Geier s Bergerem poslali Olomouc do boje o bronz

Úvodní strana » Archiv » Geier s Bergerem poslali Olomouc do boje o bronz

Senzace se nekoná. Olomoučtí sledge hokejisté nestačili ani ve druhém utkání semifinálové série na Karlovy Vary a v letošní sezóně si tak zahrají pouze o bronz. Do zápasu hraném v Ostrově vstoupili sice lépe Hanáci, ovšem Žraloci byli daleko produktivnější, převzali iniciativu a trestali chyby. Olomouc inkasovala celkem osmkrát, v závěru pak dokázala díky nekoncentrovanosti domácích výsledek kosmeticky upravit na 8:3. Za zmínku kromě výsledku stojí ještě trest do konce utkání pro trenéra hostů Martina Brixe, který neudržel v závěru nervy na uzdě po chybně odpískaném zakázaném uvolnění. První zápas série o třetí místo se hraje už za 14 dní v Olomouci.

2. semifinále České sledge hokejové ligy, 28.2.2009, ZS Ostrov nad Ohří

SKV Sharks Karlovy Vary - APA VČAS Olomoučtí Kohouti
8:3
(2:0, 3:0, 3:3)

Stav série: 2:0, postupují Karlovy Vary.

Branky a přihrávky: 17. J. Berger (M. Geier), 18. Forgo (Hrbek), 22. J. Berger (M. Geier), 26. J. Berger (Hrbek), 35. M. Geier (J. Berger), 45. Forgo (Frous), 46. M. Geier, 55. Janko (Hrbek) - 59. Kvoch (Keller), 59. Fojtík (Kvoch), 59. Fojtík.

Rozhodčí: Fagan - Danyo, Schopf.

Vyloučení: 2:0, navíc Staněk (OLO) 10 min. za nesp. chov. a Brix (trenér OLO) DKU za nesp. chov., využití: 0:0, v oslabení: 1:0.

Střely na bránu: 27:30.

Diváci: 43.

Průběh zápasu: 8:0, 8:3.

Sestava SKV Karlovy Vary: Janoušek (40. Bozděk) - Hrbek, Frous (A), T. Berger - J. Berger (C), M. Geier, Nejedlý, Janko, Lindák, Jeřábek, Forgo. Trenér: Jiří Berger st.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Kvoch, Keller, J. Veselý - K. Veselý (A), Staněk, Havlík (A), L. Geier (C), Fojtík, Stodola. Trenér: Martin Brix.

Olomoučtí zkusili oproti předchozím zápasům novou taktickou variantu. V zájmu útočnějšího hokeje a lepší produktivity se z obrany do útoku přesunul Erik Fojtík, naopak místo levého obránce zaujal Jaromír Veselý. Začátek zápasu patřil hostům. Ti byli v úvodních minutách aktivnější, ale jak už to tak bývá, do vyložených šancí se nedostávali. Karlovy Vary spoléhaly na rychlé brejky, což se nakonec ukázalo jako ta neúčinnější zbraň, na kterou Hanáci nenašli odpověď. ?O tom to je. Vybojovat buly v naší třetině a házet to klukům na křídla. Dneska se prostě hraje na brejky,? objasnil jednoduchou taktiku kouč loňského mistra Jiří Berger st. Už ve třetí minutě jel Jiří Berger sám na Hulína, to ovšem ještě nedal. V jedenácté pak ujel dokonce s Michalem Geierem ve dvou na nikoho, reprezentační dvojice si ale nepřesně přihrála.

Všechny naděje hostů na prodloužení série padly během pětatřiceti vteřin na konci úvodního dějství. Po dvou samostatných únicích Jiřího Bergera a poté Jiřího Forga vedli Karlovarští 2:0. Defenziva Olomouce hořela i nadále a Žraloci toho využívali. Přestože se rozhodně nehrálo jen na jednu branku a opticky byla hra vyrovnaná, produktivita domácích se ukázala jako smrtící. Na 3:0 zvýšil Jiří Berger střelou z pravého kruhu, stejný hráč zvýšil o chvíli později už na 4:0. A zkázu Olomouckých dokonal po dalším nájezdu v pětatřicáté minutě Michal Geier. Naopak koncovka Kohoutů byla žalostná. Gólu se nedočkali ani přesto, že soupeře přestříleli:?Je to začarované. My na tréninku trháme sítě, gólman má šestnáctkrát vyklepanou mřížku, ale v zápase prostě ten gól nedáme. Nevím, čím to je,? přemýšlel po utkání trenér Brix.

