Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

APA VČAS Olomouc se do ligové soutěže znovu nepřihlásí

Úvodní strana » Archiv » APA VČAS Olomouc se do ligové soutěže znovu nepřihlásí

APA VČAS Olomouc se do ligové soutěže znovu nepřihlásí

Sledge hokejový klub APA VČAS Olomouc se nepřihlásí do nového soutěžního ročníku České sledge hokejové ligy. Dohodlo se na tom vedení klubu po poradě s hráči. Klíčovými důvody byly finanční potíže, a vzhledem k návrhu rozlosování také nízký počet hráčů ochotných účastnit se každé dva týdny ligových zápasů.

Olomouc původně plánovala do nového ročníku ligy zasáhnout, vše se ale na poslední chvíli změnilo. ?Kvůli problémům v Sazce jsme od ČSTV neobdrželi žádné dotace. Zkrátka nemáme peníze na to, abychom mohli každých 14 dní hrát ligovou soutěž. Náklady na cestování jsou vysoké,? prozradil statutární zástupce klubu Miloslav Smékal.

Druhým důvodem neúčasti je plánovaný nahuštěný program ligové soutěže. Podle jednoho z návrhů, který bude pravděpodobně schválen, by měla být základní část ligy odehrána do Vánoc.?Naši hráči ale také musí někdy chodit do práce, někdy se musí věnovat rodině. Nemůžou si dovolit každý druhý týden trávit na cestách přes celou republiku tam a zpět,? vysvětloval Miloslav Smékal.

?Z tohoto důvodu jsme se rozhodli, že se do ligy nepřihlásíme. Už jsme se předběžně s některými kluby domlouvali na přátelských zápasech. Budeme dál pilně trénovat a uvidíme, co bude za rok. Je také možné, že někteří naši kmenoví hráči odejdou na hostování do jiných oddílů,? doplnil.

Hráče tak čeká v nové sezóně spousta tréninků. ?HC Olomouc a majitel pan Jiří Dopita nám vycházejí vstříc s možností trénovat na zimním stadionu v Olomouci, za což jsme velice vděční. Přišlo k nám pět nových kluků, ti však na sobě ještě musí hodně pracovat,? podotkl Smékal.

Kohouti ukončili své působení v ligové soutěži na podzim 2009 poté, co vznikl nový oddíl ve Studénce a z Hané zamířila na Ostravsko pětice hráčů. Od té doby se sice Olomoučtí snaží do týmu zapracovat nováčky, jejich počet však ještě nedovoluje přihlásit se do České sledge hokejové ligy s vědomím dokončení daného ročníku.

 

zveřejněno v pátek 05.08.2011

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek