Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Archiv článků

Úvodní strana » Archiv článků

Sezóna

Kategorie

Superfinále již tento víkend

Superfinále již tento víkend

Sledge | zveřejněno ve čtvrtek 01.02.2018

Poděkování nadaci Agrofert

Poděkování nadaci Agrofert

Poděkování Nadaci Agrofert
V roce 2017 jsme díky projektu Nadace Agrofert obdrželi podporu pro sledge hokej Olomouc na nákup sportovních a kompenzačních pomůcek ve výši 200 000 Kč.
Díky této částce jsme byli schopni pořídit hráčům nové helmy, chrániče, rukavice, hokejky, vybavení pro brankáře, ale hlavně dvě sledge (sáně), bez kterých by handicapovaní nebyli schopni tento sport provozovat.
Naše organizace se zabývá také letními sportovními aktivitami pro handicapované. Pořádáme letní sportovní pobyty spojené s vyjížďkami na handbicích. Díky podpoře Nadace Agrofert jsme upravili jeden s handbiků na el. pohon, který umožní handicapovaným (i s těžkým postižením) účastnit se této aktivity.
Tímto bychom chtěly poděkovat Nadaci Agrofert za jejich štědrý příspěvek a ocenit jejich práci v podpoře lidí, kteří pomoc potřebují.

Sledge | zveřejněno v neděli 14.01.2018

Kohouti fotbalovým výsledek padli na Spartě

Kohouti fotbalovým výsledek padli na Spartě

Praha - Sparta jakožto papírový favorit potvrdila své lepší postavení v tabulce a již od začátku na svého soupeře z Olomouce doslova vletěla. Aktivní napadání dělalo Olomouckým četné problémy, a ačkoliv v prvních pěti minutách Lepáček v brance Olomouce výrazněji zasahovat nemusel, byl to právě on, kdo musel v 6. minutě poprvé, a naposled, lovit puk z branky. Střídačku Sparty rozjásal Jan Zapletal, který zakončil úspěšně svou individuální akci.

Sledge | zveřejněno v neděli 17.12.2017

Olomouc uhlídala Kalegarise a bere tři body proti Motoru

Olomouc uhlídala Kalegarise a bere tři body proti Motoru

České budějovice - Českobudějovický Motor začal zápas s Olomoucí velice aktivně. Ihned po necelé minutě vedl 1:0 zásluhou Sandra Kalegarise, který tak vstřelil další branku v dresu Motoru a potvrdil svou formu. Vedení Motoru vydrželo pouze sedm minut a padesát devět sekund. Miloš Večeřek si najel na přihrávku a z mezikruží prostřelil Ossimitze. Ten se pouze ohlédl za jeho střelou. Za necelou minutu to bylo už 1:2! Miloš Večeřek vystřelil z kruhu na Ossimitze. Od jeho ramena se střela odrazila do brány. Před bránou Motoru vznikla velká mela, rozhodčí však vůbec nevylučovali.

Tři a půl minuty před koncem druhé třetiny zvýšili Olomoučtí svůj náskok. Slávo Ferenčík vystřelil do tyčky Ossimitzovy brány. Od které se puk odrazil na hůl Miloše Večeřka, který dorazil puk do prázdné brány a zkompletoval svůj hattrick.

Ve třetí třetina padla už jen jedna branka. A to čtyři sekundy před koncem utkání využil zaváhání budějovické obrany Radim Mikuš, který zakončil do horní poloviny brány Motoru.
Ohlasy:
Marek Gergely (Olomouc):
Podařilo se nám uhlídat nejlepšího hráče Českých Budějovic a postupně se projevila síla našeho týmu. Tím, že v našem týmu je víc bruslařů, kteří si vytvořili tlak, jsme následně bez odporu vyhráli.

