Generálku na sezónu s Elblągem Olomouc prohrála

Úvodní strana » Archiv » Generálku na sezónu s Elblągem Olomouc prohrála

Olomoučtí Kohouti během dvou dnů odehráli už druhý přípravný duel. Po včerejší remíze se Zlínem podlehli Hanáci v kvalitním utkání polskému týmu IKS Atak Elbląg 2:4. O góly Olomouce se postarali Kvoch s Kellerem. Za Atak se třikrát trefil Sylwester Flis, jednou skóroval Marcin Hebda.

Přípravné utkání 2, 29.8.2008, ZS Studénka
3 x 15 min. čistého času

IKS Atak Elbląg (Polsko) - APA VČAS Olomouc
4:2
(1:1, 1:0, 2:1)

Branky a přihrávky: 7. Hebda (Flis), 28. Flis (Czys, Hebda), 33. Flis, 44. Flis (Truskowski) - 3. Kvoch (Staněk), 41. Keller (Fojtík).

Rozhodčí: Urbánek - Kopřiva, Bednář.

Vyloučení: 5:4, využití: 1:1, v oslabení: 0:0.

Diváci: 35.

Průběh zápasu: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín (od 31. Voženílek) - Kvoch, Staněk, Veselý K. (A), Keller - Fojtík E., Mlčák, Havlík (A), Geier (C), Žíla, Stodola. Trenér: Martin Brix.

Sestava IKS Atak: Mlynarczyk (na nájezdy Zoga) - Truskowski, Flis - Wozny, Maliszak, Ciula, Czys, Hebda, Wator, Kempinski, Sedziak.

Do utkání vstoupil aktivněji Elbląg. Především v úvodní třetině zle zatápěl před olomouckou svatyní. Už v první minutě předvedl dobrý zákrok betonem Hulín, když chytil ránu Flise. O minutu později poprvé vylučoval hlavní rozhodčí. Hebda zezadu narazil Kvocha na mantinel a putoval za to pykat na trestnou lavici. Hanáci početní výhodu využili. Po vyhraném buly v útočné třetině našel Staněk na modré Tomáše Kvocha, který střelou do horní poloviny branky poslal Kohouty do vedení.

Využitou přesilovku si však do statistik připsali i hokejisté Elblągu. Flis s Hebdou se dostali do přečíslení dvou na jednoho. Obránci Olomouce chybovali, sjeli se, a zcela osamocený Marcin Hebda propasíroval kotouč do sítě pod betonem Hulína - 1:1. Dvě minuty před první sirénou mohl přidat druhou polskou branku Czys. Strážce olomoucké kasy však předvedl excelentní zákrok a ránu vyrazil. Následně měli Kohouti výhodu dvojnásobné početní výhody, jenomže přesilovka byla ze strany Hanáků tragická.

Po přestávce se hra opticky vyrovnala. Hrál se rychlý hokej plný nasazení a tvrdých osobních soubojů. Mantinely duněly. V samostatném úniku se najednou objevil Flis, ale Hulín byl ve střehu. V pětadvacáté minutě mohla jít do vedení opět Olomouc. Kvoch se Žílou jeli ve dvou na nikoho, druhý jmenovaný dostal přímo před branku přihrávku na svou silnější levačku, gólmana Mlynarczyka však nepřekonal. A jak už to v hokeji chodí, opět platilo pořekadlo "Nedáš, dostaneš". Chvíli před koncem druhého dějství našel Czys ideálním pasem úplně neobsazeného Sylwestera Flise, který ránou pod břevno nedal Hulínovi šanci - 2:1.

Do poslední třetiny nasadili Olomoučtí do branky Voženílka. Ten se ani pořádně na ledě nerozkoukal a už lovil puk ze své sítě. Sylwester Flis napřáhl asi dva metry za modrou a prudkou ránou zvýšil na 3:1. V jednačtyřicáté minutě se Kohoutům podařilo snížit. Fojtík šikovně vystřelil, Mlynarczyk neudržel puk a důrazný Martin Keller doklepl touš zblízka. Závěrečné slovo potom patřilo opět Ataku. Sylwester Flis si v dalším samostatném nájezdu vychutnal kličkou Voženílka a zasunul kotouč do prázdné. Těsně před koncem mohl ještě přidat třetí olomoucký gól Geier, úplně sám před klecí Poláků selhal a nastřelil jen brankáře.

Pozápasové samostatné nájezdy zvládli také lépe hráči Elblągu. Vyhráli je 3:2. Za Atak skórovali Czys, Maliszak a Flis, za Olomouc Stodola a Geier. Smůlu měl Keller, který ve druhé sérii nastřelil pouze břevno.