (Hornich), 19:57 Kvoch (Hornich), 26:10 Hornich (Keller), 32:58 Hornich (Kvoch)

VYLOUČENÍ: 3:1 (bez využití, v oslabení 1:0)

Kohouti předvedli v Karlových Varech perfektní výkon a zaslouženě si odvážejí 4 body.