Vary pak do třetího dějství vystřídaly gólmana. ?Za stavu pět nula jsem si říkal, ať si Bozděk taky zachytá,? uvedl trenér Žraloků Jiří Berger st. Ale góly střílely zase jen domácí. Postupně se prosadili Forgo, Geier a Janko. Pět minut před závěrečnou sirénou byl na tribunu vykázán trenér hostů Brix, který za protesty nejprve schytal desítku. Vzhledem k tomu, že se rozhodčímu tak akorát vysmál, dostal druhou desítku a tím pádem trest do konce utkání. Ani to nepomohlo, a tak sudí uložil trest ve hře, který ale po zápase anuloval. Zjistil totiž, že trenér, který není registrován, trest ve hře obdržet nemůže. ?Tu otázku jsem vyloženě čekal. To je klasika. U nás pískají špatně všichni tři rozhodčí. Tady byl výborný ten hlavní. Pouštěl hru, pískal opravdu to, co viděl. Nemůžu mu nic vytknout. Ale ti lajnoví byli amatéři. Oni neví, kdy mají zvednout ruku a kdy písknout. To je potom těžké. No a to jsou detaily, na které takto reaguji,? vysvětlil své chování kouč Hanáků.

Kohoutům se však bez trenéra dařilo. Během 38 vteřin poslední minuty skórovali hned třikrát. Domácí tak doplatili na svou nekoncentrovanost. Za Hanáky nejprve po Kellerově přihrávce skóroval Tomáš Kvoch. Vzápětí Kvoch našel Erika Fojtíka, který si připsal druhou trefu. Stejný hráč za dalších 16 vteřin skóroval znovu ? 8:3. ?Tady už o nic nešlo. To Vary nasadily nějaké béčko a byla by ostuda, kdybychom ten gól nedali,? popsal poněkud pozdní produktivitu svého týmu Brix.

Dvojice Michal Geier ? Jiří Berger se tak podílela hned na devíti brankách z dvanácti, které Olomouc v celé sérii inkasovala. Už za 14 dní je na olomouckém zimním stadionu na programu úvodní utkání o třetí místo. Hanáci se střetnou buď se Spartou nebo s Kolínem.

Ohlasy trenérů:
Martin Brix (trenér Olomouce):
Byla obrovská škoda, že na začátku jak jsme soupeře na deset minut zavřeli, tak jsme nedali gól. My jsme dnes stavěli domeček z karet. Měli jsme tlak, dostali jsme se do třetího patra, pak inkasujeme a jsme na začátku. Zase začneme stavět, dostaneme gól a jsme na začátku. A po třetím gólu jsme už karty vyhodili a nehráli jsme absolutně nic. My jsme se zkoušeli těm brejkům bránit první třetinu a docela to šlo. Vary jsou ale bruslařsky úplně jinde, takže nás přebruslily. Já osobně si myslím, že mají nacvičenou jednu věc a tou nás přehrály. Nejsem si jistý, jestli jim to bude stačit ve finále na titul.

Jiří Berger st. (trenér K. Varů): Byl to pěkný zápas, byli jsme celé utkání lepší. Šancí jsme měli tak na dva zápasy. To, co tam předváděl Michal Geier, byla hrůza. No ale jsem spokojený, jsme ve finále. Tam budeme hrát buď s Kolínem nebo se Spartou. Já bych radši bral tu Spartu. No finále je finále. Závěr mě mrzí, to bylo nezodpovědné od celé obrany. Nedokážu to pochopit. V kabině klukům říkám, ať to vyhodí ze třetiny ven, když je tam nějaký závar. Ne, je to furt dokola. Nevěřím tomu, že by nás Olomouc přestřílela. My jsme tam měli šancí, všichni to viděli. To bylo tak osm neproměněných šancí, ne-li deset.