Sledge | zveřejněno v sobotu 16.12.2017

Se Zlínem nemůžeme hrát jednu třetinu, laboroval po vysoké prohře trenér Veselý

Se Zlínem nemůžeme hrát jednu třetinu, laboroval po vysoké prohře trenér Veselý

Olomouc ? Zlín 1:10 (0:5, 1:1, 0:4)
Sestava SOHO Olomoučtí Kohouti: Černoch ? Gergely, Korman, Novák, Jedlička, Mikuš, Večerek, Kardoš, Pabst, Stašák, Ferenčík.
Sestava SHK LAPP Zlín: Molek (Matoušek) ? Julina, Z. Hábl, Turic, Palát, Ligda, D. Hábl, Joppa.
Branky a nahrávky: 24. Večerek ? 1. D. Hábl (Z. Hábl), 7. Z. Hábl (Ligda), 8. Julina (Z. Hábl), 10. Palát (Hábl, Julina), 13. D. Hábl (Z. Hábl), 28. Ligda (Joppa), 31. Ligda (Joppa), 42. Z. Hábl (Ligda), 43. Julina (Joppa), 44. Joppa (Z. Hábl).
Statistiky: Vyloučení: 2:2 Využití: 0:1 V oslabení: 0:1 Střely na branku: 10:24 (2:8, 5:8, 3:8) Vyhraná vhazování: 20:30.
Jestliže Olomouc plánovala se Zlínem hrát vyrovnanější partii, nezačala zrovna nejlépe. Hned v první minutě vedl Zlín po trefě Davida Hábla, kterou si do vlastní sítě srazil Jedlička. Hráči LAPPu dominovali, a po gólech obránců Zdeňka Hábla a Pavla Juliny byl stav již 3:0. Do pauzy však byl stav již rozdílný o pět tref, branku přidal i David Palát a podruhé David Hábl.
V úvodu prostředního dějství Zlínští neproměnili své šance, a tak se dostali do hry i Hanáci. Molek si připsal pár dobrých zákroků, na střelu Miloše Večerka už byl ale krátký. Gólově vyrovnanou třetinu zařídil zvýšením na 6:1 Marian Ligda.
Třetí část opět patřila jednoznačně týmu SHK LAPP Zlín. Své druhé góly v zápase dali Marian Ligda, Zdeňka Hábl a Pavel Julina, už z první třetiny měl dvě trefy na kontě David Hábl. Hattricku se ale fanoušci mistrů, neboť na 10:1 uzavřel Martin Joppa.
?Co k tomu říct, zápas jsme odehráli dle našich představ, potvrdili jsme roli favorita a máme další tři body,? řekl již rutinní větu po celkově dvacáté výhře v řadě trenér SHK LAPP Zlín Tomáš Sedláček.
To kouč Olomouckých Kohoutů byl sdílnější. ?V první třetině jsme ze tří střel dostali pět gólů, vůbec nechápu, jak se to soupeři podařilo. V ten moment bylo po zápase. Druhá třetina byla od nás nejlepší, snažili jsme hrát hokej. Ve třetí třetině jsme zase začali šílet a inkasovali jsme další góly. Dnes jsme zkrátka hráli jen jednu třetinu, a to na Zlín nestačí,? laboroval Karel Veselý.

Sledge | zveřejněno v neděli 10.12.2017

Zápas mezi Olomoucí a Studénkou musely rozhodnout až nájezdy

Zápas mezi Olomoucí a Studénkou musely rozhodnout až nájezdy

První třetina nám přinesla několik šancí na obou stranách. Hra se přelévala ze strany na stranu, a bylo k vidění dost nepřesností. U puku byl v součtu více hostující celek, který svoje snažení nakonec využil až na konci třetiny. Zásluhu na jednobrankovém vedení měl kapitán Petr Kudrna, který směřoval puk od břevna za záda ochránce svatyně Černocha.

Sledge | zveřejněno v sobotu 09.12.2017

Kohouti podruhé nestačili na Mustangy, neuhlídali Heringa

Kohouti podruhé nestačili na Mustangy, neuhlídali Heringa

Jen šestnáct hodin poté, co se Kohouti s Mustangy střetli na pardubickém ledě, představily se oba týmy také v Olomouci. Také tam ovšem pokračovalo trápení Hanáků a Pardubice si během první třetiny vytvořily pohodlný náskok. Ve druhé části vykřesal drobnou naději Miroslav Stašák, ale to bylo ze strany domácích vše. V odvetném utkání tak Kohouti podlehli Pardubicím vysoko, 1:7.

Sledge | zveřejněno v neděli 26.11.2017

Pardubice zdolaly Olomouc s čistým kontem

Pardubice zdolaly Olomouc s čistým kontem

Kohouti nevyužili tři velké šance, naopak pardubický Pavel Kubeš otevřel skóre trochu šťastnou trefou. Ve druhé části Kubeš navýšil vedení, ve třetí se prosadil Lukáš Kořínek a gólový účet uzavřel opět Kubeš, který tak zkompletoval hattrick. Čisté konto si připsal domácí brankář Boček. Na konci se strhla menší potyčka, po které musel odejít do kabiny olomoucký Radim Mikuš

Sledge | zveřejněno v sobotu 25.11.2017

« 1 2 3 4 5 ... 37 »

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com

Partneři ČSHL

noen PRE Exchange

Partneři

Rádio HANÁ Centrum pohybu

SOHO - Sportovní organizace handicapovaných Olomouc | Tvorba internetových stránek