Hamé dalo Olomouci lekci

Úvodní strana » Archiv » Hamé dalo Olomouci lekci

Naposledy v této sezóně vyjeli sledge hokejisté Olomouce k ligovému utkání. Na ledě zlínské PSG arény byli hosty Sedícím Medvědům. Zlín měl v zápase jasně navrch a udával hře tempo. Konečný výsledek 8:0 hovoří sám za sebe. Rozhodčí opět uděloval tresty jako na běžícím páse, Kohouti vyfasovali dokonce i jednu desítku.

6. kolo České sledge hokejové ligy, 26.1.2008, PSG aréna Zlín

ZAS Hamé Zlín - APA VČAS Olomouc
8:0
(2:0, 2:0, 4:0)

Branky a přihrávky: 3:22 Hábl (Palát), 3:42 Fojtík (Sigmund), 18:57 Julina (Stodůlka), 26:10 Julina (Fojtík), 41:05 Šojdr (Julina), 41:18 Stodůlka (Fojtík), 44:01 Herink (Hornich, Šojdr), 44:22 Julina (Šojdr).

Rozhodčí: Wesley, Pelant.

Vyloučení: 3:5, navíc Geier (OLO) 10 minut, využití: 0:0, v oslabení: 2:0.

Diváci: 96.

Průběh zápasu: 8:0.

Sestava ZAS Hamé Zlín: Molek - Hornich, Julina, Šojdr - Stodůlka, Fojtík (C), Palát, Herink (A), Derka, Hábl, Sigmund. Trenér: Vrbka D.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín (26. Voženílek) - Veselý K. - Veselý J., Keller, Havlík (A), Geier (C), Žíla, Stodola, Rozkopal, Mlčák. Trenér: Janák J.

Už je to rutinou. Olomoučtí pravidelně ve Zlíně schytávají vysoké tresty a nejinak tomu bylo i v dalším moravském derby. Dvojice sudích Wesley s Pelantem udělili Olomouckým hned 20 minut. V polovině zápasu odstoupil z rozehrané partie kvůli zdravotním problémům kapitán Geier. Po uplynutí svého desetimimutového trestu by si totiž už stejně moc nezahrál. V sestavě Hanáků navíc chyběli obránce Brix a útočník Staněk.

Od úvodu bylo jasné, kdo je na ledě pánem. Zlín byl lepší a ve čtvrté minutě se dočkal prvního gólu. Po hrubce v obranném pásmu uháněl zcela sám na Hulína Zdeněk Hábl a jeho zakončení pod břevno bylo dokonalé. Za dalších dvacet vteřin měl časoměřič další práci. Keller se špatně zorientoval za vlastní klecí a poslal puk přímo před bránu na hokejku Erika Fojtíka. Ten blafákem zvýšil na 2:0.

Domácí byli i v dalším průběhu utkání lepší, ale branky dlouho nepadaly. Až v 19. minutě vystřelil od levého mantinelu Pavel Julina, Hulín nic neviděl a kotouč skončil v jeho síti. Za další minutu orazítkoval Fojtík z mezikruží břevno.

Ve 26. minutě vystřídala Olomouc gólmana. Za Hulína nastoupil Voženílek. Vzhledem k tomu, že o nic nešlo, chtěl dát trenér příležitost všem hráčům na střídačce. Svůj první ligový start si tak připsal i Rozkopal.

Čisté konto nevydrželo Voženílkovi ani minutu. Po další hrubici olomoucké defenzivy zůstal před svatyní Hanáků osamocený Pavel Julina a ránou do středu branky zvýšil už na 4:0.

Poté začali úřadovat páni v pruhovaném. Nejprve dostal Keller dvě minuty za běžný faul. Následně oplácel Geier a vyfasoval za to další menší trest. To se mu ovšem nelíbilo, což oznámil rozhodčímu. Ten se s ním samozřejmě nepáral a Geierovi přidal bonusovou desítku.

Za chvíli se do menší šarvátky zapletli zlínský Sigmund a olomoucký Stodola, oba si šli odpočinou na dvě minuty. V jednu chvíli tak seděli na trestné lavici Olomouce hned čtyři hráči. Hanáci už neměli ani kým střídat. Proto už chtěli co nejrychleji zápas dohrát. Zhruba dvacítka diváků se na stadionu musela bavit.

Olomouc se ve třetím dějství dlouho držela a neinkasovala. V jednačtyřicáté minutě si dokonce vytvořila šanci. Jaromír Veselý uháněl zcela sám na Molka, ale jeho zakončení bylo žalostné. Zákonitě tak přišel trest. V oslabení vystřelil Radim Šojdr přímo do masky dezorientovaného Voženílka, od které se touš odrazil do sítě. A ve stejném oslabení ještě chyboval Hulín, který nastoupil po vystřídání do obrany, nahrál přímo na hokejku Fojtíka. Fojtík uháněl se Stodůlkou v akci dvou na nikoho, zlínští útočníci vyšachovali gólmana a Petr Stodůlka zakončil.

V poslední minutě se ještě Hamé prosadilo dvakrát. Nejprve vystřelil od modré Hornich, puk se od zadního mantinelu odrazil před bránu ke druhé tyči. Tam čekal nachystaný Roman Herink, který měl pro skórování hodně jednoduchou pozici. Za dalších jednadvacet vteřin ujel na levém křídle Šojdr a milimetrovým centrem našel před bránou najíždějícího Pavla Julinu. Ten z první zakončil do horní poloviny kohoutí svatyně. Julina tak zkompletoval svůj hattrick.

"Dnes si zahrál celý mančaft, je konec sezóny. Už předem bylo o všem rozhodnuto, takže dnes nebylo co řešit. Vyhrocené okamžiky vyplynuly z toho, že hráči nestíhali. Byli nervózní a trošku flustrovaní ze svého výkonu a proto se prali," řekl po zápase trenér Olomouce Jiří Janák, který na střídačce prožil svou derniéru.