Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Sledge hokejisté jsou po základní části třetí

Úvodní strana » Archiv » Sledge hokejisté jsou po základní části třetí

Olomoučtí sledge hokejisté sice v Poděbradech, kde se o víkendu konalo poslední kolo základní části České sledge hokejové ligy, dvakrát vyhráli, přesto v tabulce zůstali na třetím místě za Zlínem a Karlovými Vary. Kohouti nejprve v sobotu odpoledne rozstříleli Kolín a v neděli dopoledne porazili loňské mistry, České Budějovice.

Olomouc ? Kolín 7:0 (5:0, 0:0, 2:0)

Zápas se hned od začátku vyvíjel jednoznačně. Kolín, který byl oslaben o svého kapitána, se jen stěží dostával ze svého obranného pásma. Hned v 1. minutě se sám před bránou ocitl Geier, ale nedal. Totéž zopakoval o dvě minuty K. Veselý. Ve 4. minutě Kvochovi dobře přihrál Hornich a Kohouti se radovali z prvního gólu. O další tři minuty se Kvoch trefil znovu, když mu nahrál J. Veselý. Hned za dvacet vteřin slavili Kohouti již třetí úspěch v podobě branky, když po střele Staňka dorážel Geier. Ve 14. minutě dal po samostatném úniku svůj první gól Brix, kterému pomohl odraz puku od brankáře. Za necelou půl minutu Havlík našel Hornicha a ten se nemýlil. Kolín do dalších dvou třetin vystřídal gólmana, a to mu očividně pomohlo. Kohouti dále útočili, ale gólman Vápenka střely s přehledem  likvidoval. Ve 21. minutě dvakrát střílel Brix, ale neúspěšně. Ve 25. minutě předvedl Vápenka nádherný semafor po střele Hornicha. Ve 32. minutě se Kohouti dočkali pošesté, když se trefil Geier. Tentýž hráč se radoval i ve 37. minutě, když mu přihrál J. Veselý. Geier tak zkompletoval hattrick. Olomoucký gólman Hulín si v zápase připsal jediný zákrok.

GÓLY: 3:24 Kvoch (Hornich), 6:04 Kvoch (J. Veselý), 6:23 Geier (Staněk, J. Veselý), 13:17 Brix (Staněk) 13:40 Hornich (Havlík), 31:52 Geier (Staněk), 36:31 Geier (J. Veselý)

VYLOUČENÍ: 0:1, bez využití

SESTAVA Olomouce: 1 Hulín, 2 Kvoch, 3 K. Veselý, 4 J. Veselý, 5 Staněk, 6 Vaverka, 7 Hornich ?A?, 9 Havlík, 10 Geier ?C?, 14 Holušová, 15 Brix, trenér: Jiří Janák

Olomouc ? České Budějovice 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Do zápasu lépe vstoupili Jihočeši. Olomouc se dostala pod tlak a dlouho se nemohla vymanit z vlastní třetiny. Ve 2. minutě se řítili na bránu 3 hráči Budějovic, ale Kvoch dobře zabránil přihrávce. Ve 3. minutě si připsal zákrok Hulín, když chytil těžkou Kovářovu střelu. Z gólu se však radovali Kohouti. Pět minut před koncem první třetiny dorážel do prázdné brány Hornich. Ve 13. minutě prověřoval Hulína Klíma, ale olomoucký gólman byl ve střehu. Minutu před koncem první třetiny vznikl před olomouckou svatyní závar, Hulín ale vše s bravurou vyřešil. Ve 21. minutě se dobře uvolnil Kvoch a poslal Kohouty do dvougólového trháku. O tři minuty později ujeli olomouckým obráncům dva útočníci, Hulín ale v bráně exceloval. Ve 27. minutě zabránil Hulín svým vyjetím z brány samostatnému úniku budějovického Kováře. V poslední minutě 2. třetiny se do brejku dostal Kvoch, svůj nájezd však v další branku neproměnil. Ve třetí třetině se Jihočeši dostali do tlaku, Hulín však v bráně čaroval a udržel si tak další čisté konto.

GÓLY: 9:52 Hornich (Staněk), 21:16 Kvoch

VYLOUČENÍ: 4:5 (bez využití)

Kohouti si do tabulky připsali 4 body a zůstali na třetím místě. V semifinále play- off, které se uskuteční v březnu ve Zlíně, se střetnou s nepříjemným soupeřem, Karlovými Vary.

zveřejněno v sobotu 05.02.2005

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com