Sledge hokejisté Olomouce získali titul

Úvodní strana » Archiv » Sledge hokejisté Olomouce získali titul

V Olomouci jsou nejlepší sledge hokejisté této sezóny. Rozhodlo o tom play off České sledge hokejové ligy, které proběhlo ve Zlíně. Titul je o to víc cennější, že Kohouti do vyřazovacích bojů nastupovali v roli outsidera, ovšem převálcovali každého, kdo se jim postavil do cesty. Sledge hokejisté Olomouce jsou zaslouženě mistry České republiky ve sledge hokeji.

Semifinále: Karlovy Vary ? Olomouc 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)

Utkání začalo pro Olomouc špatně. Hned ve 20. vteřině se před bránu dostal po chybě obrany J. Berger a chladnokrevně poslal Západočechy do vedení. Kohouty to ale nepoložilo, naopak je to povzbudilo. Vyrovnat mohl hned ve 2. minutě Hornich, jemuž dobře přihrál Kvoch. Ve 3. minutě se krásnou střelou od modré blýskl obránce Brix, ale trefil břevno. Ovšem v 5. minutě zavezl kotouč do útočného pásma Kvoch, našel před bránou úplně volného Hornicha a ten se nemýlil. V téže minutě podržel Olomoucké brankář Hulín svým skvělým zákrokem. O dvě minuty později až před branku prokličkoval Kvoch, ovšem gólman Konya mu šanci zlikvidoval. V 10. minutě prověřoval gólmana od modré znovu Kvoch. Ve 13. minutě se dostal kotouč před bránu ke Geierovi, a ten z bezprostřední blízkosti poslal Kohouty do trháku. Od té doby jako by na ledě bylo jen jedno mužstvo. V 19. minutě vznikl před karlovarskou brankou závar, ale Konya vše vyřešil. O další tři minuty uklidnil hosty Kvoch, který zvýšil vedení Olomouce. Ve 28. minutě střílel po samostatném úniku Staněk, ale nepřesně. Kohouti se tedy radovali z vítězství v semifinále a zaslouženě postoupili do sobotního finále se Zlínem, který porazil České Budějovice.

BRANKY: 0:20 J. Berger (Hrbek) - 4:40 Hornich (Kvoch), 12:35 Geier (Kvoch), 21:19 Kvoch (Hornich)

VYLOUČENÍ: 3:2 (využití: 0:1)

SESTAVA OLOMOUCE: 1 Hulín, 2 Kvoch, 3 K. Veselý, 4 J. Veselý, 5 Staněk, 7 Hornich, 8 Keller, 9 Havlík, 10 Geier ?C?, 11 Derka ?A?,  14 Holušová, 15 Brix, trenér: Jiří Janák

Finále: Zlín ? Olomouc 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)

Utkání začalo tlakem Zlína. V 5. minutě střílel nepřesně zblízka Herink. O minutu později těsně přestřelil Zapletal. V 18. minutě prověřoval gólmana po zemi Fojtík, ale Hulín byl ve střehu. Ve 20. minutě pronikl do obranného pásma Olomouce Krupička,  hledal před prázdnou bránou Fojtíka, ten ovšem nedal. Ve stejné minutě střílel od modré olomoucký Keller, trefil se těsně vedle. Ve 23. minutě se vyznamenal Hulín, který zlikvidoval pokus Krivoše. O minutu později Hulín efektně vytáhl vyrážečkou střelu. Těsně před druhou přestávkou nervózního finále Hulín vykryl střely Juliny a Krivoše a vyřešil obrovský závar před olomouckou svatyní. O přestávce se Kohouti domluvili, že do poslední třetiny dají všechny své síly. Ve 35. minutě napálil kotouč od červené Hornich, Molek s potížemi vyrazil. Ve 38. minutě znovu po střele Zapletala exceloval Hulín. O minutu později odpískali rozhodčí úmyslné postavení mimo hru Zlínu. Vhazovalo se v útočném pásmu Olomouce. J. Veselý vyhrál buly, kotouč se dostal ke Kvochovi, který vystřelil a Molkovi nezbylo nic jiného, než lovit puk z vlastní sítě. V té chvíli Zlínští znervózněli. Ve 42. minutě se dokonce do nájezdu dva na jednoho dostali Hornich s Geierem, ale nedali. Dvě minuty před koncem odvolal Zlín gólmana. Než však Molek stihl dojet na střídačku, Kvoch se dostal z obranného pásma a od červené trefil prázdnou bránu. Celá střídačka šla Kvochovi pogratulovat, ale rozhodčí pro to neměl pochopení a vyloučil Olomoucké za příliš mnoho hráčů na ledě. To se ovšem Kohoutům hodilo, protože mohli všechny puky vyhazovat přes celé kluziště a udrželi si tak dvougólové vedení.

GÓLY: 38:47 Kvoch (Geier), 43:02 Kvoch

VYLOUČENÍ: 1:2 (bez využití)

Kohouti získali po třech letech od založení klubu titul. Poprvé v historii se jim podařilo porazit Zlín. Olomoučtí vstřelili dvě branky a zaslouženě se radovali z vítězství. Do all star týmu ČSHL se dostal Libor Hulín a Tomáš Kvoch. Mezi nejlepší hráče bez postižení patřil Martin Hornich, přesto mu trenéři všech mužstev neudělili žádnou cenu.